Sıkça Sorulan Sorular

Mobilyada kaç taksit yapılıyor

Mobilyaya kaç taksit yapılıyor? Mobilya güncel taksit sayısı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), makro ihtiyati tedbirler …

Mobilyada kredi kartına kaç taksit 2022?

Yani mobilya ve beyaz eşya alacak olanlar artık kredi kartı ile en fazla 9 taksit yaptırabilecekler. Öte yandan 5 bin liranın üzerinde TV alacak olanlar da yine en fazla 4 ay taksit yaptırabilecek.

Mobilyada kaç taksit var?

mobilyada-kaç-taksit-var

BDDK’dan yapılan açıklamaya göre, kredi kartlarında taksitlendirme sürelerinin, basılı ve külçe halinde olmayan kuyumla ilgili harcamalarda 6 aydan 3 aya, mobilya ve elektrikli eşya alımlarında 12 aydan 9 aya indirilmesine karar verildi.

En fazla kac ay taksit yapilir?

04.09.2020 tarihinde değişen "Bankaların Kredi İşlemlerine İlişkin Yönetmelik" ile ihtiyaç kredisi maksimum taksit sayısı 60 aydan 36 aya çekildi. Değişikliğin yapıldığı tarihinden önce kullanılan ihtiyaç kredileri için de aynı şekilde yapılandırma vadesi en fazla 36 ay olacak şekilde düzenlendi.

Kredi kartına kaç taksit yapıyor?

Kredi Kartı Taksit Sayısı

Kredi Kartı ile Yapılan İşlemTaksit Sayısı
Nakit Çekim Mal ve Hizmet Alımı12
Havayolu ve Konaklama (Yurt İçi Harcamalar)18
Havayolu ve Konaklama (Yurt Dışı Harcamalar)3
Sağlık, Sağlık Ürünü ve Sosyal Hizmetler12

Mobilyada kaç taksit yapılıyor 2022?

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu kredi kartına taksit süresiyle ilgili yeni düzenleme yaptı. Taksit sayısı, mobilya ve elektrikli eşya harcamalarında 12 aydan 9 aya, kuyumla ilgili harcamalarda 6 aydan 3 aya indirildi. trthaber.com/haber/ekonomi/…

Doğtaş kaç taksit yapıyor?

doğtaş-kaç-taksit-yapıyor

Kampanyada “+taksit” uygulanmış en yüksek nihai taksit sayısı; beyaz eşya ve mobilya ürün grupları için 9 taksit, elektronik ürün grupları için 4 taksit; 5.000 TL ve altında kalan TV ürün grupları için 9 taksit; tablet ürün grupları için 6 taksit olarak uygulanmalıdır.

IKEA mobilya kaç taksit yapıyor?

250 TL’ye kadar olan mobilya ve ev aksesuarı alışverişlerinizde Garanti BBVA* ve İş Bankası* kredi kartları ile vade farksız 3 taksit, 250 TL ve üzeri mobilya ve ev aksesuarı alışverişlerinizde ise vade farksız 6 taksit fırsatı vardır.

Garanti Bankası mobilyada kaç taksit yapıyor?

Mobilya alışverişlerinize ücretsiz +3 taksit! Bonuslarınızı onlinealışverişlerinizde de kullanın! IKEA’da 250 TL ve üzeri alışverişlerde vade farksız 6 taksit, IKEA Aile Kart ile 9 taksit!

Hangi ürün kaç taksit?

Bu süre buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve elektrikli küçük ev aletleri gibi elektrikli eşyalarda 9 ay, mobilyada 9 ay, hava yolları, seyahat acenteleri ve konaklamayla ilgili yurt içine ilişkin harcamalarda ise 18 ay olarak uygulanacak.

Taksit ödemeyince ne olur?

Ödenmeyen veya eksik ödenen tutar son taksiti izleyen ayın sonuna kadar gecikilen her ay için gecikme zammı oranında hesaplanacak tutarla ödenebiliyor. Ancak bir takvim yılında iki taksitten daha fazla taksit ödenmezse de yapılandırma bozuluyor.

Kredi taksit sayısı kaç ay?

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), kredi vadeleriyle ilgili güncellemeyi paylaştı. BDDK, tüketici kredilerinde genel vade sınırını 50 bin ila 100 bin lira arasında değişen tutarlar için 24 ay, 100 bin liranın üzerindeki tutarlar için 12 ay olarak belirledi.

Taksit limiti etkiler mi?

Taksitli yapılan alışveriş tutarının tamamı alışveriş işlemi yapıldığı anda kredi kartı limitinden düşülür. Eğer alışveriş işlemi yapılığı sırada alışveriş tutarı kadar kredi kartının kalan limiti yoksa "yetersiz bakiye" uyarısı vererek alışveriş işlemi onaylanmaz.

Hangi kartlara taksit yapıyor?

Hangi kredi kartları ile taksitli ödeme yapılabilir?

 1. o Axess (Akbank, Odeabank)
 2. o Bonus (Garanti, Denizbank, TEB, ING Bank, Şekerbank, Fiba Bank, Alternatif Bank, Türkiye Finans)
 3. o World (Yapı Kredi, VakıfBank)
 4. o Maximum (İş Bankası, Ziraat Bankası)
 5. o CardFinans (QNB Finansbank)
 6. o Paraf (Halkbank)
 7. o Advantage (HSBC)

Kredi kartı borç en fazla kaç taksit olur?

Kredi kartı borcu ilgili mevzuat kapsamında "kredi kartı üzerinden yapılandırılırsa" en fazla 12 ay olarak taksitlendirilebilir (ihtiyaç kredisi kullanılması durumunda ise vade 36 ay olabiliyor).

Taksit yasaklı sektörler hangileri?

Yasal düzenleme gereği yemek, gıda, alkollü içecek, akaryakıt, telekomünikasyon, doğrudan pazarlama, kozmetik, kuyum, ofis malzemeleri ve yurt dışı alışverişleri ile hediye kartı ve hediye çeki alımlarında taksit yapılamamaktadır.

Maybe you are interested in:

çilek mobilya kimin

Related searches

  İlgili Makaleler

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Başa dön tuşu