Sıkça Sorulan Sorular

Polyester vernik nedir

Ürün Kodu: 583-0062 Renk: Şeffaf Tanım: Doymamış polyester reçine esaslı, parafin içermeyen bir dolgu verniğidir. Çok yüksek doldurma gücüne sahip, …

Poliüretan vernik ne demek?

Poliüretan Vernikler | Makro Boya. ÜRÜN TANIMI : Poliüretan esaslı, çift kompenentli, sararmayan, alifatik isosiyanat kürlenmeli fiziksel ve kimyasal direnci yüksek, uv dayanımı iyi, parlak ve şeffaf verniktir. Çok yüksek parlaklık istenilen durumlarda direkt metal yüzeylere veya son kat boyanın üzerine uygulanır.

Selülozik dolgu verniği ne işe yarar?

Özellikler. Pinosan Selülozik Parke Dolgu Verniği; hızlı kurur ve kolay zımparalanır. Ahşabın ve parkenin gözenek ve birleşme noktalarını doldurarak, üzerine uygulanacak son kat verniklerin ahşap tarafından emilmesini önler, pürüzsüz zemin oluşturur, zaman ve malzemeden tasarruf sağlar.

Sentetik vernik ne demek?

Sentetik Vernikler | Makro Boya Sanayi Grubu. ÜRÜN TANIMI : Uzun yağlı alkid esaslı, fiziksel ve kimyasal dayanımı yüksek, elastikiyeti, parlaklığı bakımından üstün özelliklere sahip, sertlik ve çizilme direnci yüksek parlak ve şeffaf verniktir.

Selülozik parlak vernik nedir?

Nitroselüloz ve alkid reçine esaslı, tek bileşenli, hızlı kuruyan parlak mobilya verniğidir. Sürtünme ve darbe direnci yüksektir. İç kullanım için yapılmış mobilya ve ahşap aksamlarda dayanıklı parlak yüzeyler oluşturur.

Vernik hangisi daha iyi?

Su bazlı vernikler de, diğerleri kadar etkilidir. Uygulandığı alanda geleneksel vernikle aynı parlak koruyucu tabakayı oluşturur. Eğer ahşabın doğal rengini/görünüşünü korumasını istiyorsanız, su bazlı vernik bu iş için en uygun olandır. Tam olarak kuruduktan sonra su geçirmez ve çiziklere karşı koruyucudur.

En parlak vernik hangisi?

Ultimate Glaze (Kalın Sır Vernik): Masa, dolap, sehpa ve kapı gibi darbeye maruz kalabilecek ve parlamasını istediğiniz tüm yüzeylerde kullanabilirsiniz. Uygulandığı yüzeylere kalın, parlak ve sır özelliği sağlayan vernik çeşididir.

Polyester dolgu verniği nedir?

Tanım:Doymamış polyester reçine esaslı, parafin içermeyen bir mobilya dolgu verniğidir. Çok yüksek doldurma gücüne sahip, her cins ahşap yüzeye yatay ve dikey olarak uygulanabilen bir ürün grubudur. Kolay zımparalanır. Yüksek akma limitine sahiptir ve üzerine uygulanan sonkat vernikler için çok düzgün bir yüzey sağlar.

Akrilik vernik ne demek?

Tanım:İki komponentli, akrilik esaslı, reaksiyon kürlenmeli bir dolgu verniğidir. AKRİLİK DOLGU VERNİK (314-0036) akrilik üretan yapısı nedeni ile çok şeffaf, sert, elastik ve sararmaz bir film oluşturur. Uygulamadan kısa bir süre sonra zımparalanabilir. Ahşabın doğal renginde değişiklik yapmaz.

Vernik çeşitleri nelerdir?

Alkyd verniği, bitümlü vernik, epoksi vernik, alkollü vernik, nitroselüloz vernik, alkid-üretan vernik, akrilik vernik, yağlı vernik, su bazlı vernik ve iki bileşenden oluşan vernik çeşitleri mevcuttur.

Su bazlı saten vernik ne işe yarar?

Cevap: Merhabalar – Ahşap, metal, kağıt, karton, seramik, tuval gibi pek çok yüzeyde yüksek koruma sağlar. – Renk kaybı, solma, çizilme ,kir ve toza karşı yüksek koruma sağlar. – Her türlü yüzey üzerinde mükemmel bir koruma sağlayan su bazlı son kat verniğidir. – Kuruduğunda yarımat bir görüntü oluşturur ve sudan …

Silikonlu vernik nedir?

Doğal görünümünü atmosfer koşullarına, neme ve suya karşı koruyan, mükemmel yapışan iç ve dış cephe verniğidir. Mükemmel yayılma gücü ile zaman ve işçilikten tasarruf sağlar. Kurşunsuzdur.

Selülozik vernik zararlı mı?

R11 ; Kolay Alevlenir. R20/21 ; Solunduğunda, deri ile temasta, yutulduğunda sağlığa zararlıdır.

Parlak vernik mı mat vernik mı?

Mat Vernik ve Parlak Vernik Kullanım Alanları Genel olarak mobilya ve parkelerde parlak vernik kullanımı tercih edilir. Profesyonel mobilyacılarda daha müşterileri daha fazla etkilemek için parlak vernik çeşidi kullanılır. Ama dekoratif olarak daha zengin ve farklı tonlar elde etmek için mat vernik de tercih edilir.

Hangi vernik nerede kullanılır?

İç ve dış mekanlarda, ahşap, seramik, beton, plastik, cam, metal, kağıt, karton ve çiçek gibi süs eşyaları yüzeylerine uygulanabilir. Atmosfere ve ozon tabakasına zararlı gazlar içermeyen kurşunsuz aynı zamanda suya, solmaya, çizilmeye ve darbeye dayanıklı olması ile zorlu koşullarda kullanıma uygundur.

Ipek mat vernik nedir?

Tanım:Nitroselüloz esaslı, solvent buharlaşması ile kuruyan sonkat verniktir. Hızlı kurur, çok iyi yayılır, elastik ve sert film oluşturur. Uygulandığı yüzeye yarı mat bir görünüm kazandırır.

Vernik yağmurdan korur mu?

Mesela, bazı dış mekan vernikleri yağmur ve rüzgara karşı yüksek koruma sağlar. Bazıları ise aşırı güneşten dolayı oluşması mümkün renk kaybına karşı dirençlidir.

Vernik üzerine vernik atılır mı?

İlk olarak yağ bazlı bir vernik uygulandıysa üstüne tekrardan yağ bazlı vernik uygulamak doğru olmaz. Daha iyi tutunması için su bazlı vernikler tercih edilmelidir.

Vernik neden köpürür?

Su bazlı boyalardaki köpük oluşumu, üretim prosesi ya da uygulama esnasında sistem içerisinde kalan hava molekülleri sebebiyle meydana gelmektedir.

Mobilya için hangi vernik?

Dolaplarımızı sağlamlaştırmak için kullandığımız vernikler akrilik, su bazlı ve sağlığa zararlı maddeler içermeyen vernikler olmalıdır.

2 K akrilik vernik nedir?

2K Akrilik Mat Vernik, iki bileşenli, akrilik izosiyanat esaslı, elastikiyeti, mekanik ve kimyasal direnci yüksek bir verniktir. En önemli özelliği tüm bazkatlar üzerine mükemmel yapışabilmesidir. 2K Akrilik Mat Vernik iki katlı metalik boya sisteminin vernik katıdır. Stok stabilitesi mükemmel bir verniktir.

Vernik ve lak arasındaki fark nedir?

Vernik uygulamasına kıyasla daha çok parlaklık verdiği için baskı ürünlere görsel bir değer katar. Baskı yüzeyine uygulanan lak, ürünün daha parlak ve dikkat çekici görünmesini sağlar. Bunu yaparken de toz, su, kıvrılma gibi dış etkenlere karşı ekstra bir dayanıklılık sağlar.

Polyester dolgu malzemesi nedir?

Polikor Polyester Dolgu Vernik özel hava kurumalı polyester reçine esaslı, tiksotropik yapıda, parafin içermeyen ve doldurma gücü yüksek olan bir dolgu verniğidir. Tiks yapısından dolayı dik yüzeylerdeki uygulamalarda akma yapmaz. Reaktivitesi yüksek olup, kısa sürede ve kolay zımparalanabilir.

Dolgu verniği neden beyazlar?

Son kat boya veya vernik uygulamasından sonra yüzeyin buğulu-beyazımsı bir görünüm vermesi. SEBEBİ: Boya veya vernik uygulamalarının yüksek nemli ortamlarda yapılması, uygun olmayan tiner kullanılması.

Su bazlı dolgu verniği nedir?

AQUACOOL AG 1100 su bazlı saf akrilik esaslı, su ve solventin buharlaşması ile kuruyan, iç mekân ilk kat dolgu verniğidir. Yüksek sararma direncinin yanında, sert ve elastik yapısı ile mekanik dayanımı yüksektir. Doldurma gücü ve zımparalanma kabiliyeti ile son kat için mükemmel yüzey oluşturur.

Vernik boyadan önce mi sonra mı?

Boyadan Sonra Vernik Ne Zaman Atılır? Vernikler genellikle iki kat uygulanmaktadır. Katlar arasında yüzeyin kuruması için en az 2-3 saat müsaade edilmelidir. Ev dekorasyonları ve mobilya boyama çalışmalarında boya tamamen kuruduktan sonra(1-2 gün) vernik uygulaması yapılabilir.

Cadence hangi vernik?

Cadence akrilik vernik; renk, parlaklık ve ultraviyole ışınlarına karşı dirençli uygulandığı yüzeye yüksek kalitede koruma ve film tabakası oluşturan bir vernik çeşididir.

Sır vernik ne demek?

Sır vernik, açık renk katmanlar arasında rengin eklendiği bir kaplama tekniğidir. Ahşabın rengini ayarlamak, gözenekleri koyulaştırmak, rengini farklı ahşabın rengini eşitlemek ve yeni bir projeye antika bir görünüm kazandırmak için kullanılabilir.

Vernik mi cila mı?

Vernik hem seçeneği hem de kullanım esnekliği ve kolaylığı ile cilaya göre kendin yap fikirleriniz için öncelikli olarak düşünmeniz gereken malzemedir. Cila uygulaması daha zordur ve olması gerektiği gibi uygulanmazsa yaptığınız çalışma çöpe gidebilir.

Epoksi vernik nasıl uygulanır?

Uygulama yapılacak yüzeyler aderansı azaltacak her türlü maddeden temizlenmelidir. Metal yüzeyler en az Sa2 ½ derecesinde kumlanmalı 6 saat içerisinde Epoksi Antikorozif Astar ile astarlanmalıdır. Astar kurumasını tamamladıktan sonra (4-6 saat sonra) son kat uygulamasına geçilir.

Yağ bazlı vernik nedir?

Yağ bazli vernik, “pigment cilası” diye de bilinir. Ancak, bazıları pigment içerse de bir çoğu pigment ve boya (dye) içerir. Bir kısmında ise sadece boya vardır. Verniğe renk veren maddenin ne olduğu önemlidir, çünkü bu ahşabın verniği nasıl emdiği ve renginin nasıl değiştiğiyle yakından ilgilidir.

High Gloss vernik ne demek?

Parlaklığı 80 gloss üzerinde olan yüzeylere high gloss denir, Türkçe’ de kelime anlamı ”yüksek parlaklık” demektir. Daha net tanımıyla high gloss, parlak ve pürüzsüz pvc kaplı ahşap yüzeye denir. Glossmax terimi de high gloss kelimesi ile aynı anlamda kullanılır.

Su bazlı vernik çeşitleri nelerdir?

Su bazlı mat vernik, su bazlı parlak vernik, su bazlı akrilik vernik ve su bazlı yarı mat vernik görünümüne sahip olabilirler.

100 kat vernik ne demek?

100 kat vernik; polietilen hariç her türlü yüzeyde materyallerle kullanılabilen yüksek parlaklıkta ve çizilmeyen çok özel bir vernik çeşididir. Kalın bir tabaka 100 kat verniğe eşdeğerdir. Isıya olan yüksek dayanıklılığı sebebiyle en çok tercih edilen ürünlerden birisidir.

Maybe you are interested in:

dinamik rezistans nedir

Related searches

  1. Eskim polyester fiyatları

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu