Sıkça Sorulan Sorular

Oturma odası perdesi nasıl olmalı?

Oturma Odası Perde Seçimi Oturma Odası Perdesi Nasıl Olmalı? Sizin için çok sayıda perde modeli oluşturulmuştur. Oturma odası perde modelleri, hem şık hem de …

Hangi perde modeli daha kullanışlı?

hangi-perde-modeli-daha-kullanışlı

Ahşap Jaluzi Perde: Mutfaklarda tercih edilmektedir. Dikey PVC Perde: Ofislerde kullanım alanı oldukça fazladır. Zebra Tül Perdeler: En iyi perde modelleri arasında yer almaktadır. Mutfak, salon, yatak odaları ve çocuk odalarında da kullanılabilir.

Oturma odasına zebra perde olur mu?

Yatak odası, oturma odası, salon, mutfak ve balkonda kullanılan zebra perdeler, konforlu kullanımı içinde barındırır. Yatak odasında zebra perde tek başına kullanılması dışında güneşlik olarak da kullanılabilir.

Perde ne renk olmalı?

perde-ne-renk-olmalı

Perde rengi seçiminde, evinizin duvar rengine uyumlu olmasına dikkat etmenizde fayda vardır. Bu sayede perdelerinizin rengini ortaya çıkarabilirsiniz. Açık renkli duvarlarda birçok farklı tonda perdeleri kullanmanız mümkün. Koltuklarınız pastel rengi ise çoğu renk ile uyumu yakalayabilirsiniz.

Modern salon perdesi nasıl olmalı?

modern-salon-perdesi-nasıl-olmalı

Modern salon dekorasyonu uygulayacaksanız ince ve hafif (uçuş uçuş) görünümlü, tek renkli ürünleri tercih edebilirsiniz. Eğer mobilyalarınız tek renkse ve sade bir duvar dekorasyonunuz varsa alana hareket katmak için geometrik desenli modern salon perdelerini de tercih edebilirsiniz.

Tül perde seçerken nelere dikkat etmeli?

Tül perde ölçüsü eni korniş genişliği ile aynı olmalı. Boy ise tavan ile yer arasındaki yükseklikten 2-3 cm kısa olmalı. Kornişlerde tül kullanımı ortalama 1’e 2.5 veya 3 yapılmalı. İsteğe bağlı olarak bu oranların altında veya üzerinde olabilir.

Oturma odasında neler olmalı?

oturma-odasında-neler-olmalı

Küçük Oturma Odası Dekorasyonu için 10 İpucu

  1. 1) Açık renkleri tercih edin. …
  2. 2) Geniş oturma gruplarından uzak durun. …
  3. 3) Bir stil yaratın. …
  4. 4) Işığı iyi kullanın. …
  5. 5) Duvarda aynalara yer verin. …
  6. 6) Televizyonu duvara monte edin. …
  7. 7) Şık duvar oyukları açın. …
  8. 8) Duvarları renklendirin.

Güneşlik yerine ne kullanılır?

Güneşlik perde formatına uygun olan bir başka ürün ise fon perdedir. Zaten bu perdenin kalın bir kumaş üzerinden üretilmesi, perdeyi bir güneşlik formatına sokmuştur.

Stor perde evin içini gösterir mi?

stor-perde-evin-içini-gösterir-mi

Yani güneş ışığının yoğun olduğu gündüz vakti içeriyi göstermez, tersine mekandaki kişiler dışarıyı rahatlıkla görebilir. Ancak gece olunca dışarıdaki ışık az, odadaki ışık çokken de içeriyi gösterirler. Bu nedenle daha çok işyerleri ve önü açık evlerde tercih edilir.

Hangi perde nereye takılır?

hangi-perde-nereye-takılır

Ev dizaynına göre sıralama yapacak olsanız bile takacak olduğunuz tülü orta kısma geçirmelisiniz. Bunun açıklamasına bir alt başlıkta detaylı olarak değineceğiz. Onun dışında ise cama en yakın olan kanala güneşlik, evin iç kısmına yakın olan kanala ise kalın perde asabilirsiniz.

Blackout perde ısıyı keser mi?

Işığı Geçirmeyen,Isıyı Bloklayan,Gürültüyü Azaltan Gerçek Blackout Perdedir. %100 Karartma Sağlar. Blackout Işık Geçirmez Karartma Güneşlik Perdenin En Büyük Özelliği Güneş Işığını Kesmesidir. Kumaşın Termal Özelliği Sayesinde Yazın Dışarıdan Gelen Sıcağı Keser Kışın İse Oda İçerisindeki Sıcak Havayı Tutar.

Plise perde mi stor perde mi?

plise-perde-mi-stor-perde-mi

*Stor, tül, Zebra gibi perdeler güneş ışığını kesme oranı oldukça düşüktür. Ancak Plise perde de güneş ışığını %15 ila %40 oranında keser. *Stor, tül, Zebra gibi perdelerin ömrü en fazla 6,7 yıldır. Ancak Plise perdenin ömrü en az 10 yıldır.

Zebra perdeler hangi odalarda kullanılır?

Zebra perde modelleri iş yerlerinde, otellerde, kafelerde, evlerde kullanılmaktadır. Salon gibi güneş ışığını bolca alan alanlarda kullanıldığında istenildiği zaman perde istenildiği zaman tül amaçlı kullanılması nedeniyle ikinci bir güneşlik kullanmaya gerek kalmaz.

Stor perde ve zebra perde arasındaki fark nedir?

stor-perde-ve-zebra-perde-arasındaki-fark-nedir

Stor perdeler hiçbir koşulda ışık geçirmemekle birlikte, zebra perde modellerinde ışık geçirgenliği ayarlanabilir. Diğer yandan, stor perdelerde polyester ipek kullanılırken, zebra perdelerde bu malzemeyi kullanmak mümkün değildir. Bu modellerde tül ve perde aynı yüzeye dikilir.

Küçük odalara nasıl perde olur?

küçük-odalara-nasıl-perde-olur

Az güneş alan küçük odalarda açık renkli perdeler kullanmak odanın daha ferah ve büyük görünmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca kullanılacak perdelerin mümkün olduğunca daha az desenli veya daha zarif desenli seçilmesi hatta düz perde kullanılması daha doğru bir seçim olacaktır.

Fon perde güneşlik olarak kullanılır mi?

Son yılların vazgeçilmez mekan parçalarından olan fon perdeler genellikle tasarımsal açıdan tamamlayıcı olarak kullanılır. Ancak, özel bir ölçüm alınarak yaptırılan fon perdelerin güneşlik olarak kullanılması da mümkündür.

Mobilya perde uyumunda nelere dikkat edilmeli?

BAZI RENKLER HER RENKLE UYUM GÖSTERİR Mobilya ve perde uyumunda dikkat edebileceğiniz bir diğer nokta, aynı renk paletini kullanmak yerine mobilya renginize kontrast renkte bir perde seçmek olabilir. Kahverengi koltuklarla turkuaz rengi, mor oturma grubuyla sarı ya da krem rengi perdeler birlikte kullanılabilir.

Tül perde uzunluğu ne kadar olmalı?

Tül ölçüsü genişliği / eni korniş genişliği ile aynı olmalıdır. Boy ise tavan ile yer arasındaki yükseklikten 2-3 cm kısa olmalıdır. Hesaplamaları ise kornişte alınmış olunan 100 cm genişlikte 250 cm tül kullanılmalıdır. Kornişlerde tül kullanımı ortalama 1 e 2.5 veya 3 olmalıdır.

Kısa fon perde olur mu?

Kısa tül uzun fon perde modelleri ile farklı görünüm elde edebileceğiniz gibi kısa tül ve kısa fon perdeler de kullanabilirsiniz.

Rustik perde kullanışlı mı?

rustik-perde-kullanışlı-mı

Salonlarda rustik perde; Evet, salonlarınız için de tercih edebilirsiniz. Yazlıklarda salonlarda kullanmak, son derece şık bir görünümün elde edilmesini sağlar. Hem şık hem rahat oluşu ile rustik perde modelleri en çok tercih edilen modeller arasında yerini alıyor.

Fon perde yere değmeli mi?

perdeleriniz kesinlikle yerlere değmemelidir. Bu uyarıyı dikkate alarak perdenin boyunu doğru bir şekilde alın. Geleneksel olarak yapılan perdeler genellikle pileli olarak yapılır. Bunun için pencerenin genişliğinin en az 2 veya 2.5 metre daha fazla olmalı.

Ütü istemeyen tül perde hangisi?

Bazı tül perde modelleri ütü gerektirmez. Bunlar arasında örme tül, dantel tül, krinkıl tül perde modelleri sayılabilir. Keten tül, yıkanması ve ütülenmesi oldukça zor perde modelleri arasındadır.

Tül perde ne sıklıkla yıkanmalı?

Tül perdelerin senede ortalama 4 kere yıkanması önerilir. Ancak sigara içilen ya da kaloriferli, sobalı evlerde bu sayı artar. Çamaşır makinesinin yıkama programı muhakkak narin yıkama fonksiyonuna ayarlanmalıdır. Çamaşır makinesinin devir sayısı azaltılmalı ve sıktırma işlemi kısa bir süre yaptırılmalıdır.

En iyi tül perde kumaşı nedir?

Kumuşlardan ipek, polyester, vual, keten hassas dokulu kumaşlardır. Kullanıldığı yerlerde evi bambaşka bir havaya sokar. Kumaş perde modellerinde kullanılan kumaş türleri; ipek, tafta, keten, saten, polyester gibi kumaşlar en çok tercih edilen perde kumaşlarıdır.

Maybe you are interested in:

oturma ile saat nereye asılır?

Related searches

  1. Oturma Odası Perde Modelleri
  2. Oturma Odası Perde Modelleri 2022

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu