Sıkça Sorulan Sorular

Lateks yatak nedir?

Kauçuk bitkisinin sütünden elde edilir. Bu sütümsü sıvı hava ile temas ettiğinde köpük haline gelir, Lateks ismini alan bu malzeme, kalıplarda bloklar haline …

Lateks yataklar sağlıklı mı?

3. Lateks Yataklar Sağlıklıdır Lateks yataklar doğal malzemesi sayesinde sağlık koşulları için oldukça elverişlidir. Sert kimyasallar içermezler ve bu yüzden yatağı kullanan kişiye herhangi bir kimyasal etkisine maruz bırakmazlar.

Lateks yatak mı yaylı yatak mı?

Aynı zamanda yaylar zaten baskı yapan malzemeler oldukları için uyku esnasında basınç uygulayarak zarar görmeyi sağlayabilmektedirler. Ancak lateks yataklar vücut ağırlığını eşit bir şekilde dağıtırlar ve bu sayede vücudun uyku esnasında herhangi bir baskıya maruz kalmasının önüne geçerler.

Lateks mı Visco mu?

Lateks yataklar, visko yataklara göre daha deliklidir, bu da hava akımını daha hızlı sağlayacağı için terleme yapmaz. Eğer aşırı terleme sorunu yaşıyorsanız, latex yatakları tercih edebilirsiniz. Standart visko yataklar terleme yapabilirler; fakat bu yüksek kalitedeki visko yataklar için geçerli değildir.

Lateks yatak ne işe yarar?

Lateks yataklar, tamamen delikli bir sünger yapısına sahiptir. Bu sayede yatak nefes alır ve kötü kokuların oluşmasını engellediği gibi ısı özelliklerini de muhafaza eder. Konu biraz daha açılacak olursa, özellikle yatak seçiminde ısı faktörü oldukça önemlidir. Terlemeyi minimuma indirir.

Yatakta en iyisi hangisi?

İşte her bütçeye ve vücuda uygun en iyi yatak seçenekleri:

 1. Yatsan. 40 yılı aşkın tecrübesi ve kaliteli ürünleriyle en iyi yatak markası olarak Yatsan ön plana çıkıyor. …
 2. Yataş Birçoğumuz için en iyi yatak denilince akla gelen ilk markalardan biri de Yataş’tır. …
 3. Morpho. …
 4. İşbir. …
 5. Bambi. …
 6. Hibboux. …
 7. Dartistebedding. …
 8. Tempur.

En sağlıklı yatak nedir?

Lateks Yataklar; kauçuk ağacının gövdesinden üretilen lateks, özel yapısı sayesinde yatak için en ideal malzeme konumdadır. Lateks malzemesinin barındırdığı özel hava gözenekleri sayesinde yatak sürekli hava alır ve böylece kötü kokuların, mantar ve küf vb. oluşumların önüne geçilir.

Lateks yatak çöker mi?

Lateks yataklar özel bloklar şeklinde hazırlandığı için zamana bağlı olarak deforme ya da çökme gibi durumlar oluşmaz.

Latex yatak zararlı mı?

yaysız yatak teknolojisinde doğallığı ile öne çıkan yatak çeşididir. yatak özü olarak doğal malzeme kullanılmasından dolayı sağlık açısından tavsiye edilir. fiyat olarak yaylı yatakların neredeyse 2 katıdır ancak sağlık ve rahatlık açısından tercih edilebilir.

Gerçek lateks nasıl anlaşılır?

Doğal lateks ile sentetik lateks arasında ne fark vardır? Aynı isme sahip olmak dışında ortak bir özellik taşımazlar. Doğal lateks, kauçuk ağacının sütünden elde edilen % 100 doğal bir üründür. Sentetik lateks ise, isminden de anlaşılacağı üzere tamamen kimyevi bir üründür.

Lateks yatak nasıl anlaşılır?

lateks-yatak-nasıl-anlaşılır

Lateks Yatak Özellikleri Nelerdir?

 1. Hava geçirgenliği vardır,
 2. Bakteri barındırmaz,
 3. Orta yumuşak bir konfora sahiptir,
 4. Vücut basınç bölgelerinizi doğru orantılı destekler,
 5. Omurga dostu,
 6. Çevre dostudur,
 7. Uzun ömürlüdür,
 8. Hiçbir şekilde koku yapmaz.

Lateks yatak nasıl olmalı?

Lateks yatakların en önemli özelliği ise doğal olmalıdır. Kauçuk ağacının yani Hevea Brasiliensis ağacından üretilen lateks, yapısı gereği elastik bir forma sahiptir. Bu esneklik, uyku pozisyonu ne olursa olsun, vücut şekline göre kendini harika bir şekilde sokabilmesi açısından oldukça önemlidir.

Lateks yatak kaç cm olmalı?

Bir yatağın lateks yatak olarak kabul edilebilmesi için blok yataklarda minimum 15 cm – 20 cm paket yaylı lateks yataklarda minimum 9 cm olması gerekmektedir. Piyasada satılan ürünlerde, blok lateks yataklar genelde 18-20 cm, paket yaylı yataklarda ise 5-9 cm lateks bulunmaktadır.

Yaylı yatak mı Visco yatak mı lateks yatak mı?

Yaylı yataklar ise visco veya lateks yataklardan daha çok basınç giderir. Bedeni adeta saran hafızalı sünger visco size göre değildir. Onun yerine sert yüzeyli bir yatak bedeninize en iyi desteği sağlayacaktır. Bedeni destekleyen ancak omurganın doğru hizada tutulmasını sağlayan bir yüzeye ihtiyacınız var demektir.

Yatakta en iyi yay sistemi hangisi?

yatakta-en-iyi-yay-sistemi-hangisi

Offset yaylar, basınç altında yanlarındaki bobine katılarak, birlikte hareket eder ve esneklik sunar. Genellikle orta ve yüksek fiyatlı yataklarda bulunur. Bonel yaylara göre, daha kaliteli, dayanıklı ve daha az gürültülüdür.

En rahat yatak nedir?

Yataş yatak, piyasadaki diğer yataklardan daha konforlu olduğunu iddia eden bir yataktır. Eşsiz bir tasarıma sahiptir ve aynı zamanda uzun yıllar garantilidir. Yataş yatakları %100 doğal lateksten üretildiğinden diğer yataklara göre daha dayanıklıdır.

Orta sert mi sert yatak mı?

orta-sert-mi-sert-yatak-mı

Yatak Sertliği Yumuşak yataklar, omurganın şeklini aldıkları için uyku sırasında rahatsızlık verebiliyorken sert yataklar ise sırt ve bel ağrısına yol açabiliyor. Bu nedenle mümkün olduğunca orta sertlikte bir yatak tercih etmenin önemi ön plana çıkıyor.

Sırt ağrısı için yatak nasıl olmalı?

Özel malzemeden yapılan visco yataklar, vücudu saran yapıları ve aynı zamanda da basınç azaltıcı özellikleri nedeniyle sırt ağrıları çekenler için ideal yataklar olarak listenin başında gelmektedir.

Bir yatak ömrü ne kadardır?

Uzmanlara ve araştırmalara göre, yüksek kaliteli bir yatağın ömrü en fazla 10 yıldır. Genelde yataklar 10 yıldan daha kısa bir sürede yapısal fonksiyonlarını yitirirler. Kullanım şekli ve kilo dengesi yatağın ömrünü etkiler. Yatağın deforme olmaması için, her ay en az bir kere ters yüz edilmesi gerekir.

Sert yatakta uyumak zararlı mı?

Aşırı sert yataklar ise yatağa temas eden cilt bölgesinde zedelenmeye ve bel adalesinde sertleşmeye yol açıyor. Bu da bel ağrılarına neden oluyor. Bu nedenle yumuşak ve aşırı sert yatakları tavsiye etmiyoruz. Belin fizyolojik kavisini bozmayan, bel adalelerini zayıflatmayan sünger yataklar tercih edilmelidir.”

Ortopedik yatak nasıl anlaşılır?

ortopedik-yatak-nasıl-anlaşılır

Ortopedik yatağın özelliklerini aşağıda sizler için sıraladık;

 1. 1)Omurgayı doğru hizalar. Ortopedik yataklar omurgada oluşan basıncı azaltır ve omurgayı en doğru pozisyonda hizalar. …
 2. 2)Vücudu destekler. …
 3. 3)Vücut ağırlığını eşit şekilde dağıtır. …
 4. 4)Kan dolaşımını rahatlatır.

Yatak alırken nelere dikkat etmek gerekir?

yatak-alırken-nelere-dikkat-etmek-gerekir

Yatak Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 1. 1 Yeni Bir Yatağa İhtiyacınız Var Mı? …
 2. 2 Uyku Pozisyonunuza Göre Seçim Yapın. …
 3. 3 Kilonuzu ve Vücut Tipinizi Dikkate Alın. …
 4. 4 Bütçenizi Belirleyin. …
 5. 5 Yatak Ebatı ve Yüksekliğine Dikkat Edin! …
 6. 6 Yatak Malzemeleri Hakkında Bilgi Edinin. …
 7. 7 Doktorunuz ya da Fizyoterapistinizden Bilgi Alın.

Hangi yatak çökme yapmaz?

Lateks yataklar vücut ağırlığını orantılı şekilde yatağın geneline dağıttığı için yatağın bir kısmında çökme ya da deformasyon oluşturmaz.

Maybe you are interested in:

çini nedir?

Related searches

 1. Lateks Yatak Fiyatları
 2. Lateks Yatak özellikleri
 3. İstikbal Lateks Yatak
 4. IKEA Lateks yatak
 5. Lateks Yastık
 6. WellMatt Yatak
 7. 100 200 Lateks Yatak
 8. Visco yatak Zararları

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu