Sıkça Sorulan Sorular

Oturma odası nasıl olmalı?

Oturma grubu değilse bile küçük bir kanepenin bile olmadığı bir salon pek düşünülemez. Kanepe genellikle bir oturma odasının merkezinde yer alır …

Oturma odası nasıl güzelleştirebilirim?

oturma-odası-nasıl-güzelleştirebilirim

Oturma odanızı güzelleştirirken izlenmesi gereken adımları şu şekilde listeleyebiliriz.

 1. 1 Aydınlık Olması Sağlanmalı
 2. 2 Düzenli ve Simetrik Olmalı
 3. 3 Hoş Kokulu ve Temiz Olmalı
 4. 4 Canlı ve Pastel Renkler Kullanmak.
 5. 5 Farklı ve Orijinal Mobilya Kullanımı
 6. 6 Dekorasyon Trendlerini Uygulayabilirsiniz.

Oturma odası koltuk rengi ne olmalı?

Oturma odalarında kahverengi ve bej gibi toprak tonları kullanılabilir. Ayrıca sarı, kırmızı, turuncu gibi daha canlı renklerden seçeceğiniz mobilya ve aksesuarlar, odaya pozitif bir hava katacak ve daha önemlisi dostlarınızla ya da ailenizle burada vakit geçirdiğiniz zamanlarda bir sohbet havası yaratacaktır.

Oturma odasına ne alınır?

Oturma odası dekorasyonu en önemli yeri oda içerisinde bulunması zorunlu olan en temel eşyalar tutmaktadır. Perdeler, televizyon, masa, sehpa, biblolar ve mobilya takımları bu eşyalar arasında bulunuyor olmakla birlikte şüphesiz oda içerisinde en çok kullanılan eşya mobilyalardır.

Misafir odası nasil olmali?

Eğer evinizde bir oda ayıracak kadar çok misafir ağırlıyorsanız, işte size misafir odasını harika bir odaya çevirecek öneriler.

 1. Duvarlarda yatıştırıcı renkler. …
 2. Başucunu boş bırakmayın. …
 3. Ayna gerekli. …
 4. Tek kişilik yatak tercih edin. …
 5. Yere mutlaka bir halı koyun. …
 6. Dolap düzenlemesi.

Oturma odası alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Koltuk takımı seçerken dikkat edilmesi gerekenler

 1. Kumaşının kaliteli olduğuna dikkat edin. …
 2. Odanızın büyüklüğü doğrultusunda seçim yapın. …
 3. Bir şeyleri göstermez diye koru renkli mobilya tercih etmeyin. …
 4. Garanti süresine dikkat edin. …
 5. İhtiyaçlarınızı göz önünde bulundurun. …
 6. Yastıklara dikkat edin.

Salon ve oturma odası aynı şey mi?

Salon misafirler için düzenlenirken oturma odası aile bireyler hizmet eder. Bu iki oda arasındaki en büyük fark budur. Oturma odasını aile bireyleri kullanacağı için çok fazla süslü ve şık gözükmesine gerek yoktur. Dolayısıyla eşya seçiminde estetik yerine rahatlık baz alınır.

Evde hangi renkler enerji verir?

evde-hangi-renkler-enerji-verir

Evde enerjiyi yükselten renkler!

 1. Sarı
 2. Parlak yeşil. Yeşil genellikle sakinleştirici olarak kabul edilse bile, parlak ve canlı tonları sizi canlandırmak için güçlü bir etki yaratır. Yeşil seçiminde doğadan ilham alabilirsiniz.
 3. Turuncu. Turuncu, enerji ve coşkuyu temsil eden heyecan verici bir renktir. …
 4. Pembe.

Oturma odasını kim alır?

Geleneklerimize göre evlenme hazırlığında olan ve yeni bir hayata ilk adımı atan çiftler yeni taşınacakları evlerin eşyalarını da kız tarafı ve erkek tarafı olarak bölüşürler. Kız tarafı yatak odası takımını ve mutfak eşyalarını alırken, erkek tarafı ise salon takımını ve oturma odası takımını alır.

Oturma odası halısı nasıl olmalı?

oturma-odası-halısı-nasıl-olmalı

Örneğin daha klasik bir salon mobilyanız var ise daha sade ancak şık bir halı seçimi iç mekan dekorasyonunuzun tamamlanması için yeterli olacaktır. Ya da bir oturma odası halısı seçerken halınızın yıkanabilir, kaymaz ve konforlu bir yapısı olmalıdır. Halı seçiminiz de satın alacağınız firma da oldukça önemlidir.

Oturma odasında neler oluyor?

Oturma odaları genelde koltuklar, sehpalar, masa ve kitaplıklardan oluşur. Günümüz Türk kültüründe oturma odalarının olmazsa olmazı televizyonlardır. Bazı evlerde, bir şöminenin bulunduğu oda oturma odasıdır. Fakat günümüzde yerleşen apartman düzeninde kullanımı zor olduğundan bu gelenek terk edilmektedir.

Misafir odasında neler olur?

Misafir Odalarında Olması Gereken Başlıca Eşyalar

 1. Koltuk takımı, çekyat takımı ya da oturma grupları (Oda büyüklüğüne göre tercih edilebilecek ürünler değişiklik gösterebilecektir),
 2. Televizyon ünitesi (Olmayadabilir, ancak genelde misafir odalarında ve oturma odalarında mutlaka tv üniteleri yer alabilmektedir),
 3. Halı,

Misafir odası ne demek?

Misafir Odası kelimesi Türkçe’de "Evlerde konukların alındığı oda." anlamına gelir.

En kullanışlı koltuk kumaşı hangisi?

en-kullanışlı-koltuk-kumaşı-hangisi

En Kullanışlı Koltuk Kumaşı Hangisi?

 1. Kadife. İhtişamlı duruşu ve ipeksi dokunuşuyla göz kamaştıran bir kumaş türü olan kadife, aynı zamanda sahip olduğu renkleri çok daha kaliteli bir biçimde yansıtmasıyla da bilinir. …
 2. Pamuk. …
 3. 3. Keten. …
 4. Deri. …
 5. Şönil. …
 6. Nubuk. …
 7. 7. Tay Tüyü

Oturma odası kaç metrekare olmalı?

oturma-odası-kaç-metrekare-olmalı

Salon için 25 metrekare, çocuk odası için 10 metrekare, misafir odası için 10 metrekare, mutfak için 9,5 metre kare, hol için 9 metrekare en ideal ölçülerdir.

Oturma odasına ne denir?

Birçok kişi oturma odası ile salon terimini aynı oda için kullanabiliyor. Ancak bu iki oda tam olarak aynı değil. Hatta daha geniş evlerde her ikisini görmek de mümkün.

Oturma odası takımı içinde neler var?

> Oturma Odası

 1. KÖŞE KOLTUK.
 2. KOLTUK TAKIMI.
 3. SEHPA.
 4. KANEPE + KOLTUK.
 5. TV ÜNİTESİ
 6. BERJER.
 7. ÇAY SETİ KOLTUK TAKIMI.
 8. SALLANAN SANDALYE + KOLTUK.

Koltuk rengi seçerken nelere dikkat edilmeli?

Yüksek kontrastı ve canlı rengi çok seviyorsanız, tamamlayıcı bir renk düzeni isteyeceksiniz. Tamamlayıcı renkler, renk çarkında birbirinin karşıtıdır. Eğer enerjisi yüksek bir ortam oluşturmak istiyorsanız, koltuk renginde sarı ve moru, mavi ve turuncuyu bir araya getiren modelleri tercih edebilirsiniz.

2022 trend rengi nedir?

2022-trend-rengi-nedir

Pantone 2022 yılının rengini belirledi: Very Peri Dünyanın renk otoritesi olarak kabul edilen Pantone, 2022 yılının rengini “Very Peri” olarak seçti.

Depresyona hangi renk iyi gelir?

Dr. Bülent Coşkun, şunları söyledi: "Hastalığın ve özellikle karamsarlığın yoğun olduğu dönemlerde mat ve koyu renkleri kullanan hastalar, iyileşme döneminde daha canlı ve açık renkleri tercih ediyor. Huzur veren mavi, yeşil, pembe gibi cıvıl cıvıl renkler iyileşme sürecinde çok daha fazla kullanılıyor.

Evin girişine ne asılmalı?

2) Evin girişi davetkar olmalı, huzur vermeli Kapıya veya kapının kenarına gelenlerin içeri girmeden önce görecekleri ve olumlu hissedecekleri dekoratif bir şeyler asılmalıdır. Kapıdan girer girmez görülebilecek bir yere nazar boncuğu, fil imgesi, kuru biber, kuru kabak gibi koruyucu bir tılsım asılmalıdır.

Hangi renk bereket getirir?

Renkler, Feng Shui felsefesinde önemli bir yer tutar. Buna göre dekorasyonunuzda altın rengine yer vermeniz bolluk ve berekete kapınızı açmanıza yardımcı olur. Vazo, şamdan, tepsi, ayna gibi dekoratif malzemelerde altın renklerini tercih edebilirsiniz. Bolluk bereket için bir diğer renk ise mor.

Bereket enerjisi hangi renk?

*Dengeli bir kırmızı, sağlıklı, uyumlu, yerleşik ve bereketli enerjinin sembolüdür. Turuncu: *Bilgeliğin, sezgini, doğallığın, mutluluk ve neşenin rengidir.

Istemede erkek tarafı ne yapar?

istemede-erkek-tarafı-ne-yapar

Erkek tarafına verilecek olan söz bohçası damadın kişisel kullanımına uygun hediyelerden oluşur. Pijama takımı, terlik, çorap, mendil, havlu gibi hediyelerin yanı sıra cüzdan, tıraş takımı, parfüm gibi hediyeler de konabilir.

Geline kaç tane bilezik takılır?

Gelinin ailesinin kızlarına 2 veya 3 bilezik takması uygun görülüyor. Anne de baba da hayattaysa, iki kişi de birer bilezik takabiliyor. Damadın ailesinin ise geline takı seti ve 2 adet bilezik takması ideal olarak görülüyor.

Maybe you are interested in:

giysi dolabı nasıl güzel kokar

Related searches

 1. Küçük oturma odası koltuk takımları
 2. Küçük oturma grubu
 3. Sade Oturma odası dekorasyonu
 4. Kucuk kare oturma Odası dekorasyonu
 5. Yer kaplamayan koltuk takımları
 6. Oturma Odası Dekorasyonu
 7. Modern oturma Odası dekorasyonu
 8. 10 metrekare oturma Odası Dekorasyonu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu