Sıkça Sorulan Sorular

Yatak odası takımı alırken nelere dikkat edilmeli?

Yatak Odası Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz · Kişisel Beklentilerinize Önem Verin · Kaliteli Ürünleri Tercih Edin · Odanıza Uygun Boyutlarda Ürün …

Yatak Odası Takımı hangi malzemeden olmalı?

Yapılan mobilyalarda MDF ve SUNTALAM malzemeler öne çıkmaktadır. MDF daha kaliteli imajı oluşturmuştur ve kullanılması dayanaklılık açısından uzun ömürlüdür fakat SUNTALAM malzeme ucuz bir malzeme olduğu için bütçeniz elveriyorsa SUNTALAM malzemeli mobilyalar tercih etmemenizi öneririz. Mobilyalar büyük malzemelerdir.

Yatak odası takımı seçimi nasıl olmalı?

Küçük Yatak Odaları Nasıl Yerleştirilmelidir?

 1. Sürme kapaklı dolaplar tercih edin.
 2. Birden fazla işlevi olan ergonomik mobilyalar kullanın.
 3. Yatağınızın ölçülerini daha küçük seçin.
 4. Yapacağınız tüm yerleşimlerde önceliğinizin hareket alanı sağlamak olduğunu unutmayın.
 5. Yatak odanızda gereksiz eşyalar kullanmaktan kaçının.

Yatak odası takımı kaç metrekare olmalı?

yatak-odası-takımı-kaç-metrekare-olmalı

Mümkünse yatak odası olarak seçilecek odanın en az 11 m² olmasına dikkat edilmelidir. Dilediğiniz bir yatak odası takımına yer verebilmek içinse yatak odalarında 15 m²’lik bir alan daha uygun olacaktır.

Yatak odası takımı içinde neler olur?

Yatak odası takımı; Yatak, gardırop, baza/karyola, şifonyer, makyaj masası ve komodinden oluşur.

Sunta ve MDF arasındaki fark nasıl anlaşılır?

MDF, suntadan daha yoğun ve daha dayanıklı bir malzemedir. Suntada boşluklar bulunurken MDF toz haline gelmiş ağaç parçalarının daha yoğun preslenmesi ile elde edildiği için boşluksuzdur.

Fenkşui ye göre yatak odası nasıl olmalı?

fenkşui-ye-göre-yatak-odası-nasıl-olmalı

Feng shui uzmanı dekoratör Johndennis Govert, feng shui yatak yönü yerleşiminin de önemli olduğunu söylüyor ve yatak başının kuzeye gelecek şekilde yerleştirilmesini öneriyor. Öncelikle yatak karyolasının bir pencere önüne konulmaması gerekiyor.

Yatak odası ne renk olmalı enerji?

Ferah bir yatak odası için beyaz renk idealdir. Yatak odasında, beyazla beraber göz yormayacak renklerde aksesuarlar ve mobilyaları öneriyoruz. Yatak odasında aksesuar seçiminizi de ahşap gibi doğal malzemelerden yaparsanız, odanız huzurlu ve ferah bir mabede dönüşecektir.

Çift kişilik yatak odası kaç m2 olmalı?

2 kişilik oda kaç m2? Çift kişilik standart odalarımız, 20 metre kare genişliğinde iki kişinin konaklayabileceği büyüklükte geniş yataklı veya ayrı yataklı konforlu odalardır.

Çift kişilik yatak ölçüsü ne olmalı?

çift-kişilik-yatak-ölçüsü-ne-olmalı

Standart: 160×200 cm Çift Kişilik Yataklar Standart yatak ölçüsü, 160 x 200 cm’dir. Bu ölçüde yatak boyu 200 cm iken eni ise 160 cm’dir. 160 x 200 cm çift kişilik yataklar, hem tek başına uyuyan yetişkinler hem de çiftler tarafından tercih edilen; ortalama büyüklükte yataklardır.

Yatak odası tablosu nasıl olmalı?

yatak-odası-tablosu-nasıl-olmalı

Yatak odası için tablo seçerken koyu ve ağır tonlara yönelmekten ziyade doğal renkleri tercih edebilirsiniz, cezbedici bir etki yaratmak için koyu ve ağır tonlara hiç ihtiyacınız yok. İtina ile bir araya getirilmiş nötr ve soft renklerle de tarz ve kişilik sahibi bir mekan yaratabilirsiniz.

Yatak odası takımı kim alır?

Geleneklerimize göre evlenme hazırlığında olan ve yeni bir hayata ilk adımı atan çiftler yeni taşınacakları evlerin eşyalarını da kız tarafı ve erkek tarafı olarak bölüşürler. Kız tarafı yatak odası takımını ve mutfak eşyalarını alırken, erkek tarafı ise salon takımını ve oturma odası takımını alır.

Yatak odası kime düşer?

KIZ TARAFI: Yatak odası, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, mutfak eşyaları, küçük ev aletleri, nevresim-yorgan-bornoz takımları…. ERKEK TARAFI: Salon takımı, yemek odası, buzdolabı, televizyon.

Yatak odası Takımı Puf ne işe yarar?

Puf, saydam ayakları sayesinde odanın daha ferah görünmesini sağlayacaktır. Yatak başı ile uyum içerisinde olan bu sandık puf eşyalarınızı depolamak için de çok pratik bir çözüm olabilir.

Yatak odası MDF mi sunta mı?

Yatak odası mobilyası üretiminde her zaman MDF tercih edilir çünkü sunta ağır yükleri taşıyacak mukavemet ve kaliteye sahip bir malzeme değildir. MDF, suntadan daha yüksek fiyatlıdır ancak işleme süreci göz önüne alındığında masif ahşaptan daha ucuzdur.

Yatak odası ışık rengi ne olmalı?

Oturma odası, yemek odası, yatak odası ve evin diğer odalarında sıcak beyaz yani sarı renkte ışık yayan ampullerin kullanılması tavsiye edilmektedir. Çünkü sarı ışık, daha az mavi ışık içerdiğinden, gözler için daha rahatlatıcı bir etki yaratır.

Sağlıklı uyku için yatak odası nasıl olmalı?

sağlıklı-uyku-için-yatak-odası-nasıl-olmalı
 1. Kaliteli Bir Uykuya Elverişli Bir Yatak Tercih Edin. Contents. …
 2. Yastık, Yorgan ve Nevresim Seçimlerinizi Önemseyin. …
 3. 3. Oda Sıcaklığını İdeal Düzeyde Tutun. …
 4. Dekorasyonda Sadeleşin. …
 5. Yatak Odanızı Düzenli Olarak Havalandırın. …
 6. Yatak Odanızı Karanlık Bir Hale Getirin. …
 7. 7. Teknolojik Aletleri Yatak Odanızdan Uzak Tutun.

Hangi renk güzel enerji verir?

Sıcak renkler grubunda olan kırmızı, turuncu ve sarı genel anlamda iyimserlik, mutluluk ve pozitif enerji duygularını uyandırıcı etkiye sahiptir.

Yatak odasında hangi renkler tercih edilmeli?

yatak-odasında-hangi-renkler-tercih-edilmeli

Özellikle küçük boyutlu odalarda açık renkler kullanılarak daha ferah ve aydınlık bir görünüm elde edebilirsiniz. Mavi, turuncu, sarı ve pembe gibi açık tonlu boyalar insanların daha düzenli uykular uyumalarına katkı sağlamaktadır. Mavi renginin insanlar üzerinde sakinleştirici etkileri olduğu kanıtlanmıştır.

Yatak kalınlığı ne kadar olmalı?

Standart olarak belirlenmiş olan yatak kalınlık ölçüsü yoktur. Bu daha çok yatak modeli hesaba katılarak belirlenir. Bir kişinin yatağı rahat bir şekilde kullanacağı özelliklere sahip olması gerekir. Bu yükseklik ise genel olarak 40 cm ile 55 cm arasında tanımlanır.

Yumuşak yatak mı sert mi?

yumuşak-yatak-mı-sert-mi

Yatak Sertliği Yumuşak yataklar, omurganın şeklini aldıkları için uyku sırasında rahatsızlık verebiliyorken sert yataklar ise sırt ve bel ağrısına yol açabiliyor. Bu nedenle mümkün olduğunca orta sertlikte bir yatak tercih etmenin önemi ön plana çıkıyor.

Maybe you are interested in:

yatak odasına hangi renk boya gider?

Related searches

 1. Yatak Odası Takımı
 2. İstikbal Yatak Odası
 3. Şifonyer

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu