Sıkça Sorulan Sorular

Yatak odası halısı nasıl olmalı?

YATAK ODASI HALISI NASIL OLMALI? · Seçeceğiniz yatak odası halısı yumuşak bir yapıya sahip olmalıdır. · Yatak odası halısının boyutu, yatak odanız …

Yatak odasına hangi halı gider?

yatak-odasına-hangi-halı-gider

Yatak odası halısı soft ve yumuşak olmalıdır. Yataktan kalktığınız anda ayağınızı basacağınız halılar bünyenize huzur ve sıcaklık vermelidir. Modern pelüş, kadife ya da ipekli halılar psikolojinizde bu hissiyatı yaratabilir. Şimdilerde ki halı tasarımları eskisi kadar büyük ebatlarda tasarlanmıyor.

Yatak odası halı ölçüsü nasıl alınır?

yatak-odası-halı-ölçüsü-nasıl-alınır

Yatak odası halı ölçüsü alırken halı ile duvar arasında en az 15-20 en fazla 45-50 cm mesafe bırakmalısınız. Böylelikle hem konforlu hem de alanı geniş gösteren bir yatak odasına sahip olmuş olursunuz. Tek kişilik yatak odaları için yine halı yatağın altına konumlanmalıdır, burada halıyı enine yerleştirebilirsiniz.

Yatak odası halısı kaç metre olur?

Yatak Odası Halıları kaç metrekare olur? 6 Metrekare (6m2) halı denildiğinde akla ilk olarak 2×3 metre halılar gelmektedir.Ya da 190×280 , 190×290 ve 180×280 ebatlarındaki halılar da bu sınıfa girmektedir. 6 metrekare ebadı, salon ve büyük oturma odaları için oldukça uygundur.

Yatak odasında halı olmalı mı?

yatak-odasında-halı-olmalı-mı

Tüm odalarda olduğu gibi yatak odalarında da halılar çok önemlidir. Aslında yatak odası halısı seçimi diğerlerine göre daha önemlidir. Çünkü hav dediğimiz uçuşan tozları toplayan, bakterileri içine hapseden yatak odası halıları uyurken bizi hasta edebilir.

Yatak odasında hangi renkler kullanılmalı?

yatak-odasında-hangi-renkler-kullanılmalı

Özellikle küçük boyutlu odalarda açık renkler kullanılarak daha ferah ve aydınlık bir görünüm elde edebilirsiniz. Mavi, turuncu, sarı ve pembe gibi açık tonlu boyalar insanların daha düzenli uykular uyumalarına katkı sağlamaktadır. Mavi renginin insanlar üzerinde sakinleştirici etkileri olduğu kanıtlanmıştır.

Yatak odası için hangi perde?

Yatak odası perdeleri özel olarak üretilen ve kalınlıkları diğer perdelere göre daha fazla olan perdelerdir. Tercih yapılırken mahremiyeti koruyan, mevsimlik perde dışında ışık geçirgenliği en az olan perde kumaşı tercih edilmeli ve perdeler seçilmelidir.

Yatak odası nasıl dizilir?

yatak-odası-nasıl-dizilir

Küçük Yatak Odaları Nasıl Yerleştirilmelidir?

 1. Sürme kapaklı dolaplar tercih edin.
 2. Birden fazla işlevi olan ergonomik mobilyalar kullanın.
 3. Yatağınızın ölçülerini daha küçük seçin.
 4. Yapacağınız tüm yerleşimlerde önceliğinizin hareket alanı sağlamak olduğunu unutmayın.
 5. Yatak odanızda gereksiz eşyalar kullanmaktan kaçının.

Halı neye göre seçilmeli?

Öncelikle halı seçerken mevcut alan ile mobilyaların konumuna dikkat etmek gerekiyor. İkinci husus ise dekorasyonun tarzı. Eğer modern tarzda dekore edilmiş bir salona klasik bir halı alırsanız uyumsuz kaçacaktır. Kısacası salon halısı seçilirken odanın boyut, eşyalar, dekorasyon stili gibi pek kriter göz önüne alınır.

Antre halısı nasıl olmalı?

Antre halısı seçerken antrenizin şekline uygun olacak bir seçim yapmalısınız. Antreniz geniş ve küçükse girişte, post halı ya da yuvarlak jüt halı tercih edebilirsiniz. Uzun ve dar bir antreniz varsa uzun yolluklar ı ya da lazer kesimli halılar , sizin için uygun olacaktır.

Feng Shui yatak odası nasıl olmalı?

feng-shui-yatak-odası-nasıl-olmalı

Feng shui uzmanı dekoratör Johndennis Govert, feng shui yatak yönü yerleşiminin de önemli olduğunu söylüyor ve yatak başının kuzeye gelecek şekilde yerleştirilmesini öneriyor. Öncelikle yatak karyolasının bir pencere önüne konulmaması gerekiyor.

Odalara halı seçerken nelere dikkat edilmeli?

odalara-halı-seçerken-nelere-dikkat-edilmeli

Halı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir ?

 1. Halının Kullanılacağı Zeminin Belirlenmesi.
 2. Halının Uygulanacağı Zeminin Ebatlarının Belirlenmesi.
 3. Halının Çeşidinin Belirlenmesi. …
 4. Halı Tarzının Belirlenmesi.
 5. Halının Renk Uyumu.
 6. Sağlığa Etkisi ve Alerjik Rahatsızlıklar.
 7. Bütçenizin Belirlenmesi.
 8. Dekorasyonla Uyumu.

Cama perde yerine ne kullanabilirim?

cama-perde-yerine-ne-kullanabilirim

​1- Vitray cam pencere Geleneksel perde yerine kullanabileceğiniz ilk seçeneklerden biri vitray camdır. Özellikle cama monte perde modelleri yerine vitray sanatı tercih edilebilir.

Yatak odası ne için kullanılır?

Yatak odası, kişilerin uyuma, dinlenme ve kişisel etkinliklerinden bir kısmına gerçekleştirdiği hemen her evde bulunan temel bölümlerden biri. Birçok kültürde evin diğer kısımlarından ayrı oluşturulan yatak odalarının sayıları batı kültüründe hemen her evde birden fazladır.

Romantik yatak odası nasıl yapılır?

romantik-yatak-odası-nasıl-yapılır

Kırmızı ve pembe tonlarında ve romantizm sembollerinin desenler olarak bulunduğu bir nevresim takımı yatak odasını daha canlı, daha özel ve daha romantik bir yaşam alanı haline getirir. Ayrıca yatak dışında kalan perdeleri ve kumaş ürünlerini de aynı tonlarda seçtiğinizde yatak odanız romantizmin mabedi olacaktır.

Gelin çeyizini kim alır?

gelin-çeyizini-kim-alır

Çeyizin hepsi gelin adayının baba evinde biriktirilir. Düğünlerine ortalama 10-15 gün kala; çeyiz, damadın ailesi tarafından tutulan araçla gelip alınır. Yeni eve taşınan çeyiz; ailelerdeki kadınlar tarafından dolaplara yerleştirilir. Birbirinden farklı çeyiz serme modelleri vardır.

Maybe you are interested in:

yatak odasını kim alır?

Related searches

 1. Oturma odası halısı nasıl Olmalı
 2. Yatak Odası Halısı
 3. Halı seçimi Nasıl Olmalı
 4. Halı kullanımı nasıl olmalı
 5. Yatak odası halısı Nasıl Olmalı
 6. yatak odası 3’lü halı modelleri
 7. Yemek masası altına halı ölçüsü

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu