Sıkça Sorulan Sorular

Yatak hangisi iyi?

En iyi yatak markaları ve yorumları ile birlikte ihtiyacınıza göre ortopedik yatak seçimi yapmanız için gerekli bilgileri bulabilirsiniz.

Hangi yatak daha sağlıklı?

Lateks Yataklar; kauçuk ağacının gövdesinden üretilen lateks, özel yapısı sayesinde yatak için en ideal malzeme konumdadır. Lateks malzemesinin barındırdığı özel hava gözenekleri sayesinde yatak sürekli hava alır ve böylece kötü kokuların, mantar ve küf vb. oluşumların önüne geçilir.

Yaylı yatak mı sünger yatak mı?

yaylı-yatak-mı-sünger-yatak-mı

Sünger yataklar yaylı yataklara göre nispeten daha ekonomiktir. Sünger yataklarda ana dolgu malzemesi farklı yoğunluklardaki sünger plakalardır. Sünger yatakların, ortopedik olanları da mevcuttur. Bel ve sırt ağrılarına iyi gelen özel üretim sünger yataklar da vardır.

Bambu yatak sağlıklı mı?

Bamboo yatak pamuklu kumaşı sayesinde sağlıklıdır. Bamboo ağacının liflerinden yapılan kumaşı doğal bir anitbakteriyeldir. Bambu doğal yapısı ile dayanıklı, nefes almaya elverişli ve rahattır. Selüloz içeren liften yeniden oluşturularak bambu hamurundan temin edilen bambu elyafı doğal bir antibakteriyeldir.

Visco yatak çöker mı?

Visco Yatak Çöktü Visco yataklar, kullanılan malzemesi sayesinde bir basınç sonrasında tekrar eski halini almaları üzerine tasarlanmaktadır. Dolayısıyla özel olarak üretilmiş visco yataklarda herhangi bir çökme olması söz konusu değildir.

Yaylı yatak neden çöker?

yaylı-yatak-neden-çöker

Yatağı Uzun Süre Dik Olarak Bırakmak Yataklar, yatay bir zemin üzerinde kullanılmak için tasarlanmıştır. Eğer yatağınızı uzun süre dik olarak bırakırsanız, özellikle yaylı yataklar formunu kaybedecektir. Bu da yatağınızda çökme ve sarkma sorununa sebep olur.

Yatak fıtık yapar mı?

Bunlara benzer sıkıntılarla birlikte vücut şekline uygun olmayan yastık ve yataklar da omurgayı zorlayarak bel ve boyun ağrılarına sebebiyet veriyor. Müzminleşen bu ağrılar ise omurgada birtakım hasarlara yol açarak zamanla bel ve boyun fıtıklarına zemin hazırlıyor” dedi.

Latex yatak mı yaylı yatak mı?

Aynı zamanda yaylar zaten baskı yapan malzemeler oldukları için uyku esnasında basınç uygulayarak zarar görmeyi sağlayabilmektedirler. Ancak lateks yataklar vücut ağırlığını eşit bir şekilde dağıtırlar ve bu sayede vücudun uyku esnasında herhangi bir baskıya maruz kalmasının önüne geçerler.

Visco yataklar sağlıklı mı?

visco-yataklar-sağlıklı-mı

Visco yapısı gereği sarkmalara, çökmelere ya da çeşitli deforme olma durumlarına karşı dayanıklıdır. Düşük maliyetlerle üretilen Visco yataklar ideal uyku pozisyonunu sağlayamamakta ve zaman içinde çökme yaparak vücuda çeşitli zararlar verebilmektedir.

Yaylı yatak mı yaysız yatak mı?

yaylı-yatak-mı-yaysız-yatak-mı

Yatağa uygulanan basınca karşılık yatağın vücuda yumuşak bir tepki vermesi ve vücudu destekleyici bir yapıda olması gerekmektedir. Ancak yaylı yataklar bunun tam aksine daha fazla vücuda basınç yaptıkları için kullanım açısından son derece elverişsizdirler.

Ortopedik yatak sert midir?

Tam ortopedik yatak sünger dolgu malzemesinin daha sert bir yapıya sahip olduğu yatak türüdür. Genelde ortopedik yatak tercihinde ilk sıralarda yer alır. Sertliği sayesinde omurga ve boyun bölgelerine tam olarak destek vererek doğru uyku pozisyonun alınmasına yardımcı olmaktadır.

Yatak ne kadar sert olmalı?

Genel bakımdan yatak sertliği 1 ile 10 arasında derecelendirilmektedir. Bu bakımdan 1 en yumuşak 10 ise en sert yatağı ifade eder. Ancak günümüz koşullarında ideal yumuşaklık 3 en sert olarak 10 derece kullanılmaktadır.

Yumuşak yatak kimler için uygun?

Bu bakımdan 58 kg ya da altında bir kiloya sahipseniz sizin için en ideal yatak sertliği yumuşak olmaktadır. Çünkü yumuşak yataklar kilonuzu dengeler ve bu sayede uyku boyunca vücudunuzun doğru pozisyonda yer almasına imkân verirler.

Pedli yatak iyi mi?

pedli-yatak-iyi-mi

Normal bir yatağa kıyasa üçte bir oranında ucuz olan yatak pedleri bu bakımdan ekonomik açıdan büyük yarar sağlamaktadırlar. Aynı zamanda yüksek uyku konforu için gerekli olan tüm ihtiyaçları karşılamaktadırlar.

Fıtık için hangi yatak?

fıtık-için-hangi-yatak

Visko-elastik yataklar, yatak sektöründe uzay teknolojisinin kullanılmasının sonucu ortaya çıkmış yatak türüdür. 313 bel fıtığı hastası üzerinde yapılan araştırmaya göre su yatağı ve visko-elastik yatakta yatan hastaların, sert yatakta yatan hastalara göre daha rahat ettiği, hastaların ağrılarının azaldığı görülmüştür.

Visco yatak rahat mı?

Visco yataklar, rahat ve konforlu bir uyku için tasarlanmışlardır. Visco sünger sayesinde yoğunluk, elastik, esneklik ve boyut bakımından birbirinden farklı birkaç varyasyonu sahip olabilmektedir. Visco yataklarda en önemli nokta yoğunluğudur, yoğunluğu ile sertliği düzenlenmektedir.

Tempur yatak ne demek?

TEMPUR malzeme iç içe geçmiş gözeneklerden oluşan karmaşık bir ağ yapısına sahip olduğu için arasında hava sıkışmaz. Hareket eden bedenin yatağa uyguladığı basınçtan doğan enerjiyi emer emmez orijinal haline geri döner. Böylece çiftler yatakta dönüp dursalar bile, birbirini rahatsız etmeden uyumaya devam edebilirler.

Hangi yatak terletmez?

hangi-yatak-terletmez

Terletmeyen Yatak Tavsiyesi

 1. 1 Hibboux – Botanic Hybrid Yatak.
 2. 2 SUI SLEEP – Kişiye Özel %100 Lateks Yatak.
 3. 3 WellMatt – Lateks Yataklar.
 4. 4 MORPHO SLEEP – ORIGINAL VİSCO YATAK.
 5. 5 Puffy – Comfort Plus Yatak.
 6. 6 Yataş Bedding – Blue Star.
 7. 7 Armis – Thermo Regulated Yatak.
 8. 8 İDAŞ -Millenium Yatak.

Yaylı yatak ne demek?

yaylı-yatak-ne-demek

Yatağın ana dolgu malzemesini yaydan oluşan, vücuda destek ve yatağa esneklik sağlamak için çelik yay mekanizması kullanılan yataklar yaylı veya paket yaylı yatak olarak adlandırılır.

Pamuk yatak zararlı mı?

Aynı zamanda pamuğun içerisinde akar isimli bakteriler sıklıkla bulunmaktadır. Bu da bağışıklık sistemi tam oturmayan çocuklarda alerjik reaksiyonların yaşanmasına neden olabiliyor. Bu nedenlerden dolayı pamuk yatağı çocuğunuzda kullanmanız tavsiye edilmez.

Bambu yastık iyi mi?

Doğal selüloz liflerin kullanılması, bambu yastıkları oldukça yumuşak ve hafif yapmaktadır. Ayrıca içerisinde barındırdığı doğal kun maddesi sayesinde antibakteriyal bir yapı kazanır. Bu nedenle alerjik bünyeye sahip olanlara özellikle tavsiye edilen yastık çeşitlerinden biridir.

Paket yay ve Bonel yay mı?

Paket yay, yay teknolojisinin en üst segmentidir. Paket ve bonel/herkül yayın birbirinden farkı, bağlanma yöntemleridir. Paket yay sisteminde yay sargıları birbirlerine bağlı değildir, bağımsız hareket ederler. Bonel veya herkül yay sisteminde ise, yay sargıları birbirlerine metal teller ile mekanik olarak bağlıdır.

DHT yaylı yatak ne demek?

-DHT Yaylı Yataklar En eski yay teknolojilerinden olan DHT yani Bonel yay sisteminde yay sargıları birbirine metal tellerle mekanik olarak bağlı. Bu özel tasarım, yayların DHT yaylı yatağın üzerine yatan kişinin baskısıyla hareket etmesini sağlıyor.

Torba yaylı yatak ne demek?

Paket yaylı yatak, yayların birbirine bağlı kumaş torbalar şeklinde yerleştirilmesinden imal edilmektedir. Bir başka deyişle yaylar bu sayede birbirinden bağımsız halde hareket ederler ve üzerlerindeki basınca göre tepki verirler.

Maybe you are interested in:

yatak odası hangi renk olmalı?

Related searches

 1. En iyi yatak hangisi
 2. Yatak markaları
 3. Hibboux yatak
 4. Tempur yatak
 5. En iyi Yataş yatak hangisi
 6. En iyi yatak fiyatları
 7. En iyi ortopedik yatak
 8. En iyi yatak markası ekşi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu