Sıkça Sorulan Sorular

Oturma odası avizeleri nasıl olmalı?

Ikinci konu ise, avize trendleri nasıldır. Bazı trendler çok hızlı bir şekilde değişir yok olurken bazı trendler o kadar hızlı bir şekilde yok olmazlar.

Oturma odası aydınlatması nasıl olmalı?

oturma-odası-aydınlatması-nasıl-olmalı

Salon ve Oturma Odası Aydınlatma Seçimi

 1. Küçük bir salonda sarkıt avizeler yerine spot ışıklar tercih edilebilir. …
 2. Aplik ve lambaderler salonlarda sıcak ışık rengi kullanmak için en ideal ürünlerdir.
 3. Sade bir dekorasyonda zıt renkte bir avize, farklı bir ışık rengi tercih edilebilir.

Avize seçerken nelere dikkat etmeli?

avize-seçerken-nelere-dikkat-etmeli

BOYUT ÖNEMLİDİR : Bir avize bulunduğu mekâna hem ışık açısından hem de büyüklük açısından uyum sağlamalıdır. Mekâna küçük gelen bir avize negatif anlamda çok dikkat çekici olur. Ebat konusunda net bir kararınız yoksa ve iki ebat arasında kalmışsanız büyük olanı tercih edin.

Yemek odası avize nasıl olmalı?

Yemek odanız küçük ise yemek odası avize modelleri içinden on ya da on beş kollu olanları değil, beş kollu avize seçimi yapabilirsiniz. Eğer yemek odanızın tavanı yüksekse birkaç katlı avizeler sizin için işlevsel olacaktır. Çok katlı avizeler geniş odalarda kaybolup gitmez ve dikkat çekmeye devam eder.

Avize boyu nasıl olmalı?

Avizenin alt ucunun yerden yüksekliği ortalama 2-2.20 metre olmalıdır. Eğer avizeyi yemek masasının üzerinde kullanıyorsanız yerden yüksekliği 170 cm olacak şekilde de planlayabilirsiniz.

Oturma odasında hangi renk ışık kullanılır?

oturma-odasında-hangi-renk-ışık-kullanılır

Oturma odası, yemek odası, yatak odası ve evin diğer odalarında sıcak beyaz yani sarı renkte ışık yayan ampullerin kullanılması tavsiye edilmektedir. Çünkü sarı ışık, daha az mavi ışık içerdiğinden, gözler için daha rahatlatıcı bir etki yaratır.

Oturma odası nasıl Güzelleştirilir?

oturma-odası-nasıl-güzelleştirilir

Oturma odasını güzelleştirmek için sadece eşya düzeni veya renk seçimi yapmakla ilgili değildir. Odaya doğal ve güzel koku verecek, güneş alan çiçekler koyabilirsiniz. Lavanta gibi kuru halde ortama güzel koku veren doğal çözümler kullanılabilir. Oturma odalarında düzenli olarak toz almak gerekir.

Modern salon avizesi nasıl olmalı?

– Salon avizeleri ev ortamında en sık ve en uzun eşyalardan biri olacağından yüksek ısıya ulaşan ampullerden kaynaklanabilecek yanma ve erimeye karşı dayanıklı olmalıdır. – Salon avizeleri seçiminde metal, porselen ya da cam malzemeye sahip olması mantıklı bir adım olmaktadır.

Led avize mi normal avize mi?

Led avizeler klasik avizelere göre watt başına daha fazla ışıklandırma sağlar. Uzun kullanım ömrü sayesinde ekonomik fayda sağlarlar. Klasik tasarruflu ampullerin ömrü 8.000 saat olarak hesaplanırken led avizelerin ömrü en az 25.000 saattir. Zararlı gaz bulundurmadıklarından radyasyon oranı düşüktür.

Led avize sağlıklı mı?

Cevap: Hayır, sanılanın aksine LED lambalar sağlığa zararlı değildir. LED lambaların içi çevre dostu teknoloji ile donatılmıştır. Tüm Avrupa yönetmeliklerine uygundur, geri dönüştürülebilir malzemelerden üretilirler, çevreye zararları bulunmaz.

Led avize alirken nelere dikkat edilmeli?

LED Avize Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 1. Parlaklık Seviyesi. Bir LED ışığın parlaklık seviyesi, avizenin watt değeri ve lümeniyle belirlenebilir. …
 2. Renk sıcaklığı …
 3. Kısılabilir (Dim Edilebilir) Avize Modelleri.
 4. Işık Açısı

Yemek odası nasıl dekore edilmeli?

yemek-odası-nasıl-dekore-edilmeli

Yemek Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

 1. İyi Bir Aydınlatma Sistemi Tasarlayın! Aydınlatma, herhangi bir odanın temel karakteristik özelliğini yansıtan en önemli faktörlerdendir. …
 2. Fonksiyonel Ürünlere Yönelin! …
 3. Renklerin Dinamizmini Yemek Odanıza Uyarlayın! …
 4. Duvarları Süsleyin! …
 5. Aksesuarlarla Zenginleştirin!

Yemek odası ne renk olmalı?

Yemek odanızda iştah açan renkler kullanmak isterseniz, alandaki renklere uyumlu olarak turuncu, sarı ve kırmızı tonlarını tercih edebilirsiniz. Oturma odası mobilyaları ahşap renkli mobilyalar ise dekorasyonda kırık beyaz, açık kahverengi, mavi ve yeşil gibi doğadan gelen renkleri tercih edebilirsiniz.

Led avize uzun ömürlü mü?

led-avize-uzun-ömürlü-mü

LED avizeler modern görünümünün yanında, ampul derdini de ortadan kaldırıyor. LED’ler 5, 10 hatta 20 yıla kadar uzun ömürlü ışık kaynaklarıdır.

Sarkıt avizeler nerede kullanılır?

sarkıt-avizeler-nerede-kullanılır

Sarkıt aydınlatma armatürlerinin, evlerimizde kullanım alanları; oturma odaları ve salonlarda genel aydınlatma amaçlı olabileceği gibi, yemek ve çalışma masaları üzerlerinde masayı aydınlatma amaçlı da olabilmektedir. Bunun yanı sıra mutfaklarda, tezgâh ve banko üstlerinde de kullanımı sıkça görülmektedir.

Lambader boyu kaç cm olmalı?

Lambader Boyu Kaç cm Olmalı? Lambader boyu için en ideal uzunluklar 160 ila 180 cm arasındadır. Uygun boyu belirlemek için, lambaderin bulunduğu odada hem oturulduğunda hem de ayakta durulduğunda lambaderin daha yukarıda kalmasına dikkat edilebilir.

Oturma odasında hangi renkler tercih edilmeli?

Oturma odalarında kahverengi ve bej gibi toprak tonları kullanılabilir. Ayrıca sarı, kırmızı, turuncu gibi daha canlı renklerden seçeceğiniz mobilya ve aksesuarlar, odaya pozitif bir hava katacak ve daha önemlisi dostlarınızla ya da ailenizle burada vakit geçirdiğiniz zamanlarda bir sohbet havası yaratacaktır.

Maybe you are interested in:

oturma odası perdesi nasıl olmalı?

Related searches

 1. oturma odasi avize – gittigidiyor
 2. Zarif avize modelleri
 3. N11 Avize Oturma Odası
 4. Cimri com avizeler
 5. Avize Modelleri
 6. Oturma Odası Avize modelleri
 7. Son moda avizeler
 8. Mutfak için avize

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu