Sıkça Sorulan Sorular

Kelebek mobilya garanti süresi ne kadar

Kelebek Mobilya, 10+ yıldır Şikayetvar üye markasıdır.

Mobilyada garanti süresi ne kadar?

GARANTİ ŞARTLARI Garanti süresi, malın teslim tarihinden itibaren baslar, 2 yıldır. Malın bütün parçaları dâhil olmak üzere tamamı garanti kapsamındadır.

Garanti süresi kaç yıldır?

Garanti süresi, malın teslim tarihinden itibaren başlar ve asgari 2 yıldır. Öte yandan, bazı malların garanti şartları, özellikleri göz önünde tutularak Bakanlıkça farklı şekilde belirlenebilir. Malın arızalanması durumunda, tamirde geçen süre garanti süresine eklenir. Malın tamir süresi en fazla 30 iş günüdür.

Koltuk takımı garanti süresi ne kadar?

1. Garanti süresi, malın teslim tarihinden itibaren başlar ve 2 yıldır.

Doğtaş Mobilya Garanti süresi ne kadar?

Doğtaş-Kelebek, şu an mobilya sektöründe 7 yıl garanti veren ilk ve tek markadır. 7 yıl garantiyi ürünlerimize olan güvenimizden dolayı veriyoruz, ürünlerimizde üretimden kaynaklanan ne olursa olsun her türlü arıza ve sorun 7 yıl boyunca garantimiz altındadır.

Garanti bittiğini nasıl anlarız?

IMEI numaranız ile telefonun markasına göre ilgili sorgulama sayfasına girerek garanti süresi öğrenilebilir.

Garanti süresi neye göre belirlenir?

(3) Satılan mala ilişkin olarak düzenlenen faturalar garanti belgesi yerine geçmez. MADDE 6 – (1) Garanti süresi; malın tüketiciye teslim tarihinden itibaren başlar ve asgari iki yıl veya bu Yönetmeliğe ekli listedeki ölçü birimi ile tespit edilen değer kadardır.

Garantisi bitmiş ürünün değişim yapılır mı?

Yargıtay Hukuk Genel Kurulu, yeni bir karar ile garantisi biten ürünlerde de değişim yapılabileceğini belirtti. Artık ayıplı ürünlerin garantisi bitmiş olsa da bu ürünler yenisiyle değiştirilebilecek. Yargıtay Hukuk Genel Kurulu, yeni bir karar imzalayarak tüketicilerin yüzünü güldürmeyi başardı.

Fatura olmadan garanti belgesi geçerli mi?

Fatura garanti belgesi yerine geçmez. Satıcı firmalar, müşterilerine garanti şartlarını kapsayan kaşeli imzalı matbu bir garanti belgesi vermekle yükümlüdür.

Garantisi başlamış ürün iade edilir mi?

Garanti Kapsamında Olan Mal İade Edilebilir Mi? Garanti kapsamında olan bir ürünün kanuna uygun bir şekilde olduğu taktirde iade edilmesine dair herhangi bir engel bulunmuyor.

Mobilyada ayıplı mal nedir?

Ayıplı mal, 6502 sy Kanun’un 8. Maddesinde tanımlanmıştır; tüketiciye teslimi anında, taraflarca kararlaştırılmış olan örnek ya da modele uygun olmaması ya da objektif olarak sahip olması gereken özellikleri taşımaması nedeniyle sözleşmeye aykırı olan mal, ayıplı maldır.

Koltuk iade edilir mi?

Hepimizin yanlış bildiği bilgiyi düzeltmekle başlayalım. 6052 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanunda Mağazadan görerek satın alınan ürünlere cayma hakkı tanınmamıştır. Hiç bir mağazanın aldığınız mobilya ürününü ne sebeple olursa olsun iade almasını bekleyemezsiniz.

Alınan koltuk iade edilir mi?

Alıcı aldığı mobilyayı teslim tarihinden sonra 14 gün içersinde iade edebilir.

Doğtaş ve Kelebek Mobilya aynı mı?

doğtaş-ve-kelebek-mobilya-aynı-mı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR. Bünyesinde yer alan Doğtaş, Kelebek, Lova Yatak, Kelebek Mutfak Banyo ve Ruum Store markalarıyla mobilya sektöründe faaliyet gösteren Doğtaş Kelebek Mobilya Grubu’nun ticari unvanı, Doğanlar Mobilya Grubu İmalat Sanayi ve Ticaret A.Ş olarak değişti.

Kelebek Mobilya sahibi kim?

Türkiye’nin en köklü markalarından olan Kelebek Mobilya’nın yüzde 67 hissesi, Doğtaş Mobilya ile Turkven’in danışmanlığını yaptığı yatırımcılara ait Hollanda merkezli International Furniture B.V ortaklığına 34.8 milyon liraya satıldı.

Istikbal garanti süresi ne kadar?

İstikbal yataklarını tercih ettiğiniz için teşekkür eder, ürününüzü iyi günlerde kullanmanızı dileriz. 1. Garanti süresi, malın teslim tarihinden itibaren başlar ve 3 yıldır.

1 yıl garanti olur mu?

1 yıl garanti ile ürün satılması tamamen hukuksuzdur. MADDE 56 – (2) Garanti süresi malın teslim tarihinden itibaren başlamak üzere asgari iki yıldır. Ancak, özelliği nedeniyle bazı malların garanti şartları Bakanlıkça başka bir ölçü birimi ile belirlenebilir.

1 yıl garanti ne demek?

Buna göre garanti kapsamındaki malını değiştiren tüketici 1 yıldan az kalan garanti süresini 1 yıla tamamlatabilecek. GÜMRÜK ve Ticaret Bakanlığı, binlerce tüketicinin sorun yaşadığı garanti süresi içindeki hakların sınırını genişletmeye hazırlanıyor.

Garanti neleri kapsar?

garanti-neleri-kapsar

Hasar; ürünlerin nakliyesi, depolanması veya kullanımı sırasında oluşan, kırılma, çatlama, ıslanma ve bozulma gibi kullanıma engel ve değer yitimine sebep olan zararların tümüne verilen genel bir tanımlama olarak karşımıza çıkmaktadır.

Garanti belgesi vermek zorunlu mu?

Bahsi geçen Yönetmelik ekinde yer alan mallarla ilgili olarak tüketicilere zorunlu garanti belgesi verilmesi gerekmektedir. Üretici ve ithalatçılar, tüketiciye yönelik üretilen veya ithal edilen mallar için içeriği yönetmelikle belirlenen bir garanti belgesi düzenlemek zorundadır.

Nelerin garanti belgesi bulunur?

Garanti belgesinde, malın tüketiciye teslim tarihi, üretici veya ithalatçı ile satıcı firmanın unvanı, adresi, telefonu ve diğer iletişim bilgileri ve tüketicinin seçimlik hakları, uyuşmazlıkların çözüm mercileri gibi bilgilerin bulunması zorunludur.

Distribütör firma garantisi ne demektir?

Distribütör (resmi) garantili cihazlar üretici firmanın ülkedeki kendi resmi garantisidir. Herhangi bir arıza, bozulma, hatalı üretim vb. sorunlarda ithalatçı garantilere göre çok daha iyi bir şekilde hizmet vermektedir. Gerektiğinde hemen parça değişimi ve ürün değişimini garanti kapsamında yapabilmektedirler.

Garanti süresi kaç gün?

Garanti süresi malın tüketiciye teslim tarihinden itibaren başlar ve en az iki yıldır. Ancak, imalatçı-üretici ya da ithalatçı firmalar iki yıldan daha uzun süreler için garanti süresi verebilir. Malın arızalanması durumunda, tamirde geçen süre garanti süresine eklenir. Malın tamir süresi en çok 30 işgünüdür.

Maybe you are interested in:

rani mobilya nerede

Related searches

  1. Kelebek Mobilya İletişim
  2. Kelebek Müşteri Hizmetleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu