Sıkça Sorulan Sorular

Merkür retrosu nedir?

Merkür Retrosu Nedir? Merkür Retrosu, gerileme anlamına gelen olayların bütününe denir. Bir gezegenin geri harekette olması demek, aslına …

Merkür Retrosu nasil etkiler?

Merkür retrosunda yaşanan bu gerileme etki ettiği alanlarda çalışmaların iyi gitmemesine, yönetimde sorunlar yaşanmasına ve kargaşaya yol açar. Sene içinde 2 ya da 3 kez meydana gelen bu Retro sırasında kişilerin hayatlarında alacakları kararlar doğrultusunda dikkatli olması ifade edilir.

Merkür Retrosu neyi temsil eder?

Merkür Retro’su yani gerileme anlamına gelen olayların bütününe denmektedir. Bir gezegenin geri harekette olması demek, aslında yörüngesinde yavaşlaması ve dünyadan bakıldığında da geri gidiyor gibi olmasından kaynaklanır. Bir gezegen gerilediği zaman astrolojik olarak dinlenme, yerinde sayma durumundadır.

Retro olunca ne olur?

RETRO ETKİSİ NEDİR? Retro etkisi, retro yapan gezegenin yönettiği alanlarda gerilemeye ve yavaşlamaya sebep olur. Retro zamanlarında aktivitelerde yavaşlama, hata ve kargaşa söz konusu olur. Bu nedenle astrolojide retro dönemlerinin tıpkı gezegen gibi geri çekilme, dinlenme, kendine dönme zamanları olduğuna inanılır.

Merkür Retrosu en çok kimleri etkiler?

En çok kimler etkilenecek? Merkür retrosu en çok haritasında Merkür’ü kuvvetli kişileri etkiler. Burcu veya yükselen burcu ikizler, başaklar & Merkür’ü ikizler yada başak olanlar ekstra etkilenecekler. Yanı sıra, değişken burçlardan yay ve balıklar en fazla etkiyi alacak burçlar olacaklar.

Merkür geri gidince ne olur?

merkür-geri-gidince-ne-olur

Merkür retrosu, adından da anlaşılacağı üzere, gerilemelerin yaşanacağına işaret etmektedir. Merkür retrosunda, teknolojik araçlarda meydana gelen arızalar, ikili ilişkilerde yaşanacak yeni adımlar ya da eski ilişkilerin tekrar gündeme gelmesi söz konusudur.

Merkür retro olunca ne olur?

Merkür retrosu, adından da anlaşılacağı üzere, gerilemelerin yaşanacağına işaret etmektedir. Merkür retrosunda, teknolojik araçlarda meydana gelen arızalar, ikili ilişkilerde yaşanacak yeni adımlar ya da eski ilişkilerin tekrar gündeme gelmesi söz konusudur.

Merkür retro ne yapılmaz?

Merkür gerilemesinde kaçınılması gereken şey tekrarlamaktan ziyade yeni şeyler yapmaktır. Yeni bir işe veya ilişkiye başlamak, yeni bir anlaşma imzalamak, yeni bir araba satın almak gibi. Bu türde olaylarda engellenmelerle veya gecikmelerle karşılaşılabilir.

Merkür Retrosunda doğanlar ne yapmalı?

Merkür kişinin kafasına koyduğu alanda bir uzman haline gelebileceğine işaret eder. Küçük yaşlardan itibaren farklı diller öğrenmenin faydasını görebilirsiniz. Resim, müzik dans gibi tercümeye ihtiyacı olmayan sanatsal dilleri hayatınıza katmanız kendinizi ifade ederken daha rahat hissetmenizi sağlayabilir.

Merkür’ün etkisi nedir?

Merkür’ün yönettiği alanlar sadece iletişim değildir. En önemlileri; iletişim, düşünce, haberleşme, yazma, teknoloji, seyahatler, ticaret, reklam, kitap ,senaryo ve yazılı kaynakları da yönetir. Merkür Retro’su İletişim gezeni varsayıldığı için, gündelik yaşantımızı bütünüyle etkileyebilir.

Merkür retrosu hangi burçta?

9 Eylül – 4 Ekim arasında Terazi burcunda başlayıp Başak burcuna kadar gerilemesini sürdürecek olan Merkür, 11 Eylül’e kadar mücadele gezegeni Mars ile olumlu bir görünüm de olacak bu da bize iletişim alanında geçmişe dair çok daha hızlı bir biçimde eksiklerimizi gidereceğimizi söylemekte.

Merkür Retrosunda eski sevgili geri döner mi?

Merkür Retrosu eski sevgilileri geri döndürebilir. Ancak buna izin vermeyin! Bu geliş geçicidir, o kişi yine gidecektir.

Merkür Retrosunda yeni ilişkiye başlanır mı?

Merkür geri harekete başlıyor. Yarından 20 Ekim’e kadar etkili olacak retroda yeni ortaklıklara, ilişkilere başlamak pek uygun değil. İlişkilerde iletişim sorunları yaşanabilir.

Merkür Retrosu Etkileri Nedir 2022?

4 Haziran günü sona ermesi beklenen Merkür Retrosu, Boğa ve İkizler burcunda gerçekleşecek. 2022 yılının 2.retrosunda, yanlış anlaşılmalardan dolayı gerginlikler yaşanabilirken bazı iletişim becerilerinde körelme de gözlemlenebilir. Bu dönemde gerçekleşen tartışmalarda sert tavırlardan uzak durulmalıdır.

Venüs Retrosu neler yapilmaz?

Venüs gerilemesinde başlayan ilişkilerde duygular zaman içinde soğuyabilir. – Nişanlanmak, evlenmek gibi büyük kararlar almayın. – Lüks alışverişten, abartılı harcamalardan kaçının. Daha sonra pişman olabilirsiniz.

Merkür hangi burç?

Genel olarak ise Merkür burcu ikizler ve başak burcunun yöneticisi olarak bilinir. Mitoloji dönemlerinde olduğu gibi aynı şekilde astroloji üzerinden haberler verir.

Merkür Retroda nikah kıyılır mı?

Retro’da evlenilmez diye birşey yok. İmkanınız varsa, retroya denk getirmeyin çünkü düğün organizasyonunda ufak tefek aksaklıklar olabilir. Bu demek değildir ki, evliliğiniz tutmayacak. Yıllardır beraber olduğunuz, sevdiğiniz ve yuva kuracağınız insanın içinden retro’da başka bir insan çıkma olasılığı düşüktür.

Merkür’ün retro olduğunu nasıl anlarız?

Bu arada haritanızda gezegenlerin Retro olup olmadığını nasıl anlayacaksınız? Haritanızda gezegenin yanında (R) işareti bulunuyorsa o gezegen retrodur. Güneş ve Ay asla Retro olmaz. Haritanızda Merkür Retro ise, bireyin zihni içeriye doğru çalışır ve olaylar üzerine defalarca geri gidip tekrar etme eğilimi verir.

Maybe you are interested in:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu