Sıkça Sorulan Sorular

Çimstone nedir?

Çimstone, merak edenler için mermer ve granit gibi her mekanda kullanılabilen çizilmez ve sert bir görünüme sahip dekorasyon öğesidir. Granitin …

Çimstone mu pahalı granit mi?

Çimstone, granite göre daha pahalı olan bir tezgâhtır. Fabrika ortamında belli üretim aşamalarından geçen ve üretimi için ham madde gereksinimi olan bir tezgâh çeşididir. Bu sebeple üretim maliyeti granite göre daha yüksektir.

Çimstone tezgah ile granit tezgah arasındaki fark nedir?

çimstone-tezgah-ile-granit-tezgah-arasındaki-fark-nedir

Çimstone, farklı firmalar tarafından ileri teknoloji ile üretilen, içeriğinde %90-95 arasında bir oranla kuvars bulunmasına rağmen yapay bir kompoze malzemedir. Granit ise; üretim, işleme ve montajlama dahil tüm aşamalarda %100 doğallığını korur ve doğal olarak ta kullanılır.

Çimstone mu mermer mi?

çimstone-mu-mermer-mi

Mutfak tezgahlarında her ikiside ağırlık baskısına belli bir orana kadar dayanabilirken, çimstone çizilmelere ve aşınmalara karşı mermerite göre daha yüksek direnç göstermektedir. Çimstone ve mermerit yapay üretim olduğu için, mermerde ve granitte ne varsa (renk ve desen), bu iki malzemede de onu bulabilmek mümkündür.

Çimstone tezgahlar kullanışlı mı?

çimstone-tezgahlar-kullanışlı-mı

Pürüzsüz bir yüzeye sahip olan çimstone tezgahlar bakteri oluşumunu önlemede oldukça etkilidir. Kolay kolay çizilmeyen çimstone tezgah modelleri mutfaklarda rahatlıkla kullanılabilir. Çimstone dekorasyon malzemesi kuvars özelliği nedeniyle kolayca kimyasal maddelerden etkilenmez ve doğal bir parlaklığa sahiptir.

Çimstone leke tutar mı?

Çimstone’un sunduğu avantajlar nelerdir? Çimstone yüksek aşınma, çizilme, darbe dayanımına sahip, leke tutmayan, gözeneksiz ve bu sebeple de kolay temizlenebilen, parlatma veya cila istemeyen, özel bakım gerektirmeyen, hijyenik bir malzemedir.

En sağlıklı mutfak tezgahı hangisi?

en-sağlıklı-mutfak-tezgahı-hangisi

Mutfak tezgahı nasıl seçilir diyorsanız diğer önerimiz de kompozit mutfak tezgahları. Çimstone ve kuvars olarak bilinen kompozit tezgahlar, doğal taştan üretilir ve yapısındaki kuvars nedeniyle çok sert ve dayanıklıdır. Çizilme ve darbe gibi durumlarda direnç gösteren kompozit mutfak tezgahları, uzun ömürlüdür.

Çimstone tezgah çatlar mı?

ÇimStone Çizilmez Denilen Tezgah Çatladı! ÇimStone marka tezgahım 5. Yılımın içinde hiçbir emiciliği yok dediler her türlü lekeyi içine çekti; bırak kırılmayı çizilmez bile dediler ortadan ikiye çatladı!

Çimstone dayanıklı mı?

Çimstone yapısal olarak ısıyla kısa süreli temasta, diğer taşlardan daha dayanıklıdır. Ancak, her türlü taş, ani ve hızlı sıcaklık değişimlerine maruz kalması halinde zarar görebilir. Yüzeyin ısı farklılıklarına karşı diğer tüm malzemelerde olduğu gibi korunmasını öneririz.

Çimstone tezgah kullanırken nelere dikkat?

Hijyenik malzemedir. Zeytinyağı, şarap, sirke, limon, deterjan, aseton, oje gibi malzemelerin diğer yüzeylere verdikleri zararlardan etkilenmez. Tezgahınızda temizlik için nemli ve yumuşak bir bez ve sıvı deterjan kullanabilirsiniz.Durulama önemlidir ve her temizlik sonrası mutlaka yapılmalıdır.

1 m2 granit kaç TL?

150 – 400 TL arasında değişen metre kare fiyatları ile avantajlı bir fiyat politikasına sahip granit tezgâh fiyatları ile daha naif, sağlam ve kaliteli bir mutfakta zaman geçirmenin keyfini yaşayacaksınız.

1 plaka Çimstone kaç metrekare?

Çimstone levha, brüt 305x140x2 cm, 4,27 m2 ve yaklaşık 230 kg’dır. Levha uzunluğunun 303-306 cm arasında olması veya levha genişliğinin 138,5 cm ile 141 cm arasında çıkması toleranslar dahilinde kabul edilir. Kullanılabilir A kalite levha alanı net 300×135 cm’dir.

Çimstone tezgah metresi ne kadar?

Orijinal bir çimstone mutfak tezgâh fiyatlandırma, M.tül olarak fiyatlandırılır. 950 TL, den başlayan metre tül fiyatı 1.400 TL ye kadar renk ve model seçeneği ile belirlenir.

Çimstone mu kuvars mi?

Kuvars Çimstone ve Belenco nun sağlam olmasını sağlamasıyla değil,aynı zamanda leke tutmaz yapısı ve çok güzel cilalı yüzeyi olmasını sağlamaktadır. Belenco yapısının %97’sini kuvars dan oluşturduğu için Çimstone %85 oranından daha fazla kuvars bulundurduğu için Çimstone’dan daha kalitelidir.

Çimstone kaç cm olur?

Çağdaş teknolojiyle şekillendirilen çimstone tezgah modelleri, 305×140 cm levha boyutları ile banyo ve mutfaklarda istenilen tasarıma uygulanabiliyor. Çimstone mutfak tezgahı ve Çimstone banyo tezgahı sektörde en çok tercih edilen ürünlerden oluyor.

Çimstone tezgah sararması nasıl temizlenir?

çimstone-tezgah-sararması-nasıl-temizlenir

Çimstone tezgah temizliği için pamuklu nemli bir bez ya da hassas bir bulaşık süngeri kullanmanız yeterlidir. Temizlik maddesi olarak da duru su, sıvı deterjan ya da cam temizleyici sıvılardan yararlanabilirsiniz.

Çimstone tezgah kaç yıl garantili?

Çimstone tezgah montajı sonrası renk tutarlığıda yüksek olan çimstone tezgah 15 yıla varan garanti süresine sahiptir.

Çimstone özellikleri nelerdir?

Çimstone yüksek oranda çizilme ve aşınmaya karşı dayanıklıdır. Gözeneksiz yapısı sayesinde leke tutmaz. Ayriyeten de özel bir bakım gerektirmeyen hijyenik bir malzeme olması sebebiyle birçok bayan tarafından tercih edilmektedir. Geniş bir renk skalası bulunmaktadır.

Çimstone Nerelerde Kullanılır?

Çimstone tezgah özellikleri arasında ilk sırada, asit ve bazların yıpratıcı etkilerine karşı yüksek dayanıı yer alır. Zeytinyağı, şarap, sirke, limon, çay, meyve suları ve güçlü baharatlar Çimstone tezgah yüzeyleri için sorun olmaktan çıkar. Çimstone tezgah modelleri sadece banyo ve mutfaklarda kullanılmaz.

Çimstone kalitesi nasıl anlaşılır?

Tezgah taşının gerçekten hangi markaya ait olduğunu anlamak Çimstone markası için oldukça basittir. 2009 senesinden beri Çimstone tezgahların arkasında lazer ink-jet teknolojisi ile Çimstone logo ürün kodu ve üretim iş emri numarası yazılmaktadır.

Önce fayans mı tezgah mı?

önce-fayans-mı-tezgah-mı

Fayans, arada kalan bu boşluğa döşenir. Genelde ilk olarak tezgâh monte edilir. Ama diğer türlü de ölçü alınarak döşeme yapılır. Toprağın belirli karışımlar ile hazırlanması, preslenmesi, desen verilmesi ve pişirilmesi ile oluşturulan ürüne fayans denir.

Corian tezgah mı Çimstone mu?

corian-tezgah-mı-çimstone-mu

Çimstone ve Corian Arasındaki Farklar Örneğin; Çimstone yüzeyler üzerinde kimyasal ve sıvı barındırmamak gerekir. Corian tezgahlar ise sıvı emme ve leke tutma açısından Çimstone’a göre daha başarılıdır. Bu nedenle temizlik konusunda çok hassas olmayanlar için önerilebilir.

Kuvars mi granit mi?

kuvars-mi-granit-mi

Kuvars mı granit mi diye düşünenler için granitin %100, kuvarsın %97 doğallıkta olduğunu, kuvarsın daha fazla renk seçeneği sunduğunu, granitin daha sağlıklı olduğunu, kuvarsın gözeneksiz yapısı sayesinde bakımının daha kolay olduğunu, dayanıklılık açısından hemen hemen aynı yapıda olduklarını belirttik.

Maybe you are interested in:

rüya kapanı nedir?

Related searches

  1. Granit ve çimstone farkı
  2. Çimstone tezgah nedir
  3. Çimstone nedir
  4. Çimstone Tezgah
  5. Çimstone Tezgah fiyat
  6. Çimstone Nasıl yapılır
  7. Çimstone tezgah Nasıl Yapılır
  8. Çimstone tezgah kullanıcı yorumları

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu