Sıkça Sorulan Sorular

Dresuar nedir?

Dilimize yabancı bir dilden geçtiği aşikar olan dresuar kavramı; İngilizce’de hem şifonyer, hem konsol masası, hem makyaj masası, hem de vitrin …

Dresuar nedir ne işe yarar?

dresuar-nedir-ne-işe-yarar

Evin girişinde konumlandırılan dresuarlar, genellikle evden çıkarken mutlaka alınması gereken anahtar, cüzdan, çanta gibi eşyaları üzerine koymak için kullanılır. Aynı zamanda eve girdikten sonra anahtarları, cep telefonlarını, gazete ve dergileri koymak için de en ideal yerlerden biridir.

Dresuar üzerine ne konur?

dresuar-üzerine-ne-konur

Dresuarın üzerinde vazo, aksesuar, saat, ayna koyabilirsiniz. Aynı zamanda çekmeceli olanları tercih ederek saklamak istediğiniz eşyalarınızı o bölüme saklayabilirsiniz. Dresuar çok eski zamanlardan beri kullanılmaktadır. dresuar o zamanlardan beri hep antrede kullanılır.

Dresuar hangi dil?

En temel anlamda dresuar, çekmeceleri bulunan işlevsel bir sehpa anlamına gelir. Dresuar kelime olarak Fransızca kökenli olup, “sofra takımı dolabı” anlamına gelmektedir.

Dresuar ayna ne demek?

Dresuarlar ayak tasarımları ile ön plana çıkarken sahip olduğu ayna ile de tasarımı daha şık göstermek mümkündür. Üstelik aynanın kattığı en büyük avantaj dar olan koridor gibi alanları daha geniş göstermesidir. Işık almayan loş bir alanlarda daha aydınlık renkler ve süslemelerden faydalanabilirsiniz.

Dresuar seçimi nasıl olmalı?

dresuar-seçimi-nasıl-olmalı

Tarzınıza Uygun Dresuar Seçimi Nasıl Olmalı?

 1. İhtiyacınıza Cevap Vermeli. Ev için önemli yardımcı mobilyalar arasında yer alan dresuarları seçerken ihtiyacınıza cevap veren modellere yönelmeniz gerekir. …
 2. Mobilyalarınızın Tarzına Uygun Olmalı …
 3. Boyut Olarak Ortama Uyum Sağlamalı …
 4. Malzeme Türü Ortamda Bütünlük Oluşturmalı

Dresuar alırken nelere dikkat edilmeli?

Dresuarı kullanacağınız alana göre malzeme seçiminde de özenli olmanızda fayda var. Salon, yatak odası gibi alanlarda ahşap ve eskitme modellerle ortama sıcaklık katabilirsiniz. Antre, mutfak ve banyo gibi alanlara ise mermer dresuar modelleri çok daha fazla yakışıyor.

Dresuar kaç para?

dresuar-kaç-para

Dresuar Sıkça Sorulan Sorular %5 indirimle Avmpark Stally Beyaz Mermer Krom Ayaklı Dresuar 588 TL’ye, %12 indirimle Givayo Cassandra Dresuar Royal Mermer 1.231 TL’ye, %41 indirimle Atolly Home Metal Ayna Dahil Dresuar Seti 2.472 TL’ye, %5 indirimle LİNDECO 70x20cm Dresuar & Petek Üstü Raf 142 TL’ye sahip olabilirsiniz.

Dresuar boyu kaç cm olmalı?

Bu doğrultuda enini 35-50 cm arasında, genişliğini ise 90-120 cm arasında düşünebiliriz, tabi mekanlarımıza göre bu ölçüler değişiklik gösterebilir. Uzun ayaklı modeller için yükseklik ölçüleri de 80-90 cm arasındadır.

Dresuar ne ile boyanır?

Dresuar önce zımparalanır, nemli bezle silinir, kuruduktan sonra 2 kat astar boya ile boyanır. Yine kuruduktan sonra istediğiniz renkte ahşap boyasıyla boyanır.

Salon dolabına ne denir?

Konsol : Genellikle salon için tasarlanan, duvar kenarına yerleştirilen, üzerine dekoratif eşyaların yerleştirildiği, çoğunlukla özel tasarım aynaların kulanıldığı çekmeceli dolap çeşididir.

Koridor aynasına ne denir?

Girişte ayna kullanmak isteyenler için bir diğer alternatif vestiyer aynası. Bildiğiniz gibi antre, koridor gibi bölümler depolama işlemi için vestiyer ya da dolap kullanılır. Vestiyerin avantajı genellikle mobilya üzerinde bir ayna olmasıdır.

Koridordaki dolaba ne denir?

Antre, evlerde giriş kapısının içeriye bakan bölümüne verilen isim. Ayakkabı dolabı, dresuar, puf, ayna vb. mobilyalar evin girişinde yer alır.

Ayna laneti nedir?

bir inanışa göre eski zamanlarda aynaların insanın diğer benliğini, ruhunu gösterdiğine inanılırmış. aynanın kırılması ise insan ruhunun zarar görmesi, uğursuzluk anlamına gelir ve bu süre boyunca noel babanın hediye getirmeyeceği söylenirmiş. 7 yıl olmasının nedeni ise romalıların insan hayatının 7 yılda bir …

Ayna Feng Shui nedir?

Kadim Feng Shui öğretisine göre, ayna enerjiyi kat kat artırabilen bir sembol. Doğru yere asıldığında, güzellikleri ve bereketi arttırdığı gibi yanlış yere asılırsa ortamda negatif enerjiye ve gerginliklere sebep olabilir.

Ayna kaç çeşittir?

ayna-kaç-çeşittir

Aynalar düz, küresel ve parabolik diye ayrılırlar, küresel aynalar da çukur ve tümsek ayna olarak iki çeşittir.

Antre mobilyaları nelerdir?

antre-mobilyaları-nelerdir

Dar antrelerde genelde düz ayakkabılıklar, duvar dekorasyon ürünleri ile köşeleri kullanışlı hale getiren raf ve dolap tarzı mobilyalar kullanılır. Oturmak için tahta bir ayakkabı kutusu gibi fonksiyonel eşyalar kullanmak mantıklı olur.

Kapı girişine ne konur?

Giriş holünün iyi dekore edilmesi ilk izlenim açısından önemlidir dedik. Ancak hol aynı zamanda son derece işlevsel de olmalıdır. … Evinizin giriş holünü dekore etmek için 7 yaratıcı fikir

 1. Şık bir dresuar koyun. …
 2. Bitki yerleştirin. …
 3. 3. Gömme şifoniyer ile alandan kazanın. …
 4. Bank ile oturma alanı …
 5. Dekoratif objeler kullanın.

Antrede yemek masası olur mu?

Masa asla gereksiz değildir Antre ya da evin içindeki herhangi bir hole koyacağınız bir masanın kullanılmama şansı yok. Masalar en azından üzerine dekoratif objeler bile konsa işlevsel hale gelebiliyor. Hele de yanına bir sandalye ya da ufak bir masayla birlikte.

Dresuar nasıl yazılır?

fransızca dressoir gibi bi yazılışı olduğunu sandığım * bi mobilya çeşidi. sofra takımı konulan dolap.

Dresuar ölçüleri nedir?

İdeal dresuar ölçüleri için eni 35-40 cm, genişliği 100-120 cm ve yüksekliği 70-90 cm olan modelleri tercih edebilirsiniz. Mobilyayı dar bir mekanda değerlendirmek istiyorsanız bu ölçülerden daha küçük ebatlarda olan mini dresuar modellerini kullanabilirsiniz.

Astarsız duvar boyanır mı?

Astar boya boyama işleminden önce kullanılması gereken bir malzemedir. Astar boya sprey ile kişiler rahatlıkla boyama işlemlerinden önce astar kullanabilirler. Astarsız bir yüzeye boya yapıldığında çok daha fazla boya kullanılabilir ve alınacak verim düşük olabilir.

Düğme boyanır mı?

Düğmelerin bazıları kendi orijinal renginde bazıları ise kumaşa uygun veya aynı renkte kullanılır . Kumaşla aynı renkte istenen düğmeler boyanır . Boyama işleminde düğmelerinin renginin solma ve akma dayanımına sahip olmasına dikkat edilmelidir .

Mdf boyama nasıl yapılır?

mdf-boyama-nasıl-yapılır

Ham MDF güzelce zımparalanır ve boya yapmaya hazır hale getirilir. Yeterli miktarda fırçaya yüklenen boya yüzeye uygulanır. Boya kuruduktan sonra dilediğiniz stencil şablonu yüzeye yerleştirilir ve üzeri tercihen yüzeyin zıt rengine boyanır. Stencil uygulamasından sonra yüzey dilediğiniz desenle kaplı hale gelecektir.

Yatak yanı dolaba ne denir?

Komodinler, çoğunlukla yatağın her iki tarafında, baş ucuna yakın ve simetrik bir şekilde konumlandırılan, çekmeceli veya çekmecesiz bir mobilya olarak tanımlanabilir.

Maybe you are interested in:

güve nedir?

Related searches

 1. Dresuar nedir
 2. Dresuar Fiyatları
 3. Dresuar Aynalı
 4. Dresuar Takımı
 5. Dresuar ölçüleri
 6. Dresuar Modelleri
 7. Doğtaş Dresuar
 8. Dresuar modelleri ve Fiyatları

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu