Sıkça Sorulan Sorular

Etajer nedir?

Etajer, çekmeceleri ve içinde rafları bulunan kolay bir şekilde taşınabilen dolapları ifade etmektedir. Türk dil kurumuna göre etajer …

Etajer nedir ne işe yarar?

Genellikle üç ya da dört raftan oluşan kapaksız dolaplara etajer denir. Krom, melamin ve pirinç gibi dayanıklı malzemelerden imal edilen etajerler, az yer kapladığı için kullanım kolaylığı sağlar. Etajerlerin raflarına biblo gibi küçük süs eşyalarının yanı sıra kitap ve defter de konabilir.

Etejer mobilya Nedir?

Etajer, evlerde sıklıkla kullanılmakta olan bir mobilya türü olarak bilinmektedir. Etajer, kapaksız, çekmeceleri olan, rafları olan ve taşınabilir bir dolaptır. Masadan küçük ve daha alçak olan etajer, sehpadan ve komodinden de daha yüksektir.

Etajer nerede kullanılır?

Saklama alanı ihtiyacını rafları ve bölmeleri ile karşılayan etajer, büyük boyutlara sahip konsol ve dolap gibi mobilyalara yer verecek alana sahip olmayan ofisler için rahatlıkla kullanılacak bir modül olarak öne çıkıyor.

Etajer hastane ne demek?

Hastanelerde, hasta odalarında yatakların başında bulunan komodinlerdir. *Çoğunlukla 3 çekmeceli dolap şeklinde olmaktadır. *Hasta sayısına göre olduğu için hasta veya yakınları rahatlıkla özel eşyalarını saklayabilir ve koruyabilir.

Etejer mi etajer mi?

Etajer kelimesi, dilimizde en çok yazım yanlışına maruz kalan kelimeler arasında yer alıyor. Dilimizde Fransızcadan geçen etajer kelimesi, etajer şeklinde yazılır.

Etajer ve keson nedir?

komodin – ev mobilyası yatak yanında olur. etajer – hastane yurt vs yerlerde olanı, genelde metal vs. olur tipsizdir. keson – ofis mobilyası olanı, masa altında olur. şifonyer dışında diğerleri arasında net olarak kesin bir ayrım yoktur.

Etajer lavabo ne demek?

etajer-lavabo-ne-demek

Etajerli Lavabolar: Bütün olarak dolabın üstüne yerleştirilen lavabo modelidir. Lavabonun yanındaki boş alanlarında kullanılarak değerlendirildiği bu modeller, bulundukları ortamı modern bir görünüme kavuşturur.

Komidin ne demek?

komidin-ne-demek

İtalyanca kökenli bir kelime olan komidin küçük dolap demektir. Komodin Ne Anlama Gelir? Genellikle sunta ve MDF malzemelerinden imal edilen, yatak odalarında kullanılan küçük ve çekmeceli dolaplara komodin denir.

Etajer hangi dil?

Fransızca étagère "raflı dolap" sözcüğünden alıntıdır.

Etajerin ingilizcesi nedir?

"etajer" teriminin İngilizce Türkçe Sözlükte anlamları : 9 sonuç

Kategoriİngilizce
1Genelshelves i.
2Genelwhatnot i.
3Geneletagere i.
4Genelshelving unit i.

Hastanelerde sıra alınan yere ne denir?

Kiosk Sistemi. Sisoft Kiosk Sistemi, bankolardaki görevlilerin yardımlarına ihtiyaç duymaksızın, hastaların istediği poliklinikten ve hekimden sıra numarası almasını ve muayene kaydı yapılmadan önce bağlı oldukları sosyal güvenlik kurumlarından provizyon alınmasını sağlıyor.

Hastanenin diğer adı nedir?

hastanenin-diğer-adı-nedir

Hastane (eski adı Darüşşifa), hasta ve yaralılara acil sağlık hizmetlerini ayakta veya yatarak veren tıp merkezi ve sağlık kurumu.

Y tipi hastane nedir?

y-tipi-hastane-nedir

Y TİPİ HASTANE Güneş enerjisinden faydalanma bakımından diğerlerinden daha elverişli bir modeldir. T blok modelinin biraz değiştirilmiş şeklidir. İdari ve hizmet üniteleri hasta tedavi servislerinden ayrı olarak bir ünitede toplanmıştır. Günümüzde tercih edilen bir modeldir.

Leşber ne?

Tekrar tekrar tekrar öptü.

Çekmeceli dolap adı ne?

komidin, şifoniyer, konsol, çekmeceli dolap.

Keson boru ne demek?

Keson kuyu beton temel çerçevesine kurulmuş, su geçirmez yapıda açılan kuyunun temelinin sağlamlaştırılmasına yarayan bir su sondajı yöntemidir. Belirli bir alana açılan, silindir ya da dörtgen şeklinde olan toprak altındaki bölgenin sağlam bir temel oluşturulmasıyla hazırlanır.

Keson nasıl yapılır?

keson-nasıl-yapılır

Betonarme temel imalatının yapılamadığı durumlarda uygulanır. İçi boş kare ve dikdörtgen biçiminde temeller yerinde hazırlanarak büyük vinçler yardımı ile suyun derinliklerine indirilir. Birbiri içine geçirerek üst üste boşluklara kum ya da çakıl doldurularak ağırlığı artırılır.

Hilton banyo dolabı ne demek?

hilton-banyo-dolabı-ne-demek

Lavabo ögesinin banyo dolapları ve tezgahı ile bir arada tasarlandığı lavabo ünitelerine hilton banyo dolabı ya da hilton lavabo deniyor. Yani kısacası lavabonun bağımsız bir tasarım unsuru olmadığı ve dolap ve tezgahla bir arada bulunduğu banyo modellerine hilton banyo diyebiliriz.

Kaç çeşit lavabo vardır?

Lavabo türleri Çanak lavabolar, standart lavabo, köşe lavabo, tezgâh altı lavabo ya da tezgâh üstü lavabo modelleri, etajerli lavabo, yarım tezgâh lavabo gibi alternatiflere ayrılır.

Banyo tezgah üstü lavabo kullanışlı mı?

banyo-tezgah-üstü-lavabo-kullanışlı-mı

Tezgah üstü lavabo Artısı; neredeyse her türlü materyalde tezgah üzerinde kullanılabiliyor olması. Bu hem maliyeti düşük seçim yapmak isteyenler için avantaj, hem de farklı tasarım imkanı sağlıyor. Eksisi ise; temizlik zorluğu.

Maybe you are interested in:

risotto nedir?

Related searches

  1. Etajer nedir
  2. Etajer Modelleri
  3. Etajer Dolap
  4. Etajer Raf
  5. Etajer Sunumluk
  6. Komidin nedir
  7. Lavabo Etajeri
  8. Süme ne demek

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu