Firma Tanıtımları

MDF Profil’de Bera Ahşap farkı

Bera Ahşap Profil markasıyla üretim yapan Erden Ticaret Sahibi Ahmet Erden, 2016 yılına kadar toptan ve perakende satış yaptıkları MDF profil çeşitlerinin İnegöl Mobilyasında tüketildiğini fakat İnegöl’de üretilmediğini de düşünerek MDF profil üretim tesisini geçtiğimiz yıl İnegöl’de kurduklarını söyledi.

AHMET ERDEN

1967 İnegöl doğumlu olup evli 3 evlat sahibiyim. İlk, orta ve İmam Hatip Lisesi’ni İnegöl’de okudum. Lise eğitiminden sonra baba mesleği olan kerestecilik ve orman ürünleri üzerine çalıştım. 2001 yılında kurduğum Erden Ticaret olarak 16 yıl MDF profil başta olmak üzere mutfak aksesuarları ve mobilya malzemeleri satışı yapmaktayım. 15 yıl bayiliklerini yaptığım şehir dışındaki 3 firmanın ürün satışını bırakarak İnegöl Bera Ahşap Profil markası ile İnegöl’de üretime başladık. 2007-2015 yılları arasında AK Parti’de İlçe Başkan yardımcılığı görevlerinde bulunmuş olup halen dernek ve sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik ve başkanlık yapmaktayım.

İNEGÖL’DE ÜRETMEYE KARAR VERDİK

Bera Ahşap Profil markasıyla üretim yapan Erden Ticaret Sahibi Ahmet Erden; “Erden Ticaret olarak 2001 yılında kurduğumuz firmamızda mobilya ve mutfak malzemeleri ve aksesuarları satışının yanında MDF profil çeşitleri konusunda yoğunlaşıp toptan ve perakende satışı ile İnegöl’ e hizmet verdik. 2016 yılına kadar toptan ve perakende satışın yaptığımız MDF profil çeşitlerinin İnegöl Mobilyasında tüketildiğini fakat İnegöl’de üretilmediğini de düşünerek MDF profil üretim tesisinin İnegöl’de kurulmasına karar verdik. Mobilyada marka kent İnegöl ise MDF profilde neden olmasın dedik ve İnegöl Bera Ahşap Profil Markası ile İnegöl’de üretime başladık. Kapasitesi yüksek ve son teknoloji ile üretilen makineler ile 15 yıllık tecrübemizi de katarak kaliteli MDF profil üretiyoruz” diyerek üretime geçiş sürecini özetledi.

MODELLERE UYGUN MDF PROFİL

Erden, ürün yelpazeleriyle ilgili olarak da; “İnegöl Bera Ahşap Profil markası ile PVC profil, high gloss profil, doğal ahşap kaplamalı profil eşitlerinin yanında alüminyum profili de çeşitli renklerde PVC’lerle kaplayıp sektörü yerinde ve zamanında kaliteli hizmet sunuyoruz. Mobilya firmaların ARGE ve tasarım bölümlerinden gelen çizimlere ve modellere uygun MDF profil üretimi yapıp yeni ürünlerin ortaya çıkmasına yardımcı oluyoruz” ifadelerini kullandı.

İNEGÖL DIŞINA SATIYORUZ

Erden, şöyle devam etti: “İnegöl merkezinde ve şehir dışında kaliteli ürün yapan seçkin firmalarla çalışıyoruz. Yıllarca İnegöl’e farklı illerden getirdiğimiz MDF profil çeşitlerini şimdi İnegöl Bera Ahşap Profil markası ile üretip şehir dışında göndermeye başladık. Hedefimiz en kısa zamanda ihracatını da yapmak ve Türkiye Ekonomisinin cari açığının kapanmasına katkıda bulunmak ve işsizliğe de bir nebze olsun katkı koymaktır”

İNEGÖL’DE ÜRETELİM

“Hayatımızın her alanındaki mobilya denilen ürünün meydana gelmesini sağlayan çeşitli malzemeler vardır. Bunlardan biri de dünün ahşap çıtası idi. Bugün de MDF profildir. Takımlara güzellik katar, mukavemet sağlar. Mobilya İnegöl’ün geleceği sloganımız ise profilde mobilyanın geleceği diyoruz. Biz İnegöllüler olarak mobilya üretiyoruz. Ancak malzemelerinin tamamına yakınını dışarıdan alıyoruz. Son zamanlarda mobilyada kullanılan materyallerin İnegöl’de üretimine başlandı. (Kulp, pls ayak, baza vs.) bu İnegöl adına sevindirici gelişmedi. Bunun artarak devam etmesini arzu ederiz. Böyle olursa İnegölümüzde ekonomi daha canlı olur. Bu da hem Türkiye hem dünyadaki mobilya ve dekorasyon ticaretindeki pastadan daha büyük pay almamızı sağlar”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu