Sıkça Sorulan Sorular

Kombi nedir?

Kombi Nedir? … Kombi, sıcak su ihtiyacının yanı sıra ısınma ihtiyacını karşılamak amacıyla geliştirilmiş, doğalgazlı ısıtma sistemleri …

Kombi nedir ve çeşitleri nelerdir?

Bacalı, konvansiyonel (hermetik), yoğuşmalı, elektrikli olmak üzere temelde 4 tür kombi bulunur.

Kombi sistemi nedir?

Kış konumu hazırlanmış durumda iken, kombiler kalorifer tesisatına ısıtır ve bu doğrultuda sıcaklık yayılır. Özellikle bakır borular üzerinden kalorifer bağlantısı ile beraber, kombinin çalıştırılması eşliğinde suyun sirkülasyonu ile petekler ısınır. Aynı zamanda boru ısınması üzerinden de sıcak su imkanı elde edilir.

Kombi özellikleri nelerdir?

kombi-özellikleri-nelerdir

Kombilerin öne çıkan özellikleri:

 1. Kullanıldığı mekânın hem ısıtma hem de sıcak su ihtiyacını karşılar,
 2. Ev ve ofis gibi küçük ölçekli kapalı alanlar için ideal bir iklimlendirme cihazıdır,
 3. Kompakt ve ergonomik bir tasarıma sahip bulunur,
 4. Duvara monte edilerek kullanıldığı için alan tasarrufu sağlar,

Kombinin diğer adı nedir?

Kombi kelimesi, ne yazık ki birçok teknolojik kelime gibi dilimize yabancı dillerden geçmiştir. Kombi kelimesi ile aslında kat kaloriferi denilmek istenmektedir. Kombiler, lpg veya doğalgaz kullanan ve ev veya mekanların ısınma ve sıcak su ihtiyacını karşılayan cihazlardır.

Kombi gorevi nedir?

Kombi, doğal gaz kullanımını ve sıcak su ihtiyaçlarını karşılamak için üretilmiş ev veya işyeri gibi küçük ölçekli kapalı alanlara uygun ısıtma cihazlarıdır.

Kombi içeride olur mu?

“Kombinin balkona mı yoksa mutfağa mı koyulması gerekir?” sorusunun sıklıkla sorulmasının nedeni en çok tercih edilen alanlar olması. Ancak bunun net bir cevabı yok. Kullanıma uygun alan olduğu sürece ister balkona isterseniz de mutfağa koyabilirsiniz.

Kombi kaçta durmalı?

📌Kombi kaç derecede olmalı sorusuna verilebilecek yanıtta görüldüğü gibi radyatör boyutu ve radyatör ısıl kapasitesi önemli rol oynamaktadır. Ancak ideal dünyada 20°C bir sıcaklık için kombinin 50°C’de çalıştırılması yeterlidir.

Kombi nasıl yakılmalı?

Kombi Kullanımı

 1. Kombi kullanımında kombiyi açıp kapatmak enerji sarfiyatına sebep olur.
 2. Geceleri düşük sıcaklığa ayarlanması daha tasarrufludur.
 3. Peteklerin reglaj ayarı yapılmalıdır.
 4. Uzun yolculuğa çıkıldığı durumlarda, uyku modu yerine kombi kapatılması daha uygundur.

Kombi kaç dakikada bir çalışır?

kombilerin otomatiğe geçiş süreleri markasına göre 1 ile 3 dk. arasında değişmektedir. yani alev söndükten sonra kombiler 1 ile 3 dk arasında tekrar çalışmaya başlarlar. bu gayet normal bir durumdur.

Bir kombi nasıl çalışır?

Kombi su ısısını arttırmak üzere doğalgazı yakar. Doğalgazın yakılması sonucu ortaya çıkan ısı enerjisi bakır borular içerisinde bulunan soğuk suya transfer edilir. Elektrikli bir pompa ısınan suyu sistem içerisine gönderir. Isınan su her bir radyatör içerisine girip radyatör kıvrımları boyunca dolaşır.

Boş daire kombi yakar mi?

Tesis Yöneticileri Federasyonu Başkanı Yahya Sağır da ısı pay ölçer kullanan konutlara ilişkin, "Merkezi ısıtma sistemli, ısı pay ölçerli konutlarda, kış sezonunda sıcaklığın 15 derecenin altına düşmesi halinde kaloriferlerin yakılması zorunlu. Bağımsız bölümler boş dahi olsa bu zorunluluk var.

Kombi neye göre alınır?

Kombi alırken mutlaka bulunduğunuz bölgede yetkili servisleri bulunan markaları tercih edin. Kombinin garanti süresi, TSE, CE, ISO 9002 standartlarına uyumu, uzman kişiler tarafından kurulumlarının yapılması gibi kriterler de son derece önemli ve dikkat edilmesi gereken kriterlerdir.

Banyoda kombi olur mu?

Ancak konut ve işyerlerinde kullanımı sırasında tesisatlarda olabilecek kaçak veya sızıntıların çok kısa sürede hissedilebilmesi için doğalgaz koku verici maddeler konularak kokulandırılır. Banyoda bir kombi veya şofben var ise bu cihaz doğalgaz ile çalışıyorsa hermetik tip olması gerekiyor.

Kombi günde kaç saat çalışır?

Kombi elektrik tüketimi Kombiler ortalama olarak kış aylarında günde 8-10 saat arasında çalışmaktadırlar. Ortalama 10 saat çalıştığını kabul edelim günde çektikleri elektrik 1kw ile 1,5 kW arasında bir değerde olacaktır. Kombiler 30 gün*1kw= 30kw ile 30 gün*1,5kw = 45 kW arasında elektrik tüketirler .

Kombi Oda içinde olur mu?

Uyarıda karbon monoksit zehirlenmeleri ve doğalgaz kombisi kullananların dikkatli olması gerektiği, vatandaşların kombinin bulunduğu odada uyumaması gerektiği vurgulandı.

Kombi durduk yere çalışır mı?

Kombi düşük derecede çok sık çalışır. Çünkü kombi tesisatta düşük sıcaklık ölçtüğünde yeniden devreye girer. Ayarlanan sıcaklık zaten düşük ise, o kombi çoğu zaman dinlenmeye bile geçmeden veya saniye kadar kısa sürede dinlenerek yeniden devreye girer.

Kombi sürekli çalışır mi?

Kalorifer dönüş borusu içerisinde yer alan filtrenin tıkanması peteklere ısının iletilmemesine neden olur. Bunun sonucunda kombi petekleri ısıtmak için sürekli çalışmaya devam eder. Kombinin sürekli çalışmasının bir diğer nedeni ise devir daim pompasının devir düşürmesi nedeniyledir.

Maybe you are interested in:

kiş nedir?

Related searches

 1. Kombi Nedir
 2. Elektrikli Kombi nedir
 3. Kombi Fiyatları
 4. Kombi Çeşitleri Nelerdir
 5. Kombi Çalışma Prensibi
 6. Kombi ne işe yarar
 7. Kombi Nedir ne işe yarar
 8. Yoğuşmalı kombi nedir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu