Sıkça Sorulan Sorular

Vestiyer nedir?

Fransızca kökenli bir sözcük olan vestiyer; başta evler olmak üzere birçok mekânda palto, şapka gibi dış giyim kıyafetlerini bırakmak için …

Vestiyer ne denir?

Latince kökenli bir sözcük olan vestiyer kelimesi, ”vestis” sözcüğünden türetilmiştir. Vestis, kıyafet anlamına gelirken vestiyer sözcüğü kıyafet koyma yeri demektir. Sadece evlerde değil, ofislerde, restoranlarda ve otellerde de kullanılan vestiyerlerde şapka ve şemsiye gibi aksesuarlar için ayrı bölmeler bulunur.

Vestiyer nedir ne işe yarar?

vestiyer-nedir-ne-işe-yarar

Fransızca kökenli bir sözcük olan vestiyer; başta evler olmak üzere birçok mekânda palto, şapka gibi dış giyim kıyafetlerini bırakmak için tasarlanmış alan ya da mobilyalara verilen isim.

Portmantoya ne demek?

Mekanların giriş bölümlerinde kullanılan ve giysilerin asılması amacıyla dekore edilmiş, çeşitli dolaplarla desteklenebilen, aynalı ya da aynasız olarak üretilebilen askılık eşyalarına portmanto denilir. Yaşam alanlarının girişlerine konulan bu eşyalar, mekana giren kişilere içerisi hakkında birtakım ipucu verebilir.

Vestiyer portmanto nedir?

vestiyer-portmanto-nedir

Vestiyer ve portmantolar, evlerin giriş bölümlerinde, antrelerde ve hollerde yer alan mobilyalardır. Genellikle dış elbiseler bu bölümde muhafaza edilmektedir. Yani mont ve ayakkabı, kimilerinin çantası, kışın giyilecek olan şapka kaşkol gibi dış giysileri vestiyet ve portmantoda muhafaza edilmektedir.

Vestiyer Türkçe midir?

Vestiyer kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. Vestiyer, Fransızca dilinden Türkçe’mize geçmiştir. – Vestiyerde bir kadın şapkası unutulmuş olduğunu görmüştüm.

Vestiyer hangi malzemeden yapılır?

Her portmanto (vestiyer) aynı hammadde ile üretilmez. Genellikle MDF, sunta ve ahşap kullanılarak üretilir.

Vestiyer hizmeti nedir?

vestiyer-hizmeti-nedir

Vestiyer hizmeti, bir yeri ziyaret eden kişilerin çanta, palto, ceket gibi eşyalarını emanet edebileceği ve mekandan çıkılacağı zaman tekrardan teslim alabileceği şekilde hizmet veren bir organizasyondur.

Kapı girişindeki dolaba ne denir?

Antre, evlerde giriş kapısının içeriye bakan bölümüne verilen isim. Ayakkabı dolabı, dresuar, puf, ayna vb. mobilyalar evin girişinde yer alır. Antrede bulunan askılık, dolap ya da ayakkabılık zamanla gereksiz eşyalarla dolabilir ve girişte yarattığınız düzeni kaybedebilirsiniz.

Ayakkabı dolabına ne denir?

İçinde ayakkabı koyabileceğiniz veya palto asabileceğiniz antre dolabı da işinizi görebilir. Oldukça kullanışlı seçenekler mevcut ve bunlar kullanışlı ve çok amaçlı olarak tasarlanmıştır.

Portmanto Fransızca ne demek?

Portmanto kelimesi Türkçe’de "manto-taşır" anlamına gelir. Fransızca porte manteau "manto-taşır" deyiminden alıntıdır.

Portmanto nedir hangi dil?

Portmanto kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. Portmanto, Fransızca dilinden Türkçe’mize geçmiştir. – Antrede duran portmantonun aynasına göz attı.

Portmantoya ne konulur?

Portmantolar sadece pano askılık şeklinde olabileceği gibi; vestiyer, askılık, ayna ekipmanlarını bir arada bulunduran bir kompleks mobilya da olabilir. Evden çıkışlarda kolayca ulaşmak istediğimiz ayakkabı, mont, şapka gibi kıyafetleri; eve girişlerde kolayca yerine koyabilmek için düzen şart.

Vestiyer dolap ne demek?

vestiyer-dolap-ne-demek

Vestiyer, Fransızca kökenli bir kelimedir. Başta evler olmakla beraber çok fazla mekanın girişinde bulunan mont, şapka ve atkılar gibi dış giyim kıyafetlerini bırakmak için dekorasyona uygun tasarlanmış alanlara denilmektedir.

Bankolu vestiyer nedir?

kamusal yapılarda, tiyatro, opera gibi, hanımların mantolarını, beylerin paltolarını, şapka ve şemsiyelerini bırakabilecekleri, genellikle bir banko ardından ziyaretçilere hizmet veren bir de personelin bulunduğu, eşyanız karşılığında karışıklığı önlemek için numaralar taşıyan markalar verilen bir servis mekanıdır. bu …

Tiyatro vestiyer ne demek?

Vestiyer, bir mekâna girilirken dış giyim, çanta gibi kişisel eşyaların geçici olarak bırakıldığı bir odadır. Gece kulübü, tiyatro, konser salonu, restoran, müze gibi yapılarda bulunur.

Zehil ne demek?

Zeyil, sigorta poliçesinde yanlış/hatalı bir bilgi bulunması veya sigorta poliçesinde bilgi güncellemesi yapılması gibi hallerdeki düzenleme işlemine verilen isimdir.

Mühremin ne demek?

Bir yerde iyi bir şekilde ağırlanan ve kendisine ikramda bulunulan kişilere Mükremin denir. Bu kelime, sadece Türkiye’de değil Arapça ve Farsça konuşulan birçok ülkede, erkek çocuklarına isim verilmektedir. Mükremin ismi mecazen kendisine bakılan, gözetilen ve istekleri yerine getirilen kimse anlamına gelir.

Parmiş ne demek?

yarı yanmış odun. rize ve çevresinde erkek çakala verilen ad.

En kaliteli mobilya malzemesi hangisi?

Yapılan mobilyalarda MDF ve SUNTALAM malzemeler öne çıkmaktadır. MDF daha kaliteli imajı oluşturmuştur ve kullanılması dayanaklılık açısından uzun ömürlüdür fakat SUNTALAM malzeme ucuz bir malzeme olduğu için bütçeniz elveriyorsa SUNTALAM malzemeli mobilyalar tercih etmemenizi öneririz. Mobilyalar büyük malzemelerdir.

MDF mi daha iyi sunta mı?

MDF, ağaç parçacıklarının suntadan çok daha yoğun bir şekilde bir araya getirilmesi ile oluşturulur. Bu nedenle, sunta ile kıyaslandığında hem fiziksel darbelere hem de rutubet vb. ortam şartlarına dayanıklılığı oldukça yüksektir. Suntalam, kalite açısından MDF’ye oldukça yakındır.

Sunta ve MDF arasındaki fark nedir?

MDF, suntadan daha yoğun ve daha dayanıklı bir malzemedir. Suntada boşluklar bulunurken MDF toz haline gelmiş ağaç parçalarının daha yoğun preslenmesi ile elde edildiği için boşluksuzdur. Bu nedenle MDF vida montajı ve demontajında suntaya göre avantaj sağlar. MDF suya daha dayanıklıdır.

Yatağın yanındaki sehpaya ne denir?

Komodinler, çoğunlukla yatağın her iki tarafında, baş ucuna yakın ve simetrik bir şekilde konumlandırılan, çekmeceli veya çekmecesiz bir mobilya olarak tanımlanabilir.

Aynalı masaya ne denir?

aynalı-masaya-ne-denir

Dilimize yabancı bir dilden geçtiği aşikar olan dresuar kavramı; İngilizce’de hem şifonyer, hem konsol masası, hem makyaj masası, hem de vitrin terimlerini karşılıyor.

Maybe you are interested in:

sirke nedir?

Related searches

  1. Vestiyer Nedir
  2. Portmanto nedir
  3. Vestiyer Fiyatları
  4. Portmanto Modelleri
  5. Vestiyer ölçüleri
  6. Antre
  7. Antre Ne Demek
  8. Pardösü Ne Demek

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu