Sıkça Sorulan Sorular

Modül nedir?

Modül kelimesi bir terimdir. Hem mimarlık terimi olarak geçmektedir hem de fizik terimi olarak geçmektedir. Mimarlık terimi olarak; bir mimari …

Modül kavramı nedir?

I. Öncelikle modül (parça) kavramına bakacak olursak; birbirlerini tamamlayan, farklı görev ve işlevleri üstlenen birimler modül olarak adlandırılmaktadır. Modül’ler gerekli büyüklüklerde kurulabilir, birleştirilerek büyüyebilir ve kolayca yer değiştirebilirler.

Modül nedir ne işe yarar?

Modül, bir yazılımın bir veya daha fazla rutin işlemini içeren parçasına verilen isimdir. Bir veya birden daha fazla modül birbirinden bağımsız olarak geliştirilerek bir yazılım meydana getirilmesi için kullanılabilir. Kurumsal düzeyde hazırlanan yazılımların büyük bir çoğunluğu içerisinde birçok modül içermektedir.

Modül ne demek cebir?

Soyut cebirde, bir halka üzerindeki modül kavramı, alandaki vektör uzayının genelleştirilmiş gösterimidir. Buradaki ilgili skalerler, bir keyfi halkanın ögeleridir (elemanlarıdır). Tamsayılar halkasındaki modüller de Abelian gruplarının genel gösterimidir.

Modül nedir kimya?

Modül, bir malzemenin katılığının (stiffness) bir ölçüsüdür; ‘uygulanan yük (kuvvet)/malzemenin deformasyonu’na eşittir.

Modül nasıl belirlenir?

Modül (m): Modül, dişli çaplarını diş sayıları cinsinden gösterebilmek için kullanılan bir sabit orandır. Metrik sistemde (m) harfi ile gösterilir. Modül ya adımın Π sayısına bölünmesiyle (m = t / Π ). ya da bölüm dairesi çapının diş sayısına bölünmesiyle (m = Do/z) elde edilen bir oransal sayıdır.

Modül ne demek Ekşi?

modül. bir bütün yapı içinde yer alan bağımsız bölüm.

Modül nasıl?

Türk Dil Kurumu (TDK) sitesinde bulunan sözlükten arama yapıldığında kelimenin, modül şeklinde yazıldığı ortaya çıkıyor. Bazı örneklerde görülen "modul, modil" gibi yazımlar ise imla hatasıdır. Türk Dil Kurumu’na göre kelimenin doğru yazımı ‘modül’dür.

Modül neye göre seçilir?

Modül; dişlilerin bölüm dairesi çapı ve diş sayılarına bağlı ve standart TABLO lardan seçilmesi gereken bir değerdir. Seçilecek modülün dişlere gelecek statik ve dinamik yüklerin yanısıra aşınmaya direnebilecek büyüklükte olup olmadığı hesaplanmış olmalıdır.

Modül nedir internet?

İnternet modülü, güvenlik ve alarm sisteminizi uzaktan kontrol edebilmenizi sağlayan elektronik bir aparattır.

Modül ne demek vikipedi?

Modül (fizik): Fizikte, herhangi bir mekanik özelliği belirten katsayı. Modül (uzay): Uzay biliminde, bir uzay taşıtının bütün yapısı içinde yer alan bağımsız bölüm, parça. Modül (mimarlık): Mimarlıkta, bir yapının çeşitli bölümleri arasında orantıyı sağlamak için kullanılan ölçü birimi.

Sosyal modül nedir?

Öğrencinin Okul Dışı Bireysel Etkinlikler kapsamında yürüttüğü bilimsel, kültürel, sanatsal, sportif alanlarda ve toplum hizmeti çalışmalarında katılım sağladığına, performans gösterdiğine veya ürün ortaya koyduğuna ilişkin kurum ve kuruluşlardan aldığı belgedir.

Modül birimi nedir?

Elastik deformasyondaki birim uzama ile normal gerilme (çekme ya da basma gerilmesi) arasındaki doğrusal ilişkinin bir sonucu olup bir birim uzama başına gerilme olarak tanımlanır. Elastisite modülünün birimi N/m2’dir.

Modül Teorisi Nedir?

Modül teori, en iyi sekilde, halka üzerindeki lineer cebir olarak tanımlanabilir. Halka üzerindeki modül kavramı, cisim üzerindeki vektör uzayı kavramı ile benzerdir. Fakat, vektör uzayının aksine, her modülün bazı yoktur ve bu halka üzerindeki lineer cebiri, cisim üzerindeki lineer cebirden daha üstün kılar.

Modül üretimi nedir?

Modüler imalat bütünün parçalara ayrılması olarak tanımlanabildiği için, sadece parası olan müşterilere sahip olmak değil aynı zamanda parça mamule gücü yeten müşterilere sahip olmak işletmelerin üretimde birincil hedefi haline gelmiştir.

Modüler yapı ne demek?

modüler-yapı-ne-demek

Modüler nedir sorusuna en basit haliyle “parçalardan oluşan modül” karşılığını verebiliriz. Parçaların birleştirilmesiyle tamamlanan ve ihtiyaç halinde yeniden parçalara ayrılabilen modüler yapılar, yapı sektöründe ise prefabrik ve konteyner şeklinde karşımıza çıkıyor.

Modül değeri nedir?

MODÜL (M) : Bölüm dairesi çapının diş sayısına bölünmesi ile ortaya çıkan değerdir.

Modül ne demek sağlık?

Nodül tabir olarak, normal olmayan doku büyümesi demek. Normal olmayan büyüme deyince aklınıza hemen kanser gelmesin. Aslında cildimizdeki benlerde anormal doku büyümesi. Aynı şekilde tiroid bozuklukları olan kişilerde, nodüller sık görülüyor veya memede olan anormal doku büyümeleri de nodül olarak tabir ediliyor.

Modül C nedir?

Modül C- Üretimin dâhilî kontrolüne dayalı tipe uygunluk beyan ettiği bölümüdür. sağlaması için gerekli her türlü önlemi alır.

Modüler eğitim ne demek?

Geleneksel yaklaşımda içerik konu, ünite ve ders olarak gruplaşırken, modüler yaklaşımda ise içerik modüller çerçevesinde oluşmaktadır. Modüler öğretimin temel felsefesi bireysel öğretime dayalı, öğrencinin aktif olduğu ve davranışların ölçülebildiği bir eğitim ortamı oluşturmaktadır.

Modül tasarım nedir?

Modüler Tasarım Nedir? Modüler tasarım, herhangi bir ürün ya da mekan tasarımının kişiye özel olarak yenilenebilmesi ve sürekli olarak güncellenebilmesi anlamına gelir. Adını ilk olarak ‘modüler mutfak’lar ile duyduğumuz bu kavram, zamanla ev dekorasyonunun farklı alanlarına sızmayı başardı.

Modüler ürün ne demek?

Bir evin, iş yerinin ofisin boş alanına göre ihtiyaca uygun şekilde kullanılabilecek hazır mobilyalara modüler mobilya denilir. Modüler mobilyalar parça halinde satılır ve kurulum teslim sonrasında kişinin kendisi ya da satın alınan firmanın montaj ekibi tarafından yapılır.

Modüler olmak ne demek?

sıfat olarak kullanıldığında "takılıp sökülebilen, ihtiyaca göre kullanım alanı değiştirilebilen, kullanıcı isteklerine göre şekillendirilebilen" anlamı taşır.

Maybe you are interested in:

feng shui nedir?

Related searches

  1. Modül nedir
  2. Modul Nedir
  3. Modül matematik
  4. Modül Fiyatları
  5. MEB Modül
  6. Modül
  7. Modül Led
  8. Modüler yapı nedir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu