Sıkça Sorulan Sorular

Şitil nedir?

1. Sebze, çiçek fidesi. 2. Fidan. 3. Budak. şitil. Şitil, fidan. şitil. Sebze fidesi.

Şitilci ne demek?

köylerde kullanılan alüminyum veya bakırdan yapılma küçük kap.

Setil ne demek?

Sentetik asetat lifleri için ticari marka.

Aksıl nedir?

Öne doğru yapılan bir atlayıştır ve bu sebeple geriye doğru kayarak çıkmak için diğer atlayışlardan farklı olarak 1/2 tur fazla dönülür. Örneğin ikili axel’da 2 1/2 tur, üçlü axel’da 3 1/2 tur dönülür. Şu ana kadar hiçbir patenci bir yarışmada dörtlü axel atmamıştır.

Bahşeden nedir?

Bu kelime Farsçadan dilimize geçmiş olan bir kelimedir. Bahşetmek kelimesinin Türk Dil Kurumuna anlamı; bağışlamak, karşılıksız vermek anlamındadır.

Sekil ne anlama gelir?

Sekil TDK sözlük anlamı şu şekildedir: isim At, eşek ve sığırların ayaklarında bileğe veya dize kadar çıkan beyazlık, seki (II)

Lahika nedir ne anlama gelir?

Lahika kelimesi ilave anlamına gelen kelime gruplarından biridir. Aynı zamanda zeyl olarak da tabir edilmektedir. Genellikle cümle içerisinde isim şeklinde kullanılmaktadır.

Güdün nedir?

Güdü kelimesinin ilk anlamı bilinçli veya bilinçsiz olarak davranışı doğuran, sürekliliğini sağlayan ve ona yön veren herhangi bir güç, saik olarak verilmiştir. Güdü kelimesinin ikinci anlamı Bir etkinlik veya işin gizli sebebi olarak verilmiştir.

Quad ne demek Buz Pateni?

Tekerlekli Paten; Kendi içinde ‘inline’ sıralı tek hat üzerinde tekerler ‘quad’ ise 2 önde 2 arkada olarak ikiye ayırır. Quad Paten: ön ve arka kısımlarda ikişer adet olmak üzere toplamda dört adet tekerlekeğe sahip olan paten.

3 lü Axel neden zor?

Üçlü axel da, havada 3,5 tur dönülmesi sebebiyle dörtlü atlayış olarak görülür ve yapılması en zor olan atlayıştır.

Buz pateni salto ne demek?

artistik buz pateninde yapılan atlama(jump) salto değil salchow olarak adlandırılmaktadır. salto ise güreş tekniklerinden biridir.

Taravat nedir?

Taravet kelimesi Türkçe’de "tazelik" anlamına gelir. Arapça ṭrw kökünden gelen ṭarāwat طراوة z "tazelik" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça ṭarī طرى z "taze, yaş" sözcüğünün masdarıdır.

Nigiz nedir?

su kenarında yetişen bir çiçek türü.

Rebbiye ne demek?

REBÎİYE. (ﺭﺑﻴﻌﻴ]ﻪ) i. (Ar. rebі’і “ilkbaharla ilgili”den rebі’iyye) [Kelime Türkçe’de türetilmiştir] İlkbahar için yazılmış kasîde, bahâriye: Bir cerîdede neşrolunan rebîiyesini Nef’iyâne buldukları için…

Argoda şekil yapmak ne demek?

Şekil yapmak da diyebiliriz. Şekil yapmak da neymiş derseniz bir nevi artistlik yapmak. Bu durum pek sevilmez ve sonunda bana ”ha ho yapma” şeklinde bir karşılık bulur.

Şekil yapmak ne demek?

2) herhangi bir ortamda tasvip edilmeyen bir hareketi yahut davranışı vurgulayarak gerçekleştirmek.

Karakaçan ne anlama gelir?

i. (< kara kaç-an) halk ağzı. Eşek, sıpa.

Lahika hangi dil?

Lahika kelimesi günlük hayatta sıklıkla kullanılan kelimelerden bir tanesidir. Lahika, Arapça dilinden Türkçe’mize geçmiştir.

Dürtü ne demek psikoloji?

Psikoloji biliminde herhangi bir şeyin eksikliğine ihtiyaç denir, bu eksikliği gidermek için bireyde dolayısıyla organizmada beliren güce ise dürtü denir.

Cinsel güdü ne demek?

Libido, Sigmund Freud tarafından ortaya atılan, insanın yaşama gücünün, davranışlarının temelini oluşturan cinsel içgüdü olarak tanımlanır. Yani cinsel dürtü halindeki cinsel istek ve arzu hissinin genel adıdır.

Ilkel güdü ne demek?

En ilkel güdüler devreye girince, temel yaşam fonksiyonlarında ilkel yaşam kodları bizi yönlendirir oldu. Yaşamak istediğimiz hayata sahip olmaya çalışırken “hayatta kal kodu” bize her şeyin mubah olduğu güdüsünü getirdi. Bu güdüyle herkes isteklerine ulaşabilmenin kolay yollarını seçmeye başladı.

Naz Arıcı Kimdir?

29 yaşında buz patenine başladı, 4 kez Türkiye, 4 kez Dünya şampiyonu oldu -1. Yetişkinler artistik buz pateni dalında 4 kez Türkiye, 4 kez Dünya şampiyonluğu kazanan “Altın Kuğu” lakaplı sporcu Naz Arıcı, 29 yaşında başladığı buz patenindeki başarıları ile pek çok kişiye ilham oldu.

Maybe you are interested in:

mürver nedir?

Related searches

  1. Şitil nedir
  2. TDK
  3. Şitil ne demek Kürtçe de
  4. Çitil Nedir
  5. Stil nedir
  6. Stil Nedir TDK
  7. Stil Nasıl Yazılır
  8. Stil mi sitil mi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu