MANŞET:

Ambalajda kalite: ALTIGEN AMBA... ( Yonetici )

Cam sektöründe 40 yıllık tecrü... ( Yonetici )

Avrupa’ya baza ihraç ediyor ( Yonetici )

Yaşam alanlarınıza değer katar... ( Yonetici )

MDF Profil’de Bera Ahşap farkı... ( Yonetici )

'Camın sanata dönüştüğü yer'... ( Yonetici )

Aksesuarda AR-GE ve tasarım ( Yonetici )

Aksesuarda ‘Kristal’ farkı... ( Yonetici )

MAYLED: Aydınlık bir fikir ( Yonetici )

Sektörde öncü: Soylu Testere &... ( Yonetici )

Yüksek kalite, yenilikçi anlay... ( Yonetici )

Daima, daha iyisi için Vatan ( Yonetici )

Çok iyi fiyat Vedat Ticaret'te... ( Yonetici )

Özgün modelleriyle kusursuz hi... ( Yonetici )

Kenar bandında zengin renk ve ... ( Yonetici )

Koltukta hangi sünger? ( Yonetici )

Aydınlığa açılan kapı ( Yonetici )

Tasarımın ritmi ( Yonetici )

Mobilya, Koltuk ve Somya Deste... ( Yonetici )

Sefer Cam: Camın sanata dönüşt... ( Yonetici )

Profil se ‘Bizim İşimiz’ ( Yonetici )

Mobilyada metal çözümler ( Yonetici )

Mobilyalarınızı kutuluyoruz ( Yonetici )

İnegöl’den dünyaya baza ( Yonetici )

32 yıllık tecrübesiyle koltuk somyaları ve mekanizmaları üreten Turan Metal, ARGE odaklı kaliteli üretim süreciyle hizmet veriyor. Firma ortaklarından İbrahim Turan; “AR-GE ekibimizle dünyayı takip edip yenilikleri tecrübemizle harmanlayarak; bir koltuğu nasıl daha konforlu bir yatağa dönüştürürüz bunun derdindeyiz” sözleriyle firma anlayışını özetliyor.


Yüksek kalite, yenilikçi anlayış

İBRAHİM TURAN

1989 yılı İnegöl doğumluyum. İnegöl endüstri meslek lisesi mezunuyum. Liseden sonra Uludağ üniversitesi Makine bölümünde eğitim hayatıma devam ettim. Baba mesleği olması dolayısıyla sektörün içinde büyüdüm.Yani çocukluğum internet ve televizyon başında değil sektörün mutfağında ve üretimin her aşamasını öğrenerek geçti. Başarının sırrının çok çalışmak ve fırsatları iyi değerlendirmek olduğunu babamla birlikte tecrübe etmek en büyük şansımdı.

SEKTÖRDE 32 YIL

Firma ortaklarından İbrahim Turan, sektördeki faaliyetine Turan Metal adıyla 1985 yılında küçük bir atölyede başladıklarını kaydederek; “Bugün 5 bin m2 kapalı alanda hizmet veriyoruz. Taviz veremeyeceğimiz bizi biz yapan şey ARGE odaklı kaliteli üretim sürecimiz. İlk kurulduğumuz günden beri inandığımız şey katma değerli ürünler üretmek oldu. Ar-ge ekibimizle dünyayı takip edip yenilikleri tecrübemizle harmanlayarak bir koltuğu nasıl daha konforlu bir yatağa dönüştürürüz bunun derdindeyiz. Tasarım yaparken koltuk üreticilerinin teknik taleplerini dikkate aldığımız kadar son tüketicinin mevcut tekniklerde karşılaştığı sorunları da gidermeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

MEKANİZMA DENİLİNCE TURAN METAL

“Mekanizma denince akla gelen firmaların başında geliyoruz” diyen Turan; “ Gelen taleplerin çoğu arama motorlarından değil de müşteri referansıyla bize ulaşması gösteriyor bunu.  İnsanlar artık sadece mekanizma satın almak istemiyor. Satın aldığı şeyin yanında hizmette almak istiyor. Kolay ulaşılabilir olmaya çalışıyoruz. Satış yapana kadar değil satıştan sonraki problemler içinde ulaşılabilir olmak, sorun gidermeye yönelik adımlar atmak önemli. Bunu başarabildiğimize inanıyorum. Teknik tasarım sürecimiz ve sektöre adaptasyonu çok aşamadan oluşuyor. Buyurun biz bunu ürettik döşeyip satın demekle bitmiyor bizim işimiz. Tasarım hazırlık sürecimizde gelen talepleri, ihtiyaçları, dünya ne yapmış bu konuda bunun araştırılmasıyla şekillenmeye başlıyor. Ama bizde ki geleneksel döşeme kültürüne uygun olup olmaması konusunda takıldığımız yerler oluyor. Tasarlanan ürün döşeme ustasının eline yabancı gelebiliyor. Yeni ürün döşensin, denensin diye sevk ettiğimiz ürünün döşeme ustası yadırgadığı için yada vakit ayırılmadığı için kıyıda köşede bekletildiği yerler oluyor. Bunu önlemek adına yeni tasarım ürünün döşeme aşamasıyla da direkt ilgilenip karşılaşılabilecek sorunları önceden tespit edip, ustaların ellerine döşemeyle ilgili hazır doneler veriyoruz. Her yıl 3-4 yeni tasarım yapıyoruz ve bunları belgelendiriyoruz” şeklinde konuştu.  

MOTORLU ÜRÜNLER DİKKAT ÇEKİYOR

Turan öne çıkan ürünler ile ilgili olarak da şu bilgileri verdi: “Yataklı koltuk deyince insanların aklına hep çekyat görünümlü, estetik görünümden pek nasibini alamamış modeller geliyordu. Misafir ağırlanan odalara pek yataklı ürün tercih edilmezdi. Artık hem estetik hem işlevsel ürünler ön planda. Özellikle son yıllarda ürettiğimiz motorlu ürünler çok dikkat çekti. Hastaların, yaşlıların tek tuşla yatak haline getirebildiği mekanizmalar çok tercih ediliyor. Bu mekanizmaların üzerinden kalkmadan çalışanlarını da üretiyoruz”  

REFERANSLAR

Turna Metal referansları: “Seyran Koltuk, NDESIGN, Selimoğlu, Okan Koltuk, Şeritçioğlu, Bürosit, Rendi Mobilya, Muzaffer Mobilya, Santra Mobilya,Casetto..

 

etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Yorum Bırak