Sıkça Sorulan Sorular

Mobilya perde uyumunda nelere dikkat edilmeli

AYNI TONU TUTTURMAK ÖNEMLİ · OTURMA GRUBU RENGİNDE PERDE SEÇİMİ · ODADA BÜTÜNLÜK YAKALANMALI · BAZI RENKLER HER RENKLE UYUM GÖSTERİR · KUMAŞ UYUMU …

Perde ne ile uyumlu olmalı?

Açık renk bir perde seçtiğiniz zaman mobilyalar ile uyum yakalayamazsınız, koyu renk bir perde de aydınlatma sorunu yaşamanıza neden olabilir. Bu noktada yapmanız gereken renkleri değil tonları eşleştirmek olmalı. Mobilyalarınız kahverengi ise krem veya bej renk perdeler seçebilirsiniz.

Perde rengi neye göre seçilir?

perde-rengi-neye-göre-seçilir

Perde rengi seçiminde, evinizin duvar rengine uyumlu olmasına dikkat etmenizde fayda vardır. Bu sayede perdelerinizin rengini ortaya çıkarabilirsiniz. Açık renkli duvarlarda birçok farklı tonda perdeleri kullanmanız mümkün. Koltuklarınız pastel rengi ise çoğu renk ile uyumu yakalayabilirsiniz.

Mürdüm rengi koltuklara ne renk perde?

mürdüm-rengi-koltuklara-ne-renk-perde

Fon perde; vizon, lacivert ve kahverengi tonlarında olabilir. Halı; mürdüm – vizon, mavi – mor – mürdüm ve kahve – mürdüm – vizon renklerde tercih ederek renk uyumu sağlayabilirsiniz.

Salona hangi perde kullanılır?

Yukarıda belirttiğimiz gibi ülkemizde salonlar için genel olarak tül perde tercih edilir. Tül perdeler tek tip olmayıp büzgülü ve pileli modeller sunar. Renk skalası olarak ağırlıklı olarak beyaz, bej ve krem gibi açık tonlar tercih edilir. Tül perde dışında desenli veya düz kumaş perdeler de bulabilirsiniz.

Oturma odası perdesi nasıl olmalı?

oturma-odası-perdesi-nasıl-olmalı

Örneğin; oturma odanız küçükse ince kumaşlardan üretilen perde modellerini tercih etmeniz idealdir. Kalın kumaşlı perdeler ise büyük ve yüksek tavanlı oturma odaları için ideal olabilir. Perde seçiminde dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur ise oturma odasının duvar dekorasyonudur.

Nasıl bir perde almalıyım?

Perde seçerken nelere dikkat etmek lazım Perdelerin mahremiyet sağlama ve ısı ve ses izolasyonu gibi fonksiyonlarının yanı sıra odalara bir doku, boyut ve renk kattıklarını unutmamak gerek. Oturma odanız için perde seçerken 4 temel unsuru değerlendirerek karar vermeniz gerekiyor: İşlevsellik, kumaş türü, renk ve desen.

Salon perde seçimi nasıl olmalı?

SALONA PERDE SEÇERKEN Parke rengi, duvar boyası ve duvar kağıdı rengine de dikkat edin. Uyumlu bir seçim yapalım derken aynı tonda bir perde rengi seçmek hata olur. Bu renklerin bir ton açığı veya koyusunu seçmeye dikkat edin. Desenli koltuklarda düz perdeler düz koltuklarda desenli perdeler kullanın.

Salon dekorasyonunda hangi renkler kullanılmalı?

Bu renkler genel olarak beyaz ve tonları, gri ve tonları, bej ve tonları ile lila ve pudra gibi bazı canlı renklerdir. Modern salon dekorasyonlarında daha çok enerjik ve canlı renkler olan yeşil, kırmızı, sarı, mavi ve bu renklerin karşımından oluşan ara renkler kullanılır.

Tül perde hangi sırayla takılır?

tül-perde-hangi-sırayla-takılır

Perde kornişlerinde ikinci yani orta sıraya takılacak perde ise tül perde olmaktadır. Evin dizaynına göre nadiren de olsa perde yerleri değiştirilebilse de ya da sadece güneşlik perde ve fon perde kullanılsa da tül perde kullanılırsa hiçbir istisnaya bakılmadan doğrudan orta kornişe takmak gerekir.

Krem rengi koltuklara hangi renk halı ve perde olur?

Krem rengi koltuklarda bordo, gri, kırmızı, hardal sarısı ve mint yeşili halılar tercih ederek uyum yakalamanız mümkündür. Bu renk halıları tek renk olarak tercih edebileceğiniz gibi krem renk halıda bu renk detayları ile de tercih edebilirsiniz.

Gri koltuklara hangi perde gider?

gri-koltuklara-hangi-perde-gider

Gri koltuk takımları için genellikle soft renkler tercih edilir. Özellikle de pudra pembesi ve uçuk gri gibi tonlar bu dekorasyonlarda sıklıkla yer alır. Dekorasyonun tamamlayıcı en önemli parçalarından birisi olan perde seçimi yapılırken ton uyumu son derecede önemlidir.

Salona stor perde olur mu?

Stor perdeyi kaldırmayan çok klasik bir salona spor olarak değil klasik olarak kumaş, tül perde ya da daha klasik tarzdaki stor perdelerden tercih edin. İp model ve pileli PVC gibi modeller klasik evler için bir seçim olmayabilir. Aynı zamanda yine spor olan bir salon için de çok klasik kumaşlar tercih edilemez.

Perde boyu kaç cm olmalı?

Ölçümlendirilmesi ise genişlik korniş genişliği yani 300cm boyu / yüksekliği ise yer ile tavan arasındaki ölçüden 2-3 cm kısa olmalıdır yani boy 253 cm olmalıdır.

Perde kaçta sıkılır?

Narin yıkama tercihinde tercihen 30 derecede yıkanması önerilir. Kırışmasını engellemek için tül perdenizi kornişten çıkarır çıkarmaz bekletmeden yıkamalısınız. Ayı şekilde makineden çıkar çıkmaz da bekletmeden asmalısınız. Eğer elde yıkayacaksanız küveti kullanabilirsiniz.

Zebra perde kullanışlı mı?

zebra-perde-kullanışlı-mı

Zebra perde, klasik perdeye göre çok daha kullanışlı olan ve sabit bir şekilde görünümü ile dikkat çeken bir üründür. Hem ofislerde hem de evlerde kullanılır. Pratik bir üründür. Montajı ise çok zer değildir.

Tül perde evin içini gösterir mi?

tül-perde-evin-içini-gösterir-mi

Güneşin yaydığı UV ışınlarını bloke ederken çok düşük bir oranda geçirgenliği vardır. Gündüz dışarıdan bakıldığı zaman içerisini göstermez, akşam ışık yoğunluğu içeride olduğu için dışarıdan bakıldığında düşük bir oranda içerisini gösterir.

Siyah perde odayı ısıtır mı?

Karartma perdelerin ana işlevleri ışığı engellemek olsa da ısı ve ses yalıtımı konusunda da oldukça etkili olduklarını söylemek mümkün.

Oturma odasına stor perde olur mu?

Stor perdeler, zebra perdeler ve fon perdeler oturma odası için uygun perde modelleridir. Renk seçenekleri de oldukça fazladır. Zebra perdeler stor perdelerin aksine hem güneşlik hem de tül perde olarak kullanılabilmektedir.

Oturma odası hangi renk olmalı?

Oturma odalarında kahverengi ve bej gibi toprak tonları kullanılabilir. Ayrıca sarı, kırmızı, turuncu gibi daha canlı renklerden seçeceğiniz mobilya ve aksesuarlar, odaya pozitif bir hava katacak ve daha önemlisi dostlarınızla ya da ailenizle burada vakit geçirdiğiniz zamanlarda bir sohbet havası yaratacaktır.

Yatak odasina hangi perde gider?

Yatak odası perde seçimi için genel olarak önerilen renk koyu renklerdir. Sebebi ise uykunun rahat olması içindir. Ancak odası büyük olan ve aydınlık, geniş bir ortam yaratmak isteyenler, güneşlik için koyu bir renk tercih edip, tül için ise son derece açık bir renk tercih edebilirler.

En kaliteli perde markası hangisi?

Şüphesiz ülkemizde en çok tercih edilen en iyi perde markaları Taç, Brillant ve Linens markalarıdır.

Maybe you are interested in:

mobilya seçerken nelere dikkat edilmeli

Related searches

  1. Perde seçimi nasıl olmalı
  2. Perde rengi nasıl seçilir
  3. Yatak odası fon perde ne renk olmalı
  4. Koltuk rengine göre perde seçimi
  5. Perde renkleri
  6. Krem rengi koltuk takımına fon perde
  7. Gri koltuk Takımı perde uyumu
  8. Perde Modelleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu