Sıkça Sorulan Sorular

Alyan nedir?

Matkap kullanan tesisatçıların altıgen anahtarlık olarak kullandıkları alyan, bir vida türünü döndürmek için kullanılan küçük bir alettir.

Alyan ismi ne demek?

Alyan TDK sözlük anlamı şu şekildedir: isim,teknik Cıvataları çıkarıp takmaya yarayan, altıgen kesitli, L biçiminde alet.

Alyan mi alyen mi?

tdk’ye göre doğru yazımı alyan anahtarı olan şey.

Alyan vidası nedir?

Alyan vida, kullanıldığında anahtarın yerleştirildiği kafasında altıgen bir delik bulunan özel bir vida türüdür.

Alyan seti kaç TL?

alyan-seti-kaç-tl

Alyan Anahtar Sıkça Sorulan Sorular %31 indirimle İzeltaş 4920 2.5 mm T Tipi Alyan Anahtar 41 TL’ye, %21 indirimle Knitex KTX-408 Alyan Anahtar Takımı 9 Parça Uzun Boy Alyan Seti 54 TL’ye sahip olabilirsiniz.

Lilya ne anlama gelir?

lilya-ne-anlama-gelir

Lilya ismi saf ve temiz kalbi simgelediği gibi farklı anlamlara da sahiptir. Bunlardan birisi ‘cennet bahçesi’, diğeri ise ‘zambak çiçeği’ olarak bilinir. Bu isim kız çocukları için tercih edilmektedir.

Alyan nerelerde kullanılır?

Alyan seti şarjlı matkap uçlarına da geçirilebilir fonksiyonuyla beraber birbirinden farklı türlerinde de tercih edilmektedir. Bununla beraber tesisat süreçlerinde, herhangi bir mobilya kurulumunda ya da vida sökme, takma gibi durumlarda da rahatlıka vidaların döndürülmesi için kullanabilirsiniz.

Alyan Kaç Köşeli?

Alyan Anahtarı orjinali "Allen Key" altıgen köşeli ve oyuk civataları sıkmaya yarayan alettir. 1900 lü yılların başında icad edilmiştir.

Alyan takımı ne?

Dekorasyon alanlarında, imalat ve tamir işlerinde kullanılan alyan takımları vidaların sökülmesinde kullanılırlar.

Alyan anahtarı nerede bulunur?

Sokaklardaki klasik hırdavatçılarda olur diye biliyorum, yoksa veya istediğiniz gibi yoksa genellikle REAL süpermarketlerin içinde bulunan Praktiker veya ona benzer yerlerde mutlaka istediğiniz gibi olanını bulursunuz.

Alyan baş nedir?

Allen başlı, alyen başlı ya da alyan başlı civatalar olarak da bilinmektedir. Alyen anahtarı ile kullanılırlar. Alyen anahtarı başlarında altıgen soket bulunan cıvataları ve vidaları sürmek için kullanılan basit bir araçtır.

Alyan vida nasıl açılır?

Alyan vidanın yivli kısmı kalınlığı kadar kalınlıkta bir matkap ucuyla kafa kısmını delin. Yivli kısma denk gelince kopartıp alıyor kafayı ve sıktığınız parçanın iki kısmı birbirinden ayrılıyor. Yalnız matkabı iyice sabitlemeniz lazım, kayıp vida harici kısımlara zarar vermesin.

Vidası nasıl çıkarılır?

vidası-nasıl-çıkarılır

Vida başını kırmamak için, tornavidayı hafifçe içeriye vur. … Kavrama gücünü artır.

 1. Vida metale tutturulmuşsa üzerine WD40 gibi nüfuz edici bir yağ püskürt ve en az on beş dakika beklet.
 2. Vidalarına uyan en büyük tornavidayı kullan.
 3. Mümkünse, daha fazla baskı elde etmek için tornavida kolunu bir ingiliz anahtarıyla tut.

Yıldız alyan nerede kullanılır?

Yıldız alyan vidalar hem metal hem de plastik olmak üzere malzeme çeşitliliğine göre iki çeşittir. Yıldız alyan tornavidalar ise hem plastik vidalarda hem de metal vidalarda rahatlıkla kullanılabilirler. Burada önemli olan şey sadece vidanın çapına uygun bir yıldız alyan tornavida kullanmaktır.

Alyan nasıl yazılır?

alyan-nasıl-yazılır

Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan alyan kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Türk Dil Kurumu’na (TDK) göre farklı anlamları olan alyan kelimesi, Türkçe’de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir.

Izeltaş alyan takımı ne kadar?

İzeltaş Alyan Anahtar Sıkça Sorulan Sorular %31 indirimle İzeltaş 4920 2.5 mm T Tipi Alyan Anahtar 41 TL’ye, %13 indirimle İzeltaş 4909 T Tipi T20 Torx Alyan Anahtar 80 TL’ye sahip olabilirsiniz.

Eliz ismi ne anlama gelir?

Emir veren kimse, prenses Hükümdar kadın.

Lavinya ismi ne anlama gelir?

1.Ay Yüzlü Güzel. 2.Lavinya bir çiçek ismidir ve "Ölüm çiçeği" manasına gelmektedir. 3.Özgürlük, hayalimdeki muhteşem sevgili anlamlarınada gelmektedir. 4.Roma mitolojisinde Lavinia, Latinus ve Amata kızıdır ve Aeneas son eşi.

Lalin ismi ne anlama gelir?

lalin-ismi-ne-anlama-gelir

Lalin isminin anlamı eski dilde kırmızı renkli olan anlamına gelmektedir. Yakut kırmızısı anlamını da taşımaktadır. İsmin kökeni: Türkçe, Arapça, Farsça.

Alyan anahtarı yerine ne kullanabilirim?

alyan anahtari yerine, cok fonksiyonlu (ve ucu uygun) bir matkabiniz varsa, daha hizli ve yorulmadan da monte islemini gerceklestirebilirsiniz. ancak cikan alyan anahtari yerine matkap kullananlar daha dikatli olmalidir zira cok sikistirmak da dogru degildir.

Alyanla ne açılır?

Tam uygun bir düz tornavidadan çok az daha incesini ve paket lastiği ile açabilirsiniz.

T50 alyan kaç mm?

4910 Torx Allen Anahtar

KODL1 mm
4910 22 0045T4529
4910 22 0050T5032
4910 22 0055T5535
4910 22 0060T6038

Bisiklet için kaç numara alyan?

Gerekli aletler : Genellikle çoğu bisiklet modeli için 4,5,6 numara alyan takımı ve 15 numara Anahtar yeterli olmaktadır.

Maybe you are interested in:

gnocchi nedir?

Related searches

 1. Alyan
 2. Alyan Ne Demek
 3. Alyan Takımı
 4. TDK
 5. Alyan Anahtar
 6. Alya ne Demek
 7. İngiliz Anahtarı
 8. Alyan Anahtar ölçüleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu