Sıkça Sorulan Sorular

Pergola nedir?

PERGOLA NEDİR? NERELERDE KULLANILIR? … Pergola kelimesi latince saçak anlamına gelen “pergule” kelimesinden gelmekte olup, İtalyancada “pergola” yani gölgelik …

Pergole nedir ne işe yarar?

Pergola, Latince’de saçak anlamına gelen “pergule” kelimesinden türemiştir ve İtalyan dilinde gölgelik anlamında kullanılır. Pergola, açıklıkların yatay, bükümlü ve çatı şeklinde kapatılarak gölgelik alan oluşturmak amacıyla yapılan tentedir.

Pergola sistemi ne demek?

pergola-sistemi-ne-demek

Saçak anlamına gelen “Pergule” kelimesinden türetilen pergola, İtalyanca’da gölgelik anlamına gelir. Pergola sistemi açılma kapanma özelliği sayesinde uygulandığı alanı güneş ve yağmur gibi dış etkenlerden koruyan, bu sayede işlevsel oturma alanları oluşturan sistemlerdir.

Pergola nerelerde kullanılır?

Bahçe ve balkonları yaşam alanları olarak daha fazla entegre etmeyi sağlayan Pergola sistemleri özellikle bu alanlarda kullanılmaktadır. Bahçelerde sık sık tercih edilen pergola, bahçeleri soğuk ve yağmurlu havalardan korumak ve ev sahiplerine her zaman kullanabilecekleri bahçe alanı sağlamaktadır.

Perguleli ne demek?

perguleli-ne-demek

Pergole kelimesi Latincede saçak anlamına gelen “pergule” kelimesinden türemiştir. İtalyanca gölgelik anlamında kullanılan pergole, açıklıkların yatay, bükümlü ve çatı şeklinde kapatılarak gölgelik alan oluşturmak amacıyla yapılan tente işlemidir.

Teras pergola yasak mı?

Planlı Alanlar İmar Yönetmeliğinde, pergola ve benzerlerinin ruhsata tabi olmadığı düzenlenmiş ve yargı kararlarında da yönetmelikteki tanımına uygun inşa edilen sundurma ve pergola benzeri imalatların ruhsat gerektirmediği kabul edilmiştir.

Pergola yasal mı?

Balkon Kapatma,pergola,kamelya,çardak yapmak yasaldır ! Yasal olmayan kısmı balkon olarak projede ve planda yer alan bir alanı odaya çevirmektir.

Pergola ömrü ne kadardır?

Kullanım ömrü hava şartları ve brandanın bakımına göre 7 ile 10 yıl arasında değişim göstermektedir.

Pergola dayanıklı mı?

Pergola sistemleri daha çok hava ile temasın daima olunmasını istenen yerler için sigara içme alanları, açık havada kışın etkisini azaltma alanları gibi işler için kullanılmaktadır. Motorlu Pergola Sistemleri ve esnek yapısı sebebiyle uzun ömürlü olup bölgesine göre kar yağışına da dayanıklıdır.

Pergole neden yapılır?

pergole-neden-yapılır

Bu sistemde en uygun ağaç türü Karaçam olmaktadır. Duruma göre Rus çamı da kullanılabilmektedir. En pahalı ve kaliteli ağaç cinsi olarak tik ağacı tavsiye edilmektedir. Tik ağacının 50 yıl gibi uzun bir ömrü vardır.

Pergola fiyatları ne kadar?

pergola-fiyatları-ne-kadar

Tüm alanlara şıklık katan pergola sistemlerinde 10 m2 altı tasarımlarda fiyat; 24.000 TL’dir. 10 m2 ve 25 m2 arasında dizayn edilen pergola sistemleri, 2022 güncel tente fiyatları ile; 20.000 TL üzerinde sunuluyor. Daha geniş alanlarda ise 25 metrekare üzeri fiyatlar, M2’si 1250 TL olarak belirleniyor.

Pergola kac para?

pergola-kac-para

Tüm alanlara şıklık katan pergola sistemlerinde 10 m2 altı tasarımlarda fiyat; 9.500 TL’dir. 10 m2 ve 25 m2 arasında dizayn edilen pergola sistemleri, 2020 güncel fiyat listesiyle 10.500 TL olarak sunuluyor. Daha geniş alanlarda ise 25 metrekare üzeri fiyatlar, M2’si 460 TL olarak belirleniyor.

Pergola nasıl temizlenir?

yumuşak bir fırça ve ılık sabunlu su kullanılması tavsiye edilir. 30 cm uzaktan püskürtülmelidir. duyulan tek şey sabunlu bir sünger ve ılık sudur. yukarıdaki uyarıları dikkate alarak basınçlı yıkama yapabilirsiniz.

Pergola ne demek TDK?

pergola-ne-demek-tdk

Latincede saçak anlamına gelen pergola oturma alanlarının üzerine güneş ışığının sert ve dik bir şekilde gelmesini engellemek için tasarlanan oturma alanlarıdır.

Pergole malzemesi nedir?

pergole-malzemesi-nedir

Ahşap ya da alüminyum gibi malzemelerle üretilseler de, alüminyum malzeme ile üretimi yapılan açılır kapanır modeller uzun ömürlü olmaları nedeniyle daha çok tercih edilirler. Tüm mevsimlerde kullanılması planlanan her türlü alanda açılır kapanır özellikli pergola sistemleri rahatlıkla uygulanabilir.

Ahşap pergole nedir?

Pergola, üstü açık, yarı açık, veya kapalı olarak, mekanla organik bir yapıda bulunan (düz, dairesel veya yay şeklinde), üzerine bitki sardırılabilen, ahşap veya demir malzemeden yapılmış gölgeleme elemanlarına verilen isimdir.

Maybe you are interested in:

hibiscus nedir?

Related searches

  1. Pergola Sistemleri
  2. Pergola Fiyatları
  3. Pergola Ne demek
  4. Pergola Modelleri
  5. Pergola
  6. Bioclimatic Pergola
  7. Ahşap pergola sistemleri
  8. Pergola ölçüleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu