Sıkça Sorulan Sorular

Evye nedir?

Evye ya da eviye dilimize Fransızcadan geçen bir sözcüktür. Bu sözcük aslında ortak yaşam alanlarından biri olan mutfak eşyalarından birini …

Evye anlamı nedir?

EVİYE – EVYE i. (Fr. évier) Mutfaklarda musluğun altına konan tekne.

Evye neye yarar?

Evye, ev ve diğer işletmelerinden mutfak bölümünde bulaşık yıkama amacıyla kullanılan bir kısımdır. Seramik, paslanmaz çelik veya doğal taş tarzındaki farklı malzemelerden imal edilebilir. Halk arasında bulaşık havuzu ya da yıkama teknesi olarak anılır.

Evye damlalık ne demek?

Damlalık ise evyenin düz kısmı, yani küvet haricindeki tepsi kısmına denir. Siz evyenizi sağ damlalıklı veya sol damlalıklı istediğinizi bildirdiğinizde, buna göre musluk deliği açık bir şekilde evye size teslim edilecektir.

Mutfaktaki lavaboya ne denir?

Günümüzde çoğu evde bulaşık makinesi kullanılmakta olup, eskisi kadar lavabolarda bulaşıklar yıkanmasa da mutfak lavaboları, asıl deyişiyle eviyeler mutfakların hâlâ vazgeçilmezidir.

Evye çeşitleri nelerdir?

evye-çeşitleri-nelerdir

Eviye türleri lavabonun dizaynına, şekline, sayısına bağlı şekilde farklılık gösterebilir.

 1. Tezgah Üstü Evye. Mutfak lavabosu içerisinde en popüler olanı tezgah üstü eviye modelidir. …
 2. Tezgah Altı Evye. Eviye türlerinden bir başkası ise tezgah altı evye modelidir. …
 3. Tezgaha Sıfır Evye. …
 4. Tek Gözlü Evye. …
 5. Çift Gözlü Evye.

Evye eviye mi?

işte sorunun cevabı aşağıdadır. Bu kelime genellikle Evye şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Eviye şeklinde olmalıdır.

Evye alttan mı üstten mi?

evye-alttan-mı-üstten-mi

Normalde evye montajı tezgaha bir boşluk açılarak lavabonun alttan veya üstten yerleştirilmesi şeklinde olur. Tezgaha sıfır evye modelinde ise lavabo tezgahla aynı seviyede olacak şekilde hazırlanır. Bunun için tezgah yüzeyine bir çentik açılır. Daha sonra lavabo çentik kısmını örtecek biçimde monte edilir.

Mutfakta evye nerede olmalı?

Mutfağın şekline göre evyenin konumlandırılması için en iyi nokta cam önüdür. Kullanışlı bir mutfak için çalışma üçgeni denilen prensibe uymak gereklidir. Çalışma üçgeni mutfakta buzdolabı, ocak ve evyedir. Bu 3 bölüm sürekli kullanıldığı için birbirinden uzak olmamalıdır.

Evye ne kadar?

evye-ne-kadar
 1. Quasar Eviye 43.5×86 Siyah Granit Sol. 1.599 TL. …
 2. 4.5(4) Kromevye Tekgözlü Damlalıksız Eviye Düz – EC 105. …
 3. 5(2) Kromevye Tekgözlü Damlalıksız Eviye Keten Dokulu – EC 105 D. …
 4. Quasar Eviye Q38 Siyah Granit Tezgahalti. 739,90 TL. …
 5. 5(4) Teka İnfat Eviye Düz Sol Damlalıklı …
 6. 5(3) …
 7. 5(6) …
 8. Teka İnfat Eviye Keten Sol Damlalıklı

Granit evye çizilir mi?

granit-evye-çizilir-mi

Granit evyeler,280 derece ısıya ve çarpmalara karşı dayanıklıdır.Malzemenin özel yoğunluğu ve dayanıklığı sayesinde çiziklere karşı belirgin bir dirence sahiptir.

Evye ne ile temizlenir?

Evyenin her yanına bolca karbonat dökün. 10 dakika bekletin. Yumuşak bir sünger kullanarak çeliğin yönüne doğru ovalayın. Evyeyi bol su ile durulayın.

Evye lavabo nasıl temizlenir?

Bunun için bulaşık süngerine bir miktar sirke dökün ve lekeleri güzelce ovun. Böylece hem yemek lekelerinden hem de oluşan kötü kokudan kurtulabilirsiniz. Pırıl pırıl bir evye için karbonatı da deneyebilirsiniz. Bir miktar karbonatı lavaboya dökün ve bir sünger yardımıyla iyice silin.

Neden iki lavabo var?

neden-iki-lavabo-var

İKİ LAVABO ŞIK BİR ÇÖZÜM SUNAR Çift lavabo kullanarak işlerinizi biraz daha hızlandırmanız mümkün olabilir. Banyonuzun şekline göre yan yana koyacağınız iki lavabo şık bir çözüm sunar. Yan yana lavaboları koyacak yeriniz yoksa lavaboları karşılıklı da yerleştirebilirsiniz.

Lavabo sifonu ne demek?

lavabo-sifonu-ne-demek

Lavabo sifonu, gider sistemine sahip olan banyo, mutfak gibi alanlardaki lavaboların alt kısmında yer alan kıvrılmış bir boru düzeneğinden oluşuyor. Kanalizasyon ve su tesisatındaki gaz ve kötü kokunun içeriye girmesini engellemek adına çalışan bir süzgeç görevi görmesiyle büyük önem taşıyor.

Akrilik evye nedir?

Akrilik evyeler tezgahın alt kısmına montelenir. Tezgah altı akrilik evyenin en büyük avantajı hem akrilik malzemenin pürüzsüzlüğünden dolayı hem de evyenin tezgah altı olmasından dolayı biriken suyun evye içine süpürülebilmesidir. Tezgaha sıfır akrilik evyeler diğer evyelere göre daha şık kabul edilmektedir.

Evye dolabı nedir?

evye-dolabı-nedir

Eviye Dolabı Nedir? Eviyelerin ve bulaşık makinelerinin montaj yapılabilmesi için gerekli olan alt dolaplardır. Kullanılacak olan eviyeye göre ölçüsü değişmektedir. Altlarında eviye altlığı kullanılmasını tavsiye ederiz.

Mutfak tezgahı hangisi daha iyi?

mutfak-tezgahı-hangisi-daha-iyi

Hangi mutfak tezgahı daha iyi diye düşünenler için sade ve şık mermer tezgahlar da önerilir. Parlak ya da mat şekilde kullanılabilen mermer tezgahlar, ısıya ve çatlamaya karşı dirençlidir. Kompozit ve granit tezgahlara nazaran da maliyeti daha uygundur.

Köşe evye kullanışlı mı?

köşe-evye-kullanışlı-mı

Köşe evye modelleri, L mutfak tezgâhı kullanımı için uygun bir tercihtir. Geriye kalan tezgâh alanlarını, doğrama ve pişirme için kullanabilir, ekstra tezgâh alanı için yer kazandırır. Mutfağınızın genişliği ve kullanım sıklığı göz önüne alınarak köşe evye modellerini mutfağınıza özel tasarlayabilirsiniz.

Tezgaha sıfır evye ne demek?

İşte tezgaha sıfır evye olayı burada devreye giriyor. Normal paslanmaz evyelerin son kısımlarında bulunan çıkıntı bu evyelerde yok. Yani evyenin uç kısımları bükülmemiş, düz şekilde bitiyor.

2 gözlü evye ne işe yarar?

Çift gözlü evye tercihi elde yıkanacak bulaşıklar için özel bir durulama alanı olacağı gibi bulaşık biriktirilmesi içinde size ekstra bir alan yaratacaktır. Bu nedenle standart ölçülere sahip ve üzerindeki ölçülerde mutfak tezgahları için çift lavabo mutfak modeli tercih edilebilir.

Maybe you are interested in:

ön yıkama nedir?

Related searches

 1. Evye Nedir
 2. Evye Fiyatları
 3. TDK
 4. Evye çeşitleri
 5. Levye nedir
 6. Bide Nedir
 7. Pürmüz ne demek
 8. Eviye Bataryası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu