Sıkça Sorulan Sorular

Mobilya ne zaman alınır

Mobilyalar ne zaman indirime girer? sorusuna cevap verdiğimiz bu yazımızda mobilya hangi ayda alınmalı konusunu da anlatıyoruz.

Mobilya ne zaman teslim edilir?

İl dışı bir adrese teslim yapılacaksa bu durumda 19 ila 29 iş günü içerisinde kapınıza gelecektir. Eğer siparişiniz yurt dışından olacak ise 30 ila 45 iş günü içerisinde teslimatı yapılacaktır.

Nasıl mobilya almalıyım?

Peki mobilya seçimi yaparken nelere dikkat etmek gerekir, en doğru mobilya seçimi nasıl olmalı, gelin birlikte bakalım.

 1. Oda Boyutunu Dikkate Alın. …
 2. Oda Tipine Göre Hareket Edin. …
 3. 3. Renkleri Doğru Bir Şekilde Kullanın. …
 4. Dekorasyon Tarzınızı Belirleyin. …
 5. Kaliteli Malzemelerden Üretilen Ürünlere Yönelin. …
 6. 6. Konfora Önem Verin.

Mobilya fiyatları neden arttı?

Pandemi nedeniyle ertelenen düğünler ve kapanan dükkanlar mobilya satışlarını düşürmüştü. Buna şimdi artan kira fiyatlarıyla birlikte mobilya alımlarının ötelenmesi eklendi. Diğer yandan 2021’de hammadde fiyatlarındaki artışla birlikte dövizdeki yükseliş mobilya fiyatlarına art arda zamların gelmesine neden oldu.

Mobilyada cayma hakkı kaç gün?

Alıcı malı teslim aldıktan sonra yedi gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.

Mobilya yapan insana ne denir?

Sandalye, masa ve koltuk gibi ev eşyalarının imalatında uzman olarak çalışan kişilere, "mobilya ustası" denir. Mobilya ustası, mobilya üretim süreçlerinde gerekli olan araç ve gereçleri kullanma becerisine sahiptir.

Mobilya alırken nelere dikkat etmek gerekir?

Mobilya alırken, mobilya seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalarda eviniz için ne kadar uygun olduğudur. Genişlik, büyüklük, yükseklik ve/veya renk uyumu evinizin ferah ve aydınlık olması acısından oldukça önemlidir.

Salonda masa nerede olmalı?

salonda-masa-nerede-olmalı

L tipi salonlarda oturma düzeni oluşturulurken, yemek masası mümkünse kapıya en yakın yere konumlandırılmalıdır. Yemek masasına en yakın alanlara konsol, büfe veya vitrin gibi yemek takımına ait parçalar yerleştirilebilir.

MDF ye zam gelecek mi?

MDF’ye 10 ayda 7. kez zam geldi. Böylelikle MDF’ye yılbaşından bu yana toplamda yüzde 95-100’ün üzerinde zam yapıldı. Mobilya sektörü zamlar yüzünden artan fiyatların iç satışları yüzde 10-15 oranında düşürdüğünü söylerken MDF üreticileri de hammadde maliyetlerinin yüzde yüz arttığına dikkat çekti.

Teslim alınmayan mobilya iptal edilir mi?

Satın alınan her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile alıcının gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, Alıcılar sözleşmeyi sona erdirebilir.

Satın alınan mobilya iade edilir mi?

1- Mağazadan Satışlarda İade Nasıl Olur? Hepimizin yanlış bildiği bilgiyi düzeltmekle başlayalım. 6052 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanunda Mağazadan görerek satın alınan ürünlere cayma hakkı tanınmamıştır. Hiç bir mağazanın aldığınız mobilya ürününü ne sebeple olursa olsun iade almasını bekleyemezsiniz.

Her mağaza iade almak zorunda mı?

6052 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanunda, mağaza-firmadan görerek satın alınan ürünlere cayma hakkı tanınmamıştır. Kanuna göre Mağazaların satmış oldukları ürünleri sebepsiz yere iade alma zorunlulukları yoktur.

Mondi hangi firmaya ait?

AVUSTURYALI Mondi Packaging, Türkiye’de 100 milyon Euro’luk makine yatırımı planlıyor.

Online mobilya alınır mı?

Evet, internetten mobilya satın alınır. Hem de oldukça kolay ve zahmetsiz bir şekilde.

Efe Kababulut kimdir?

Efe Kababulut, Lazzoni markasını yaratan ailenin 4’üncü kuşak temsilcisi. Dedesinden, babasından öğrendiklerini eğitimle taçlandırdı, girişimci ruhu sayesinde de Lazzoni’yi Amerika’da dünyanın önde gelen mobilya markaları arasına soktu. LAZZONİ 1950’li yıllarda Arhavi’de serender ustası Hasan Usta tarafından kuruldu.

Lazzoni hangi ülkelerde var?

Lazzoni, Türkiye dışında KKTC’de Girne ve Lefkoşa’da, ABD’de New York Manhattan’da ve Senegal Dakar’daki mağazalarıyla dört kıtada faaliyet gösteriyor.

Yaşar Kababulut kimdir?

Lazzoni Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Kababulut, Lazzoni’nin dünyada giderek tanınan bir markaya dönüştüğünü söyledi. Lazzoni’yi 2000 yılında tescil ettirdiklerini ancak 2005’ten sonra yatırım yapabildiklerini ifade eden Kababulut, markanın hikayeseni ise şu sözlerle anlatıyor. "Lazzoni’nin isim babası benim.

En iyi mobilya neden yapılır?

Yapılan mobilyalarda MDF ve SUNTALAM malzemeler öne çıkmaktadır. MDF daha kaliteli imajı oluşturmuştur ve kullanılması dayanaklılık açısından uzun ömürlüdür fakat SUNTALAM malzeme ucuz bir malzeme olduğu için bütçeniz elveriyorsa SUNTALAM malzemeli mobilyalar tercih etmemenizi öneririz. Mobilyalar büyük malzemelerdir.

Mobilya ustası ne kadar maaş alır?

Kariyerinde Maaşlar

EN DÜŞÜKORTALAMA
Mobilya Ustası7.8909.860
Mobilya Montaj Elemanı7.2209.020

Koltuklarda metal ayak kullanışlı mı?

koltuklarda-metal-ayak-kullanışlı-mı

1 – Güçlü yapıları sebebiyle mobilyaların uzun yıllar kullanılabilmesini sağlar. 2 – Mobilyanın güç dengesinin ayaklarda elde edilmiş olması nedeniyle mobilya olması gerekenden daha hafiftir. 3 – Metal sağlık açısından herhangi bir zararı bulunmayan bir elementtir ve oldukça işlevsel olarak kullanılabilir.

Yemek masasının altına halı olur mu?

yemek-masasının-altına-halı-olur-mu

Daha fazla tercih edilen masif parke, laminat parke gibi malzemeler, zeminin daha sıcak olmasını sağlıyor. Bu durum da dekorasyon tercihlerini doğrudan etkiliyor. Evinizin taban döşemesi ahşap ve laminant gibi malzemelerden üretilmiş ise, yemek masanızın altına halı koymanız gerekmiyor.

Iki berjer arasına ne konur?

iki-berjer-arasına-ne-konur

İki Berjer Arasına Ne Konur? İki berjer arasına genellikle uyumlu bir sehpa yerleştirerek ayrı bir oturma ve dinlenme alanı elde edilir. Aynı zamanda dekoratif amaçlı vazo, gazetelik ve dergilik ya da küçük bir kitaplık koyulabilir.

Oturma odası dekorasyonu nasıl olmalı?

oturma-odası-dekorasyonu-nasıl-olmalı

Küçük Oturma Odası Dekorasyonu için 10 İpucu

 1. 1) Açık renkleri tercih edin. …
 2. 2) Geniş oturma gruplarından uzak durun. …
 3. 3) Bir stil yaratın. …
 4. 4) Işığı iyi kullanın. …
 5. 5) Duvarda aynalara yer verin. …
 6. 6) Televizyonu duvara monte edin. …
 7. 7) Şık duvar oyukları açın. …
 8. 8) Duvarları renklendirin.

Maybe you are interested in:

beyaz mobilya neyle silinir

Related searches

 1. Mobilya ne zaman alınır
 2. En iyi mobilya Markaları ekşi
 3. Mobilya nereden alınır
 4. Mobilya indirimi 2022
 5. Mobilya fiyatları düşer mi 2022
 6. Şimdi al 3 ay Sonra öde Mobilya
 7. RADA Mobilya şikayet
 8. Ankara mobilya ekşi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu