Sıkça Sorulan Sorular

Herkül yay nedir

Herkül yay sistemini diğer yay sistemlerinden ayıran en büyük teknolojik özellik, zaman içinde deforme olmayan ve yatağın başından ayak ucuna kadar devam …

Bonel yay iyi mı?

Bonel yaylı yataklar, birbirleri ile herhangi bir bağlantı bulunmadan yapılmış, malzeme olarak da yay ve süngerden yapılan yataklara denilmektedir. Yayların çelikten yapılmaları ve basınç uygulamaları gibi özellikleri sayesinde özellikle uzun süreli kullanımlarda vücut açısından oldukça zararları bulunmaktadır.

DHT yaylı yatak ne demek?

-DHT Yaylı Yataklar En eski yay teknolojilerinden olan DHT yani Bonel yay sisteminde yay sargıları birbirine metal tellerle mekanik olarak bağlı. Bu özel tasarım, yayların DHT yaylı yatağın üzerine yatan kişinin baskısıyla hareket etmesini sağlıyor.

Pocket yay ne demek?

Pocket yay (torba yay) sisteminde üretilecek yatağın sertliğine göre farklı çaptaki teller tek tek kumaş kaplanarak birbirinden bağımsız halde paketlenir. Vücudun 5 ayrı noktası için dizilmiş farklı çaptaki teller ve farklı sertlikteki zone yaylar ile vücudun birçok noktasına farklı basınç uygulanır.

Visco yatak çökme yapar mı?

Visco yataklar, kullanılan malzemesi sayesinde bir basınç sonrasında tekrar eski halini almaları üzerine tasarlanmaktadır. Dolayısıyla özel olarak üretilmiş visco yataklarda herhangi bir çökme olması söz konusu değildir. Çökme olan visco yataklarda visco süngerinin az kullanılmasından kaynaklanmaktadır.

Düz uyumak zararlı mı?

Bu pozisyonda uyumak omurga etrafındaki bağların ve kasların gerilmesine, omurgadan sinirlerin çıktığı deliklerin sıkışmasına sebep olur. Bu da omurga ve disk üzerine yük bindirir. Tüm bunlar ise bel ve boyunda eğriliklerin artmasına bağlı olarak omurgada zedelenmelere ve fıtık gibi sonuçları ortaya çıkarır.

Yatak fıtık yapar mı?

Bu tarz problemler kötü yatak sonucu ortaya çıkabilmektedir. Bir süre sonra bu ağrılar kronikleşir ve bel fıtığına dönüşebilir. Bu yüzden eğer bu tarz problemler yaşıyorsak sağlık sorunlarımıza uygun yataklar tercih etmeliyiz.

Yatağın bozulduğu nasıl anlaşılır?

Yatağın Bozulduğu Nasıl Anlaşılır?

 1. Yatak kumaş üzerinde deformeler,aşınma,yırtıklık çökme gibi problemler görülür.
 2. Sabahları uyandığımızda yorgun hissederiz.
 3. Bel,sırt,omuz ağrıları ,halsizlik oluşur.
 4. Yataktan sesler,gıcırtılar geliyorsa.
 5. Yatağı yan veya ters düz çevirdiğinizde halen rahat değilse.

Yataş eski yatakları alıyor mu?

Yataş’ın 40. yılı şerefine eski yatağınızı evinizden alıyor, yeni Yataş’ınızı evinize teslim ediyoruz. Yatak, baza ve başlıklarda %40’a varan özel indirimli geleneksel değiştirme kampanyası ile yeni Yataş´ınızı hemen alın, yeni yılda da uykusuz kalmayın.

En iyi yatak markaları nelerdir?

En iyi marka yatak ve fiyatları için ortalama fiyat bilgisi için yazıyı okumaya devam etmelisiniz.

 1. Bellona.
 2. Bambi.
 3. Morpho Sleep.
 4. Yataş
 5. Wellmatt.

DHT düşerse ne olur?

DHT hormonu düşük olduğu zaman kıllar az çıkar ya da hiç çıkmaz. Hormonun az salgılanması halinde saç foliküllerinin büyümesine engel olur. Hormonun azlığı kelliğe neden olur.

Yaylı yatak suyla yıkanır mı?

Kullanılan ürünler kimyasal içermezler. Bir de tüm yatağınız uygun şampuanlarla yıkanır. Yatağınızdaki lekeler çözüldükten sonra suyla yıkama yapılır.

Hybrid yatak ne demek?

Hybrid Seri yataklar, iskelet yapınızdan vücut ısınıza, cildinizden kalp atışlarınıza kadar birçok detay göz önünde bulundurularak tasarlanıyor. Bu sayede sünger, kumaş, yay, visco, lateks ve jel gibi bir yatağı meydana getiren tüm kombinasyonlarda karma özellikler içeriyorlar.

Tam ortopedik yatak nasıl olur?

Tam Ortopedik Yatak Nedir? Tam ortopedik yatak sünger dolgu malzemesinin daha sert bir yapıya sahip olduğu yatak türüdür. Genelde ortopedik yatak tercihinde ilk sıralarda yer alır. Sertliği sayesinde omurga ve boyun bölgelerine tam olarak destek vererek doğru uyku pozisyonun alınmasına yardımcı olmaktadır.

Bamboo yaylı yatak nedir?

Bamboo (Bambu) Yatak. Bamboo yataklar, dayanıklılığı, gücü ve yumuşaklığı ile tanınan sürdürülebilir ve yenilenebilir kaynaklardan elde edilen temiz içerikli yatak türüdür.

Hibrit yay ne demek?

Mobilya sektöründe kullanılan hibrit teknolojisi, paket yay sistemi ile sünger malzemesinin bir arada kullanılması anlamına geliyor. Yenilikçi paket yay sistemi, klasik yaylı sistemden farklı olarak her bir yay birbirinden bağımsız olacak şekilde tasarlanıyor.

Yay çeşitleri nelerdir?

Çeşitleri

 1. Bilezik yaylar.
 2. Disk yaylar.
 3. Helisel yaylar.
 4. Helisel silindirik yaylar.
 5. Helisel konik yaylar.
 6. Kangal yaylar.
 7. Silindirik yaylar.
 8. Blok yaylar.

Yatak yayı kaç kg?

Yaylar; yaklaşık 25`er kg`lık paketlerde, paletli ve kapaklı bir şekilde dış ortamın olası olumsuz etkilerine maruz kalmayacak şekilde, naylon ve üzerine streçleme yapılarak sevkiyatı gerçekleştirilmektedir. Bu haliyle talep edilen bonel yaylar 1.30 mm ve 1.40 mm helezon telleri ile karkas haline gelmektedir.

Visco yatak ne demek?

Visco Sünger Yatak Visco yatak, gömülme hissi yaratırken vücudunuzun şeklini alır. İçerisindeki akıllı süngerler sayesinde uyku esnasında vücudun hareket boşluklarını doldurur ve bu sayede bel ve sırt ağrılarının önüne geçmeye çalışır.

US Sleeping ne malı?

Us Sleeping – Türkiye’nin En Büyük Online Yatak Üreticisi.

Orta sert yatak nasıl anlaşılır?

Orta yatak sert tercih edecekler için uyku pozisyonu ve kilonun büyük önemi bulunmaktadır. … Yatak için kilo ayrımı şu şekilde yapılmaktadır;

 1. Yumuşak yataklar; 58 kilogram altı,
 2. Orta sertlikte yataklar; 58 – 105 kilogram arası,
 3. Sert yataklar; 105 kilogram üstü

Dansite yatak ne demek?

Süngerler, dansite adı verilen bir ölçü birimi ile sınıflandırılırlar. Bu kavram, süngerin kalitesini ve yoğunluğunu ifade eder.

Tempur yatak ne demek?

TEMPUR malzeme iç içe geçmiş gözeneklerden oluşan karmaşık bir ağ yapısına sahip olduğu için arasında hava sıkışmaz. Hareket eden bedenin yatağa uyguladığı basınçtan doğan enerjiyi emer emmez orijinal haline geri döner. Böylece çiftler yatakta dönüp dursalar bile, birbirini rahatsız etmeden uyumaya devam edebilirler.

Visco mu ortopedik mı?

Visko türler, tamamen yaysız ve ortopedik oldukları için uyku boyunca dönmeniz halinde ses yaratmıyor.

Lateks yatak yaylı mı?

yaysız yatak teknolojisinde doğallığı ile öne çıkan yatak çeşididir. yatak özü olarak doğal malzeme kullanılmasından dolayı sağlık açısından tavsiye edilir. fiyat olarak yaylı yatakların neredeyse 2 katıdır ancak sağlık ve rahatlık açısından tercih edilebilir.

Visco mu sünger mi?

Visco olarak adlandırılan sünger, vücudun şeklini alan sünger çeşididir.

Yatsan yatak garantisi kaç yıl?

Yatsan Tempur Yataklar 10 yıl sınırlı garanti sunar.

Pedli yatak alınır mı?

Pedli yatakların bilindik en önemli özelliği uzun ömürlü ve ekstra rahat bir kullanım kolaylığı sağlamasıdır. Temizlik açısından da kolaylık sağlayan yatak pedleri derin bir uyku çekmenizde sizlere fayda sağlamaktadır. Hava akımı sayesinde geceleri terlemeden deliksiz bir uyku geçirmenizde yardımcı olmaktadır.

Visco yatak ıslanırsa ne olur?

Ancak, satış grafiği hızla yükselen Visco yatakların tüm bu özelliklerini kaybetmemesi için herhangi bir sıvıyla temas etmemesi gerekiyor. Sıvıyla temas etmesi durumunda formunu kaybederek vücudun şeklini alma ve ağırlığı eşit dağıtma işlevlerini yerine getirememeye başlıyor. Yatak, yataklıktan çıkıyor.

Visco yatak kimler için uygundur?

Visco yataklar; orta sert ve yumuşak yatak tercih edenler için idealdir. Çeşitli nedenlerden dolayı sırt, bel ve boyun ağrısı yaşayanlar da visco yatak tercih etmelidir. Uyku esnasında çok fazla dönen, terleme problemi yaşayan kişiler için de visco yataklar en uygun seçenektir.

Visco mu yaylı mı?

Visco yataklarda veya kabarık pedli yataklarda basınç azaltıcı özellik bulunur. Yaylı yataklar ise visco veya lateks yataklardan daha çok basınç giderir. Bedeni adeta saran hafızalı sünger visco size göre değildir. Onun yerine sert yüzeyli bir yatak bedeninize en iyi desteği sağlayacaktır.

Yatak seçerken neye dikkat edilir?

Yatak kalınlığı kilonuzla doğru orantılı olmalıdır. Çok zayıf bir vücut yapısına sahipseniz, ince yataklar tercih edebilirsiniz. Benzer şekilde kilolu bir vücut yapısına sahipseniz, daha kalın bir yatak tercih etmeniz gerekiyor. Kilonuz ne kadar fazlaysa o kadar kalın bir yatak seçmenizde fayda var.

Cep yaylı yatak ne demek?

Cep Yaylı Ortopedik Yatak Cep yaylı ortopedik yataklar, helezon yaylı ortopedik yatağın geliştirilmiş halidir. Daha fazla yay sayısına sahiptir, bu nedenle biraz daha rahat olma eğilimindedir. Cep yaylı ortopedik yataklarda her yay, dolgulu ayrı bir cep olarak tasarlanmıştır.

Yaylı yatak mi daha iyi Yaysiz mi?

Daha yumuşak ve esnek olan çelik yayların küçük paketler içerisine konarak yatak içinde kullanıldığı sisteme ise paket yaylı yataklar denir. Bu sistemde yaylar daha yumuşak ve esnektir. Ayrıca birbirinden bağımsız yaylanma sağladığı için yaylı yataklara oranla daha ergonomiktir.

Yatağın üstüne ne serilir?

Yatak Hijyeni İçin Birebir: Alez Çarşaf ile yatak arasına serilen ürüne alez denir. Alez, yatak temizliği ve hijyeni için kullanılan bir üründür ve bir bakıma yatağın kılıfıdır. Yatağın zamanla kirlenmemesi için alez serilir. Alezin üstüne ise çarşaf ve diğer nevresim takımları serilir.

Maybe you are interested in:

davlumbaz hava debisi nedir

Related searches

 1. Bonel yay Nedir
 2. Multi Spring Yay Sistemi
 3. SL yay sistemi
 4. Dht yay Nedir
 5. Bonel Yay
 6. Paket Yaylı Yatak
 7. Hybrid yatak Nedir
 8. Visco Yatak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu