Sıkça Sorulan Sorular

Bulaşık makinesi sembolleri ve anlamları

İlk S sembolü spueler anlamına gelir; bu, bu Bosch makinesinin bulaşık yıkamak için tasarlandığı ve bu nedenle tüm bulaşık makinelerinin bu sembole sahip …

Bulaşık makinesi tuz göstergesi hangisi?

Alt sepeti çektiğinizde sol tarafta, bidon kapağına benzeyen tuz bölmesini göreceksiniz. Tuz eklemesi yapın ve kapağı sağa doğru çevirerek sıkıca kapatın. Son olarak ışığın sönmesi için boş yıkama yapın.

Bulaşık makinesinde yıldız işareti ne anlama gelir?

Parlatıcı eksikliği oluştuğu durumda, güneş işareti yanarak kullanıcılar için uyarı verir. Güneş işaretinin gerekli olan parlatıcı miktarını makineye koyduktan sonra söndüğü görülebilir. İşaretin sönmesi, parlatıcının tam olduğunun görülebilmesini sağlar.

Bulaşık makinesi tuzu bittiği nasıl anlaşılır?

bulaşık-makinesi-tuzu-bittiği-nasıl-anlaşılır

Makinenizdeki tuz uyarı lambası bazı durumlarda yanabilir. Haznede tuz bitmiş ya da miktarı azalmış ise ekleme yapın. Işık yanmaya devam ediyorsa tahta bir kaşığın sapı yardımıyla bölmedeki tuzu karıştırın, birkaç yıkama sonrasında ışık sönecektir.

Bulaşık makinesi görmek ne anlama gelir?

bulaşık-makinesi-görmek-ne-anlama-gelir

Rüyada bulaşık makinesi görmek; bu rüyayı gören bir insanın hayatını gözden geçirmesinin gerekli olduğuna ve yaşamına bir çeki düzen verme gayreti içerisinde olduğuna işaret eder. Bu rüya kişinin yapmış olduğu hataları fark ederek ders alacağına ve yaşamına ona göre bir çeki düzen vereceğine alamet eder.

Bulaşık makinesi doluyken tuz atılır mı?

Tuz haznesi suyla dolu olsa bile tuzu yine de dökebilirsiniz. Filtreleme ve absorbe etme özelliği vardır. Bulaşık makinesine tuz koymanız, makinenizin en iyi performans düzeylerinde uzun süre çalışmasını ve bulaşıklarınızın yepyeni çıkmasını sağlar.

Bulaşık makinesi tuzsuz çalışırsa ne olur?

Bulaşık tuzunun makinenize sağladığı faydalar: Makinenizin ömrünü uzatır. Parçaları daha temiz kalan makinenizi uzun yıllar güvenle kullanabilirsiniz. Kireç molekülleri, başta rezistans olmak üzere makinenizin parçalarını kaplar ve zamanla bu parçaların işlevlerini yerine getirmesini engeller.

Bulaşık makinesinde Eko ne anlama geliyor?

Eko programlarda ise suyu 60 derece yerine 40 dereceye çıkarırsınız. Yani suyu ısıtmak için harcanan enerjiden kısarsınız. Su miktarını da daha az kullanarak ısıtma enerjisini iyice azaltırken fazla su tüketiminin de önüne geçmiş olursunuz.

Bulaşık makinesi ok işareti ne demek?

Electrolux Bulaşık Makinesi Ok İşareti program sona erdiğinde yanmaktadır. Eğer yıkama programı sona ermediğinde bu ok işareti yanıp sönüyorsa bulaşık makinesinde başka bir problem olduğunu göstermektedir.

Bulaşık makinesinde Çeşme işareti ne demektir?

Bulaşık makinası suyu boşaltmayınca da musluk işareti yanıp sönüyor olmaktadır. Bu sorunda eğer makina dolu ise mutfağınız da sular yayılabilir. Cihazı boşaltın ve yeniden çalıştırmayın.

Parlatıcı ayarı kaçta olmalı?

Parlatıcı miktarı 0 ile 6 arasında değişen seviyelerde ayarlanabilir. Fabrika ayarı 5’tir. Parlatıcı miktarını yalnızca iz bıraktığında (ayarı düşürün) veya bulaşıklarda su kaldığında (ayarı yükseltin) değiştirin.

Maybe you are interested in:

bej ve vizon rengi arasındaki fark

Related searches

  1. Siemens Bulaşık makinesi sembolleri ve anlamları
  2. Bosch bulaşık makinesi sembolleri ve Anlamları
  3. Bulaşık makinesi sembolleri ve anlamları
  4. Beko Bulaşık makinesi sembolleri ve anlamları
  5. Bulaşık makinesi parlatıcı işareti
  6. Bulaşık makinesi tuz işareti
  7. Bulaşık makinesi işaretleri
  8. Beko Bulaşık makinesi işaretleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu