Uncategorized

Fason Boyada Kalite: Rengi Ala

Fason Ahşap Boya İşlem Merkezi Rengi Ala, İnegöl’ün önde gelen mobilya firmalarına fason boya işçiliği yapıyor. Firma sahibi Resul Genç, termin ve kalite konusunda titiz bir firma olduklarını; gelen ürünlerin ham halinden son aşamasına kadar bilgisayar sisteminde kontrol altına olduğunu kaydediyor.

RESUL GENÇ

“1994 İnegöl’de doğdum. Eğitimimi İnegöl’de tamamladım. Baba mesleği olan ahşap boyacılığına küçük yaşlardan itibaren başladım. 2012 yılında Çimci Sitesi’nde sektöre hizmet vermeye başladım. 1.sokakta ve Galericiler Sitesi’nin olduğu yerde hizmet verdikten sonra Nisan ayından itibaren Küçük Sanayi Sitesi’nde yeni yerimize taşındık”

2012 YILINDA KURULDU

Firma sahibi Resul Genç, Rengi Ala ile ilgili şu bilgileri paylaştı: “Rengi Ala, 2012 yılında 200 m2 alanda fason ahşap boya olarak üretime başlamıştır. Kısa süre sonra 600 m2’lik alanda 1.sokakta hizmet vermeye devam etmiştir. Kurumsallaşma yolunda da ilerlemiştir. 2015 yılında 2 bin m2 alanda Galericiler Sitesi’nde, son olarak da 2800 m2 alanda yeni yerimizde 32 çalışan uzman kadrosuyla sektöre hizmet veren kendini ispatlamış, İnegöl’ün sektöründe önemli firmaları arasına girmeyi başarmıştır. ”

FASON BOYA

“Firmamız İnegöl’ün önde gelen firmalarına fason boya işçiliği yapmaktadır. Firmamıza giren ürün ilk olarak kalite kontrolden geçtikten sonra dolgu işlemine alınır. Dolgu işleminden çıkan ürün zımpara bölümüne girer. Zımpara bölümünden çıkan ürün de son kata iner. Son kattan çıkan ürün dinlenmeye, kurumaya alınır. Kurumadan çıkan ürün pasta polish işleminden geçtikten sonra tekrar kontrolü sağlanıp; ambalaja girer”

TERMİN VE KALİTEDE TİTİZ

“Firmamıza termin ve kalite konusunda titiz bir firmadır. Gelen herhangi bir müşterimizin eleman getirmesine gerek yoktur. Forkliftimizle malı teslim alıp asansöre yüklüyoruz. Boyandıktan sonra; ambalajlı bir şekilde ürünü sevk haline getiriyoruz. Yüklerken de sadece nakliyenin gelmesi bizim için yeterlidir”

BİLGİSAYAR SİSTEMİNDE KONTROL

“Firmamıza giren ürünler ham halinden son aşamasına kadar hepsi bilgisayar sisteminde kontrol altındadır. Müşterilerimiz bilgi amaçlı olarak aradıklarında ürünün hangi aşamada olduğunu öğrenebilirler”

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu