Haberler

Evde Yapılabilecek Dekorasyon Fikirleri, Kendiniz Keyifle Tasarlayın

Kendin yap fikirleri içerisinde en güzel sonuç veren fikirler ev dekorasyonu konusundadır. Hem atık malzemelerin değerlendirilmesine hem de hiç bir yerde olmayan size ait özel tasarım ürünlerin ortaya çıkmasını sağlayan bu çalışma ile evde kendi dekorasyonunuzu kendiniz yapabilirsiniz. Bu hazırlık aşamasında size ilham vermesi amacıyla hazırladığımız evde yapılabilecek dekorasyon fikirleri yazılarımızla birbirinden çeşitli ev aksesurları hazırlayabilirsiniz. Aynı zamanda aksesuar dışında yine var olan eşyaları farklı şekilde konumlandırabilir ve farklı farklı kullanımlar sağlayabilirsiniz.

Kendin yap dekorasyon fikirleri

En popüler fikirler pet şişelerin dekoratif malzemeler olarak kullanılmasıdır. Hemen hemen bütün evlerde günde bir kaç adet olmak üzere atık olan pet şişeleri çok çeşitli amaçlarla kullanabilirsiniz. Çiçeklik ve vazo gibi kullanım modelleri en popüler olanlarıdır. Ancak büyük yani bu beş litrelik pet şişeler ile hiç bir yerde görmediğiniz tarzda bir avize tasarlayabilirsiniz. Zamanında piknikler için alınmış ve evde çekmecede kalmış gitmiş plastik kaşıkları çıkarın. Kaşıkların saplarını ayırın. Baş kısımlarını kırmamaya çalışın. Kaşıkların baş kısımlarını birbiri üzerine gelecek şekilde şişenin üzerine dizin ve yapıştırın. Içerisine lamba aparatını yerleştirdikten sonra mükemmel bir avize elde etmiş olursunuz.

Dantelleri değerlendirmenin zamanı geldi

Herkesin evinde çeyizinden kalma danteller vardır. Oda takımlarından yatak takımlarına kadar çok çeşiti dantelleri hala çok seven ve kullananlar varken çoğunluk ise dantelleri kullanmamayı tercih etmektedir. El emeği göz nuru oldukları için de atmaya kıyamayız. Bu dantelleri değerlendirmenin en güzel yolu ise kendin yap fikirleri ile olur. Evinizde çocuklarınızın kalın balonları vardır. Bu balonları şişirin ama çok şişirmeyin. Üzerine birazcık yapıştırıcı sürün ve bu şık dantellerinizden uygun olanları onu saracak şekilde üzerine yapıştırın. Özellikle ışığa yakın bir yerlere bu balonları astığınızda mükemmel bir görünüm oluşturacaktır. Aynı zamanda bu dantelleri büyük mumların üzerine, sade ve şık avizelerinizin üzerinde de süsleme malzemesi olarak aynı şekilde yapıştırarak kullanabilirsiniz.

En ucuz dekorasyon fikirleri

Elinizde ve evde olan malzemeler ile hazırlanan aksesuarlar bir ev için yapılabilecek en ucuz dekorasyon fikirlerini oluşturur. Eskimiş çamaşır mandallarını çok farklı aksesuar parçası olarak kullanabilirsiniz. Bu mandallar tahta ve renksiz ise mandalları dilediğiniz renklere boyayabilirsiniz. Ton balığı kutuları gibi kutuların etrafına dizdiğiniz mandallar ile ortasına çiçek ya da mum yerleştirebileceğiniz şık aksesuarlar oluşturabilirsiniz. Daha fazla dekorasyon fikri için salon dekorasyonu için 20 kendin yap fikri yazımıza göz atabilirsiniz.

Dekorasyon konusunda son dönemlerde çok fazla fikir oluşmaya ve çok fazla dekorasyon ürünü üretilmeye başlandı. Elbette maliyet açısından yüksek olmaları nedeniyle, bazı ürünleri sadece beğenmekle yetinebiliyoruz. Ancak kendi emeklerimiz ve hayal gücümüzle, dışarıda hazır satılan dekorasyon ürünlerini ve hatta daha iyilerini üretmemiz mümkün. En basit malzemeler, doğadan alınabilecek ürünler ve yaratıcılık ile evde yapılabilecek dekorasyon fikirleri saymakla bitmez. Dekoratif ve işlevsel ürünler için incelenecek bu örnekler mekanlara göre uyarlanabilir ve geliştirilebilir.

Yapımı oldukça basit ve keyifli olan bu örnekler sayesinde, herkes küçük adımlarla büyük dekorasyon uygulamaları gerçekleştirecektir. Yeniliklerden hoşlananlar ve bu tarz hobileri yapmayı sevenler için hiç de zor olmayacak ve evde yapılabilecek dekorasyon fikirleri, en sade mekanlara bile hareketlilik kazandıracaktır. Dekorasyon ürünlerinde hazır olarak satılan trend modeller incelendikten sonra, herkes evde aynısını ya da farklı bir şekilde uyarlanmış halini de yapmayı deneyebilir. Daha az maliyetle üretmek ve tasarlamak çok keyifli olacaktır.

1. Kurumuş Dalları Evde Sergileyin

Yaşlanmış ağaçların kuruyan dallarını görseldeki gibi renklendirip bir vazo içerisine koyarak, evde dekoratif bir ürün olarak kullanabilirsiniz.

2. Dekoratif Toplarla Evi Süsleyin

Balon üzerine yapıştırma tekniği ile iplerden bu şekilde toplar yapabilir ve ev içerisinde dilediğiniz yere bağlayabilirsiniz. Ağaçlar için ideal bir süs örneği.

Ev ve ofis için kullanılabilecek bu tarz ürünleri hazır almak yerine, isteyen herkes kolayca tasarlayabilir. Örnekleri aynı şekilde yapmanın yanında, değiştirerek ve mekana göre uyarlayarak da yapmak mümkün. En basit ve az maliyetli malzemeler ile, çok yaratıcı dekoratif ürünler ortaya çıkacaktır. Evde yapılabilecek dekorasyon fikirleri, kendin yap projeleri için de çok iyi örnekler içermektedir.

basit-evde-yapilabilecek-dekorasyon-fikirleri

cocuklar-icin-yapilabilecek-dekorasyon-fikirleri

degisik-evde-yapilabilecek-dekorasyon-fikirleri

dogal-dekorasyon-fikirleri

elle-yapilabilecek-dekorasyon-fikirleri

en-kolay-evde-yapilabilecek-dekorasyon-fikirleri

en-yeni-evde-yapilabilecek-dekorasyon-fikirleri

evde-yapilabilecek-basit-dekorasyon-fikirleri

evde-yapilabilecek-dekorasyon-fikirleri

evde-yapilabilecek-farkli-dekorasyon-fikirleri

evde-yapilabilecek-kolay-dekorasyon-fikirleri

evde-yapilabilecek-renkli-dekorasyon-fikirleri

evde-yapilabilecek-sik-dekorasyon-fikirleri

evde-yapilabilecek-susleme-fikirleri

isiklandirma-icin-evde-yapilabilecek-dekorasyon-fikirleri

kagittan-evde-yapilabilecek-dekorasyon-fikirleri

kendin-yap-dekorasyon-fikirleri

modern-dekorasyon-fikirleri

sade-evde-yapilabilecek-dekorasyon-fikirleri

siselerden-evde-yapilabilecek-dekorasyon-fikirleri

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu