Haberler

Tasarımın ritmi

Tasarım takımları ile pek çok farklı konsepte imza atan Erler Tasarım’ın sıra dışı niteliklere sahip salon takımı modelleri, evinize konfor ve şıklık katıyor.

ERCAN ÇİĞDEM

1979 İnegöl doğumluyum. İlk, orta ve lise öğrenimimi İnegöl’de tamamladıktan sonra lisans öğrenimimi Dumlupınar Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Mobilya ve Dekorasyon Anabilim Dalı’nda tamamladım. Yüksek Lisans öğrenimimi ise tezli olarak Dumlupınar Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği alanında başarı ile tamamladım. Özel sektörde; Mobilya endüstrisinde sırasıyla Classi İnteriors (2002-2005-Arge), Nills Furniture Design’de (2005-2013 Üretim ve Arge Müdürlüğü) görevlerinde çalıştım. 2013 yılında kurduğumuz, Erler Tasarım bünyesinde; mobilya tasarımı, iç mekan tasarımı, stand çalışmaları ve Ar-ge çalışmaları ile firmalara hizmet vermekteyim.

ÖMER BALİ

1991 İnegöl doğumluyum. İlk, orta ve lise öğrenimimi İnegöl’de tamamladıktan sonra lisans öğrenimimi Düzce Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Mobilya ve Dekorasyon Anabilim Dalı’nda tamamladım. Özel sektörde; Mobilya endüstrisinde ŞKM (Furniture Design’de (Arge Müdürlüğü) görevlerinde çalıştım. 2013 yılında kurduğumuz,Erler Tasarım bünyesinde; mobilya tasarımı, iç mekan tasarımı, stand çalışmaları ve Ar-ge çalışmaları ile firmalara hizmet vermekteyim.

ERLER TASARIM

2013 yılında kurulan ve asıl amacı itibariyle endüstriyel tasarım mühendisliği firması olan ERLER TASARIM, mobilya firmalara ürün tasarımı hizmeti vermektedir. Estetikle işlevselliği en uygun noktada buluşturmak, üretilebilirlikle maliyeti aynı çizgide değerlendirmek tasarım anlayışımızın temellerini oluşturmaktadır. Uzmanlığımız itibariyle Modern, Awangard, Ahşap stillerinde endüstriyel ürünlerin fonksiyonellik, ergonomi ve estetik anlamda tasarlanması temel hizmetimizdir. “Yenilik, sade bir form, zekâ ve sürpriz unsurlarını bir arada içeren ürünler tasarlamak ana prensibimizdir.”

ERLER TASARIM OFİSİ;

Firma ortaklarından Ercan Çiğdem, tasarım sürecini şöyle özetliyor: “Mobilya tasarımına üreticilerin ilgisi büyük, ben de bir mobilya tasarımcısı olarak bu alanda çalışmalarımı sürdürüyorum. Karakalem eskiz çalışmalarla mobilya tasarımı yapıyorum. Yatak odası, yemek odası, ünite,koltuk vs. derken birçok çeşitte ürün çiziyorum. Bu eskizleri görsel manada bilgisayar programları ile tecrübeli ekibim, son görsel görüntülerini hazırlayıp, müşterilerime sunuyorum”

AYNI DÜZEYDE GELİŞMİYOR

“Ülkemizde endüstriyel gelişime paralel olarak endüstriyel tasarım stüdyolarının aynı düzeyde gelişmediğini söyleyebilirim. Birkaç duayen kişinin açtığı firmalara dışında çok fazla bir hareketlilik sezilmiyor, genelde mobilya üretimi yapan ustaların doğaçlama olarak ürettikleri modeller oluyor ve kısa sürede benzeri her yerde görülüyor. Markalı ürünlerde ise seri üretim makinelerle yapıldığından her türlü tasarımı üretmek hem zaman maliyeti hem de nakliye açısından pek tercih edilmediğinden konsept tarzı modern mobilyalar pek bulunmuyor. Bunları satan mobilya mağazaları da çok farklı ürünler sunup çok ciddi kar marjları koyuyorlar”

TASARIM BİR TAKIM RUHU

“Bizim işimiz; karakalem çizimlerimi hayata geçirecek firmalar ile çalışıp, bu işi bilen tecrübeli kişilerle birlikte bir sinerji oluşturup tasarımlarımı hayata geçirmek. Tasarım da bir takım ruhu olduğu söylenebilir; herkes bir şeyler ekleyebilir ve ortaya gerçek ürünler ve numuneler geliştirilmiş modeller sunulup pazarlanabilir diye düşünüyorum”

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu